Marcin133

Problem Manitou 735

Polecane posty

Marcin133    944

Witam.Mam problem z Manitou 735. Pękł mi cylinder od głównego siłownika przez cała długość. Zaczęło się od pęknięcia przy rurce , było pospawane bez demontażu siłownika rok był spokój. Zaczęło znowu lecieć zaprowadziłem do majstra wymontowali i pospawali . Porobiłem trochę i nagle coś jebło ramię w górę turem i niespodzianka. Co mogło być przyczyną ? Może miał ktoś podobny przypadek. Teraz nie wiadomo czy łatwic cały silownik używany niby dobry jak mój....czy może dokupić nowy cylinder jeśli będzie taka możliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Zależy co wyjdzie taniej. Rurę na cylinder kupisz na wymiar, kwestia tylko obróbki w tokarce. Używany siłownik tez nie będzie tani. Co do pęknięcia to może jakaś wada materiału. U mnie w 628 podobnie wygląda sprawa z siłownikiem od poziomowania. Póki co dopiero dwa razy był spawany....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Nowy pewnie niewiele więcej. Warto zapytać. niekiedy ceny używanych podzespołów mają wyższą cenę jak nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Dorobienie nowego cylindra będzie sporo tańsze. O ile tłoczysko jest dobre to ekonomiczniej będzie naprawić ten stary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Tłoczysko na oko jak nowe nic się nie pocił. No jutro zadzwonię niedaleko mnie mają Manitou i serwis to może coś doradzą...stało to się w sobotę poppludniu to nic załatwić nie można jedynie dzwoniłem do tych z Wilkowa to pow że mają na stanie i tak się dzieje czasami ... Moim zdaniem  to ten siłownik trochę za słaby na te ciężary co dźwiga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Za nowy krzyknęli 12tys sam cylinder 7.5tys. Chyba ich pogięło kupiłem używkę za 5tys z kostką a ten stary robi mechanik ok 2tys ma wyjść z nowym cylindrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Rzeczywiście cena kosmos za nowy. Adekwatnie do tego ceny używek również rosną. Dlaczego nie zdecydowałeś się jedynie na naprawę bez zakupu używki. Bez ładowarki byś sobie nie poradził jakiś czas? Pamiętam, że jak przeglądem jakieś używane podzespoły do swojej ładowarki to niektórzy cenili więcej jak za nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Podbijam temat. Mam ładowarkę nh lm5020. Podobne objawy. Najpierw zaczął się przy rurce pocić. Po spawaniu bez wyjmowania wytrzymało parę miesięcy. Potem znów poprawka. wytrzymało z miesiąc i zaczęło rzygać olejem. Teraz jest u naprawy. Okazało się że cylinder jest wykonany z rury ze szwem, co ciekawe ten szew przechodzi przez miejsce w którym zasilany jest siłownik. I właśnie na tym szwie w miejscu wejścia rurki pękło. Ponoć siłowniki tej konkretnej firmy tak mają. Robili już tak kilka sztuk. Cena wymiany cylindra na bezszwowy wraz z całą obróbką na gotowo ma się zamknąć w 2800zł. Trochę drogo mi się widzi. Ale co zrobić..... Szeryf z warsztatu mówił że od manitek już że dwadzieścia takich awarii robili....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Słyszałem podobne opinie o siłownikach w ładowarkach Manitou, kilka miałem okazję spotkać. W jednym siłowniku rurka była tak obspawana, że spokojnie kilogram drutu tam weszło i dalej ciekło. Ostatnio robiłem siłownik od NH, podobna historia, zaczęło cieknąc to spawali bez wyjmowania. Jak nie pomagało to jeszcze trochę dosmarkali, aż się już miejsce na spoinę skończyło. Zdjęcie nie oddaje tego "majstersztyku"

IMG_20230331_085240.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Potrzebuję wjechać cyklopem na łaki torfowe i potrzebuje dorobić bliźniaki, czy ktoś takie coś robił? Albo mi podpowie 
    • Przez Mateusz100
      Witam posiadam ładowarke kramer stary złom można wopwiedzieć niby stan dobry ale jednak nie model to jak piosze to 311 S wersja bardzo żadka spotykana bo jak sie patrzy na olx to wiecej jerst 312 albo 512 . Problem tkwi w jeździe a mioanowicie niemy sobie tak wymyślili jaze ma tylko dwa biegi 1 i 2 szybszy i wolniejszy a żeby cofnać do tyłu i z powroterm jechac do przody to trzeba sprzegłóo wciskac nma max aż sie usłyszy taki przeskok jakby i wtedy jedzie do tyłu lub do przodu i tutaj jest problem wciskam jak głupi to sprzeło i nie chce przeskoczyc jak wejdzie do tyłu ot ciagle do tyłu jadse a do przodu nie chce wejsć fikam jak głupi tąś nogą i nic makabra..... nieo mam pojecia co to jest za dziadostwo ale mam tak od wielu lat ... najlepsze był oto że tylkp do tyłu zawsze ładnie wchodziło a do przodu byl problem a teraz to nawet do tyłu czasem nie chce wejść..... prosze o jakąś pomoc miałktoś taki problem w takiej maszynie?
    • Przez Johhny
      Witam mam problem z ładowaczem t 214(cyklop) problem polega na tym  że tylko funkcja od podnoszenia i opuszczania stopek działa a pozostałe funkcje wogule nie działają brak reakcji na pozostałe funkcje w cyklopie po za tym przy włączeniu cyklopa ciągnik ma bardzo ciężko tak jak by coś go dusiło czy hamowało ustępuje to dopiero jak wcisnę wajchę od podnoszenia i opuszczania stopek co może być przyczyną własnie nie działania pozostałych funkcji w cyklopie bo jak mówiłem już działa jedynie funkcja od podnoszenia stopek a poza tym nic więcej 
      Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc
    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj