Claaspytanie

Claas dominator 76- zmiana obrotów młocarni

Polecane posty

Mam pytanie w moim dominatorze mam zmianę obrotów młocarni poprzez przełożenie Pasa na drugą szajbę nie pokazuje mi obrotów i może ktoś ma takie coś jak u mnie i wie jakie są obroty na tych kołach.

20211116_143933.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Nie widać dokładnie rodzaju kół , ale jeżeli na odrzutniku jest koło 318mm na młocarni 291 mm to obroty młocarni wynoszą 1200 obr/min. Czyli tak jak na zdjęciu powyżej. Zamieniając koła miejscami otrzymujemy 1000 obr. Po założeniu pasa na wewnętrzną parę kół ( na odrzutniku 350mm, na młocarni 256mm )  otrzymujemy 1500 obr, po zamianie kół miejscami otrzymamy 800 obr.

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro w dzień zrobię wyraźniejsze zdj nie dawno go kupiliśmy i facet mówił że tak jak jest teraz na zdjęciu to młócił przężyto i nie wymłocało to na pewno są poniżej 1000 może i 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Zmierz średnicę kół , to wystarczy . Jak wyglądają cepy?

6 minut temu, Claaspytanie napisał:

nie dawno go kupiliśmy 

Jaka cena , ile godzin na liczniku , jaki silnik , jaki heder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cepy prawie nowe cheder 3.60 silnik mercedes ciśnienie dobre bo badaliśmy

Motogodzin ma ponad 2000 ale to napewno nie orginalnie

Edytowano przez Claaspytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Tu już masz dokładnie rozrysowane ,włącznie z numerami kół. Myślę że wariant ostatni na dole dotyczy twojego układu kół, bo dolne ma nr.4.

IMG_20211116_200802_3~3.jpg

Też jestem na tym samym etapie bo po żniwach kupiłem Dominatora 56. Kabina , sieczkarnia , heder 3,6 , stół do rzepaku. Szukałem modelu 66 , ale taki się trafił w dobrych PLN. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 16.11.2021 o 20:13, andrzej78 napisał:

Tu już masz dokładnie rozrysowane ,włącznie z numerami kół. Myślę że wariant ostatni na dole dotyczy twojego układu kół, bo dolne ma nr.4.

IMG_20211116_200802_3~3.jpg

Też jestem na tym samym etapie bo po żniwach kupiłem Dominatora 56. Kabina , sieczkarnia , heder 3,6 , stół do rzepaku. Szukałem modelu 66 , ale taki się trafił w dobrych PLN. 

Nie przesadź z prędkością bo 3,6 na silnik 4 cyl w jakimś gęstym zbożu to już trochę jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam jeszcze jedno pytanie u mojego dominator jest tak że gdy włączę np bieg 1 bądzi 2 a nawet 3 i puszczam sprzęgło to on praktycznie wcale nie jedzie dopiero gdy da się na przysipieszacz to odrazu jedzie i nie wiem czy tak powinno być czy coś jest nie tak jak jeździłem bizonem z058 to nie było potrzeby dawać przysipueszacza że by jechał.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj