Claaspytanie

Claas dominator 76- zmiana obrotów młocarni

Polecane posty

Mam pytanie w moim dominatorze mam zmianę obrotów młocarni poprzez przełożenie Pasa na drugą szajbę nie pokazuje mi obrotów i może ktoś ma takie coś jak u mnie i wie jakie są obroty na tych kołach.

20211116_143933.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej78    204

Nie widać dokładnie rodzaju kół , ale jeżeli na odrzutniku jest koło 318mm na młocarni 291 mm to obroty młocarni wynoszą 1200 obr/min. Czyli tak jak na zdjęciu powyżej. Zamieniając koła miejscami otrzymujemy 1000 obr. Po założeniu pasa na wewnętrzną parę kół ( na odrzutniku 350mm, na młocarni 256mm )  otrzymujemy 1500 obr, po zamianie kół miejscami otrzymamy 800 obr.

• Like 1

Jutro w dzień zrobię wyraźniejsze zdj nie dawno go kupiliśmy i facet mówił że tak jak jest teraz na zdjęciu to młócił przężyto i nie wymłocało to na pewno są poniżej 1000 może i 800

andrzej78    204

Zmierz średnicę kół , to wystarczy . Jak wyglądają cepy?

6 minut temu, Claaspytanie napisał:

nie dawno go kupiliśmy 

Jaka cena , ile godzin na liczniku , jaki silnik , jaki heder.

Cepy prawie nowe cheder 3.60 silnik mercedes ciśnienie dobre bo badaliśmy

Motogodzin ma ponad 2000 ale to napewno nie orginalnie

Edytowano przez Claaspytanie

andrzej78    204

Tu już masz dokładnie rozrysowane ,włącznie z numerami kół. Myślę że wariant ostatni na dole dotyczy twojego układu kół, bo dolne ma nr.4.

IMG_20211116_200802_3~3.jpg

Też jestem na tym samym etapie bo po żniwach kupiłem Dominatora 56. Kabina , sieczkarnia , heder 3,6 , stół do rzepaku. Szukałem modelu 66 , ale taki się trafił w dobrych PLN. 

TomaszStach    162
Dnia 16.11.2021 o 20:13, andrzej78 napisał:

Tu już masz dokładnie rozrysowane ,włącznie z numerami kół. Myślę że wariant ostatni na dole dotyczy twojego układu kół, bo dolne ma nr.4.

IMG_20211116_200802_3~3.jpg

Też jestem na tym samym etapie bo po żniwach kupiłem Dominatora 56. Kabina , sieczkarnia , heder 3,6 , stół do rzepaku. Szukałem modelu 66 , ale taki się trafił w dobrych PLN. 

Nie przesadź z prędkością bo 3,6 na silnik 4 cyl w jakimś gęstym zbożu to już trochę jest 

Witam Mam jeszcze jedno pytanie u mojego dominator jest tak że gdy włączę np bieg 1 bądzi 2 a nawet 3 i puszczam sprzęgło to on praktycznie wcale nie jedzie dopiero gdy da się na przysipieszacz to odrazu jedzie i nie wiem czy tak powinno być czy coś jest nie tak jak jeździłem bizonem z058 to nie było potrzeby dawać przysipueszacza że by jechał.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mc3
      Witam, podsiewacz w Dominator 86 ociera jedna strona z przodu przy skrzyni biegów o obudowę kombajnu drewnianą panewką ( slizgiem), co może być przyczyną? Nie zauważyłem luzów na wieczakach z przodu, dlaczego sie przesunął w jedną stronę? 
    • Przez Mc3
      Witam, czy dominator 86 posiada kłosownik, jeżeli tak to jak go się wysuwa, załącza? 
    • Przez Mc3
      Witam, podpowie mi ktoś jak sprawdzić na postoju luzy na koszu sitowym, w jakim są stanie łożyska od niego, jak również na jego ramionach napędowych , w claas dominator 86? 
    • Przez Paweł0411
      Witam wszystkich, jest to pierwszy mój post tutaj i bardzo bym prosił o pomoc. Mianowicie chcę zmienić swój kombajn ( posiadam Claas Dominator 96 ze skrzynią manualną) na nowszy model np Dominatora 98 lub 88. Większość z tych maszyn jest już na hydrostacie. Wszystko fajnie się spisuje podobno i lepiej się pracuje na hydrostacie tylko u mnie jest mały problem bo jestem osobą po wypadku w której straciłem prawą rękę. Tutaj jest teraz moje pytanie czy idzie jakoś coś pokombinować by np zrobić sterowanie jazdą kombajnem np nogą? Bo podejrzewam że jazda takim kombajnem z hydrostatem lewą ręką i kierowanie będzie bardzo kłopotliwe. Proszę o jakieś porady lub ewentualnie jakieś pomysły. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Piterc330
      Witam szukam instrukcji obsługi do claasa mercatora s, obojętne w jakim języku 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj