Maciek23

Regulacja wysokości ramiona podnisnika

Polecane posty

Maciek23    0

Nie mogę wcale tego ruszyć 

Zrobi 0.5 obrotu i stoi, 50cm przedluzka nawet nie daje rady

Jakieś porady?

20211120_121823.jpg

Agrest    12959

Zdemontować, rozkręcić, wyczyścić i skręcić.

Na dobę zalać WD, czy nawet benzyną, odrdzewiaczem olejem czy co tam masz.

Przedłużką urwiesz i tyle

• Like 1

Ursus932    6160
1 godzinę temu, Maciek23 napisał:

Nie mogę wcale tego ruszyć 

Zrobi 0.5 obrotu i stoi, 50cm przedluzka nawet nie daje rady

Jakieś porady?

20211120_121823.jpg

Rozkręci , wymyć , wyczyścić z piachu , naładować smaru i skręcić 

Po rozłożeniu zobaczyć czy wszytkie części ok 

Wiadomość z agroFakt.pl

Delbeta    1

U mnie tak bylo w mtz z 96, że tylko półobrotu i okazało się że łożysko oporowe walnęło. 

Agrest    12959

Rozkręcisz to będziesz widział co dalej. Jak koledzy piszą wyżej łożysko oporowe, może zmielony trybik, zaschnięte smar, kurz...

Maciek23    0

Panowie dałem zrobic tylko coś takiego 

Wyciągnąłem od góry zabezpieczenie, a od dołu odkręciłem ten plastik( odkreca się on dosłownie 1cm

Co dalej 

20211122_170634.jpg

20211122_170623.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez arion650
      Witam. Zwram się otóż mam duży problem z pronarem 1025a wczesną wiosną wydmuchnął mi uszczelkę pod głowicą zmieniłem ją sam i właściwie od wtedy zaczęły sie problemy, odrazu po wymianie pojechał na pole i zaczął dymić na biało zdarzyło się to 2 razy po około 5 min takie zwiewny dym jak by para wodna czy coś takiego, zaraz potem zaczął lekko dymić odmą, działo się to z 10 mth tak potem przestał I zaczął dymić kominem jak był zimny zmiennie raz na niebiesko raz na biało, gdy się rozgrzał silnik pojawiał się czarno siwy dym nawet przy nie dużych obciążeniach i te dymienie było takie przerywane takie typowe delikatne pufanie dymem podczas pracy, więc przyjechał fachowiec ustawił zawory po czym nie było żadnej zmiany, więc wzięliśmy wtryskiwacze okazało się że wszystkie lały więc poszły nowe ustawione na 180 i nadal podymiał przy pracy ( skończyło się niebieskie dymienie i białe na zimnym ) myśleliśmy że za mało ciśnienia więc dostały 220 tak jak jest w instrukcji  wszystko ok ale na niskich obrotach caly czas silnik przebiera i są skoki obrotów nawet do 100 na silniku A przy obciążeniach parkocze jak by się zapowietrzał Ale siłę ma ,więc poszły inne wtryski bo liczyłem że tamte są złe, więc nowe końcówki ciśnienie 220 i nadal to samo na niskich obrotach szarpanie straszne na wysokich ładna równa praca i brak dymienia I ja zimnym I na ciepłym. Może ktoś miał podobny przypadek lub wie co może być grane i mi wyjaśni Byłbym bardzo wdzięczny lub może ktoś wie jakie powinny być końcówki wtryskiwaczy silnik d-245 pompa ruska zwykła Pronar 1025a rok produkcji 2008 .Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki 
    • Przez jaculek13
      Witam. Mam problem z amortyzacją tura, wyposażony jest w litrowy hydroakumulator, który zaczyna amortyzować dopiero z pełną łyżką. Nigdzie nie mogę zdobyć jaka powinna być wartość ciśnienia gazu. Może już ktoś przerabiał ten temat?
    • Przez czaplo290
      Witam Wszystkich , 
      Od niedawana jestem posiadaczem ciągnika Pronar 82SA i mam z nim kilka problemów 
      pierwszym problem są hamulce , pedał nie jest miękki ,przy powolnym wciskaniu ciągnik nie zwalnia a po wciśnięciu na maxa odrazu mocno blokuje koła, zdarza się czasami ze po odpuszczeniu hamulce trzymają aż ciągnik się zatrzyma dopiero puszczają ( poprzedni właściciel twierdził ze naprawiał hamulce ale nie umiał ich ustawić )
      drugi problem to gdy skręcam kola na maxa przy lekkim oporze kierownica idzie dalej 
      trzeci problem pojawił się nie dawno, zatankowałem ciągnik do pełna i wskaźnik paliwa normalnie wskazywał poziom paliwa , jakiś czas później cofałem pod lekka górkę i zauważyłem jak wskaźnik opadł poniżej pola wskazywania i tak pozostał. W tym momencie podnosi się trochę pod tym polem i opada. 

nigdzie tez nie mogę znaleźć schematu bezpieczników do niego , po otworzeniu puszki , połowy bezpieczników brakuje , wymieniłem jeden który byl spalony po chwili odrazu sie spalił ale nie wiem od czego on jest 
      dodam ze połowa kontrolek mi nie działa ale myśle ze to w związku z brakującymi bezpiecznikami 
      z góry dziękuje za pomoc 
    • Przez Alio
      Witam.
      Proszę o pomoc i porady. 
      Chcę zakupić Tur do Pronara 82 tsa. Przeszedł w zasadzie na emeryturę i stoi niemal bezużyteczny a z turem sużyłby do czegoś więcej jak tylko do rozrzucania nawozu.
      Jaki polecacie do niego TUR? 
      Ma służyć głównie to załadunku zboża i rzepaku na TIry, załadunku wapna do rozsiewu i do przewożenia/ustawiania nawozów.
      Sporadycznie do podrzucenia pryzmy buraków i drobnych prac koło gospodarstwa.
      Chodzi mi głownie o opinie o polskich firmach i takie egzempalrze, które będą w stanie sięgnąć ponad burtę TIRa aby bezproblemowo załadować towar.
      Jak widzę trzeba dać za taki zestaw z łyżką i widłami do 20k zł.
    • Przez Sebek065
      Witam,pacjent pronara 82 SaII 
      Przy opuszczonej dźwigni od podnośnika po dodaniu gazu ramiona  podnoszą się do góry i grzeje się olej podczas pracy np przy pługu. Czy to może być przyczyną grzania się oleju 
      Z góry dzięki za pomoc 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj