roni9411

Zamiennik oleju HY GARD John deere

Polecane posty

roni9411    30

Witam.  Orientuje się ktos jaki jest zamiennik oleju HY GARD ? Dodam ze to olej który pracuje w skrzyni i hydraulice. Skrzynia manualcommand. 

Wiem że olej silnikowy John Deere plus 50 II to inaczej shell Rimula R4 L. Ale tego hydrauliczno przekładniowego nie znam. I czy wogole można zmienić tego HY GARD na inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

nie wiem czy można czy nie ale hy gard nie zabija jakoś cena więc nawet się nad tym nie zastanawiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243
7 godzin temu, roni9411 napisał:

Witam.  Orientuje się ktos jaki jest zamiennik oleju HY GARD ? Dodam ze to olej który pracuje w skrzyni i hydraulice. Skrzynia manualcommand. 

Wiem że olej silnikowy John Deere plus 50 II to inaczej shell Rimula R4 L. Ale tego hydrauliczno przekładniowego nie znam. I czy wogole można zmienić tego HY GARD na inny

 

 Ten Hy gard to Shell Spirax S4 TXM.

https://www.bima.pl/pl/p/OLEJ-SHELL-SPIRAX-S4-TXM-HYDRAULICZNO-PRZEKLADNIOWY-JOHN-DEERE-HY-GARD-20L/5014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Nie mam pojęcia ale na Twoim miejscu zalałbym albo jonderowy olej albo Shell. Ciągnik dość świeży więc wg mnie nie warto kombinować ale Twój cyrk, Twoje małpy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Najgorsze jest to ze jak nieraz pęknie wąż czy coś i ucieknie pare l oleju A pracować trzeba to po oryginalny trzeba jechać ok 100km do serwisu. Ale wiem ze można wziąć ma zapas ,ale każdy zapas się kończy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Kupuj Shella i tyle. Nie twórzmy problemów tam, gdzie ich nie ma. Jesteś pewien, że odpowiednikiem oryginału w silniku będzie Shell Rimula R4L? Masz w ciągniku DPF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

To R4L jest rzeczywiście pasującym olejem. Oby nie stosować go do starszych silników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

A czemu? Mam drugi ciagnik z silnikiem Perkinsa z turbo i myślałem też go takim zalac .

Dokładnie taki AGROLUBE ENGINE OIL SOLEA LD7 15W40   ACEA E7/E5/E3/B4/A3   API CL-4/SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Odpuść se chłopie jakąś przyjemność za 100-150 cebulionów i kup baniak oryginalnego oleju i nie dziaduj. Tym bardziej jeśli chcesz robić dolewki. Przy cenie maszyny to śladowy koszt.

Poza tym, jak jebnie wąż to i tak odwiedzisz serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Jest to już olej niskopopiołowy. Nie chcę już dokładnie wnikać w szczegóły. Ogólnie chodzi o zawartość pierwiastków oraz rodzaju dodatków uszlachetniających. Stare silniki nie są przystosowane do pracy z olejami niskopiołowymi i na pewno nie wyjdzie to dla nich na plus. Tutaj znalazłem jakiś artykuł jak masz ochotę poczytać: https://bestdrive.pl/blog/olej/nowoczesne-oleje-nie-do-starych-aut-na-co-uwazac/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
9 godzin temu, Shaun napisał:

Odpuść se chłopie jakąś przyjemność za 100-150 cebulionów i kup baniak oryginalnego oleju i nie dziaduj. Tym bardziej jeśli chcesz robić dolewki. Przy cenie maszyny to śladowy koszt.

Poza tym, jak jebnie wąż to i tak odwiedzisz serwis.

Serwis odwiedze ale ten 5km od donu co zakuwa węże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
15 godzin temu, tomo12 napisał:

Jest to już olej niskopopiołowy. Nie chcę już dokładnie wnikać w szczegóły. Ogólnie chodzi o zawartość pierwiastków oraz rodzaju dodatków uszlachetniających. Stare silniki nie są przystosowane do pracy z olejami niskopiołowymi i na pewno nie wyjdzie to dla nich na plus. Tutaj znalazłem jakiś artykuł jak masz ochotę poczytać: https://bestdrive.pl/blog/olej/nowoczesne-oleje-nie-do-starych-aut-na-co-uwazac/

Czytałem ,  tylko starsze silniku typu jakieś z 90 r czy jak. Mi chodzi o silnik perkins 6 z turbiną. 2007r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj