luki021655

Hodowla kaczki Pekin

Polecane posty

luki021655    0
Napisano (edytowany)

Witam, 

Chcialbym się zapytac o opłacalności kaczki Pekin oraz zdobyc jakąś wiedzę na temat hodowli 

1.Do ilu czasu muszą byc w ogrzewanym pomieszczeniu? (słyszałem ze do 3 tyg) 

(w planach mam je trzymac na poczatku howu w budynku z ogrzewaniem a potem pod wiate) 

2.do jakiej temperatury moga byc trzymane na dworze? 

3.ile kaczek na m2? 

4.czy to prawda ze trzeba obcinac pazury? 

5.jaka jesteś opłacalność w ostatnim roku? I jaka jest różnica między kurami? 

6.czy przy sprzedaży kierowcy wwożą klatki do budynku/wiaty? Czy trzeba je nosić przez caly budenk? 

Dziekuje za pomoc! 

Edytowano przez luki021655
Nie dopisałem

cwikson    0
Napisano (edytowany)

Cześć,

1. Pierwsze 3 dni 30-32°C, potem każdego dnia jeden stopień w dół. W drugim tygodniu około 20°C, po trzecim koło 8°C wystarczy.

2. Pod koniec tuczu wytrzymają nawet do 0°C pod wiatą ale spożycie paszy będzie większe. 

3. Pisklęta do 2 tygodnia do 15 szt./m2, dorosłe zaleca się 5 szt./m2. Przy dobrej wentylacji i odpowiedniej ilości karmników i poidełek można próbować 6-7, ale będą się bardziej płoszyć (przez co mogą być potrącenia za obicia) no i częściej trzeba uzupełniać ściółkę. Na rusztach można nawet 10 szt./m2.  

4. Nie ma obowiązku ale ubojnie potrącają za podrapania. Bezpieczniej obciąć, szczególnie przy podwyższonej obsadzie. Na rusztach raczej nie obcinają bo same sobie ścierają pazury. 

5. Mimo rosnących cen paszy opłacalność trzyma się mniej więcej na tym samym poziomie (2-3 zł za szt.) w przeciwieństwie do kur gdzie cena jest bardzo niestabilna i raz się zarabia a raz dokłada.

6. Zależy jaka ubojnia i system transportu. Małe klatki trzeba nosić a kontenery są wożone specjalnymi wózkami.

Mam gdzieś instrukcje chowu kaczki pekin. Jest trochę archaiczna ale niektóre sprawy się nie zmieniły, jakby co to mogę podrzucić.

Pozdrawiam :)

Edytowano przez cwikson

luki021655    0

Dziękuję! 

To dlaczego w takim razie jest inwestorzy wybieraja kury zamiast kaczek jeżeli cdna jest stabilniejsza?

Hodujesz kaczki? Duzej ilości? Jak u cb to wygląda? Jaki system stosujesz? 😊

Wiadomość z agroFakt.pl

luki021655    0
Dnia 14.11.2021 o 00:33, cwikson napisał:

Cześć,

1. Pierwsze 3 dni 30-32°C, potem każdego dnia jeden stopień w dół. W drugim tygodniu około 20°C, po trzecim koło 8°C wystarczy.

2. Pod koniec tuczu wytrzymają nawet do 0°C pod wiatą ale spożycie paszy będzie większe. 

3. Pisklęta do 2 tygodnia do 15 szt./m2, dorosłe zaleca się 5 szt./m2. Przy dobrej wentylacji i odpowiedniej ilości karmników i poidełek można próbować 6-7, ale będą się bardziej płoszyć (przez co mogą być potrącenia za obicia) no i częściej trzeba uzupełniać ściółkę. Na rusztach można nawet 10 szt./m2.  

4. Nie ma obowiązku ale ubojnie potrącają za podrapania. Bezpieczniej obciąć, szczególnie przy podwyższonej obsadzie. Na rusztach raczej nie obcinają bo same sobie ścierają pazury. 

5. Mimo rosnących cen paszy opłacalność trzyma się mniej więcej na tym samym poziomie (2-3 zł za szt.) w przeciwieństwie do kur gdzie cena jest bardzo niestabilna i raz się zarabia a raz dokłada.

6. Zależy jaka ubojnia i system transportu. Małe klatki trzeba nosić a kontenery są wożone specjalnymi wózkami.

Mam gdzieś instrukcje chowu kaczki pekin. Jest trochę archaiczna ale niektóre sprawy się nie zmieniły, jakby co to mogę podrzucić.

Pozdrawiam :)

Hm? 

cwikson    0
Dnia 17.11.2021 o 10:33, luki021655 napisał:

Dziękuję! 

To dlaczego w takim razie jest inwestorzy wybieraja kury zamiast kaczek jeżeli cdna jest stabilniejsza?

Hodujesz kaczki? Duzej ilości? Jak u cb to wygląda? Jaki system stosujesz? 😊

Trudno mi się wypowiadać za innych. Chów kaczek jest na pewno bardziej pracochłonny przez częste uzupełnianie ściółki. W obecnych czasach trudno znaleźć ludzi chętnych do pracy przy zwierzętach. Pekiny stały się popularne dopiero kilka lat temu. Być może wcześniej nie było popytu albo opłacalność była gorsza. W każdym razie rynek się rozwija. Jest to jakaś alternatywa dla kurczaków i powstają coraz większe fermy.

Co do ceny kurczaków to w ostatnich 2-3 latach pojawiły się takie zawirowania. Wcześniej cena nie spadała poniżej progu opłacalności.  

Kaczka jest łatwiejsza w odchowie i więcej wybacza w porównaniu z kurczakami czy indykami, więc zazwyczaj mali rolnicy w to wchodzą. Zaczynają hodować po jakiś szopach albo przerobionych oborach. Kurczak potrzebuje stabilnych warunków i bez profesjonalnego kurnika się nie obędzie. A raczej mało kogo na to stać. 

Tak, zajmuję się chowem kilku tysięcy kaczek pekin na ściółce. Ruszta są raczej rzadko spotykane.

luki021655    0
12 godzin temu, cwikson napisał:

Trudno mi się wypowiadać za innych. Chów kaczek jest na pewno bardziej pracochłonny przez częste uzupełnianie ściółki. W obecnych czasach trudno znaleźć ludzi chętnych do pracy przy zwierzętach. Pekiny stały się popularne dopiero kilka lat temu. Być może wcześniej nie było popytu albo opłacalność była gorsza. W każdym razie rynek się rozwija. Jest to jakaś alternatywa dla kurczaków i powstają coraz większe fermy.

Co do ceny kurczaków to w ostatnich 2-3 latach pojawiły się takie zawirowania. Wcześniej cena nie spadała poniżej progu opłacalności.  

Kaczka jest łatwiejsza w odchowie i więcej wybacza w porównaniu z kurczakami czy indykami, więc zazwyczaj mali rolnicy w to wchodzą. Zaczynają hodować po jakiś szopach albo przerobionych oborach. Kurczak potrzebuje stabilnych warunków i bez profesjonalnego kurnika się nie obędzie. A raczej mało kogo na to stać. 

Tak, zajmuję się chowem kilku tysięcy kaczek pekin na ściółce. Ruszta są raczej rzadko spotykane.

W planach mam właśnie postawienie odchowalni na kaczki i przeganianie je pod wiaty (kilka tys szt) zastanawiam się tylko czy to nie bd zbyt uciążliwe Z jakiego województwa jestes, jezeli mozna wiedzieć?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Hodowaca2021
      Witam. Mam problem z wyleganien kaczek i gęsi w inkubatorze. Dlaczego podczas inkubacji w fazie wyklucia pisklęta są pokryte śluzem? A drugie pytanie to dlaczego nie wchłaniają żółtka? 
    • Przez Hodowaca2021
      Witam. Mam problem z wyleganien kaczek i gęsi w inkubatorze. Dlaczego podczas inkubacji w fazie wyklucia pisklęta są pokryte śluzem? A drugie pytanie to dlaczego nie wchłaniają żółtka? 
    • Przez Patryk1229
      Witam kaczka staropolska i ges koludzka znoszą jajka w osobnych gniazdach. Kaczka ma juz 9 a ges 5. Za dnia gdy zwierzęta sa na polu to przykrywają je sianem . Moje pytanie to czy zbierac te jaja z gniazda i podkladac jak się wyniosą czy poprostu zostawić jak jest i nic nie ruszać??.. Pozdrawiam 
    • Przez agrofoto1
      Cześć, chciałbym dowiedzieć się ilu jest na tym forum hodowców kaczek Pekin, może będzie możliwość stworzenia jakiejś grupy. Napiszcie proszę wielkość produkcji, gdzie odstawiacie i z jakiego regionu jesteście. U mnie jest teraz 12 tys kaczek miesięcznie, Roldrob, łódzkie
    • Przez Amelazaslinowa
      Dzień Dobry. Moja znajoma kupiła ostatnio kaczki staropolskie. Jednak gdy podrosły samice zaczęły przypominać wyglądem kaczora. Czy ktoś może pomóc określić płeć?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj