luki021655

Hodowla kaczki Pekin

Polecane posty

luki021655    0

Witam, 

Chcialbym się zapytac o opłacalności kaczki Pekin oraz zdobyc jakąś wiedzę na temat hodowli 

1.Do ilu czasu muszą byc w ogrzewanym pomieszczeniu? (słyszałem ze do 3 tyg) 

(w planach mam je trzymac na poczatku howu w budynku z ogrzewaniem a potem pod wiate) 

2.do jakiej temperatury moga byc trzymane na dworze? 

3.ile kaczek na m2? 

4.czy to prawda ze trzeba obcinac pazury? 

5.jaka jesteś opłacalność w ostatnim roku? I jaka jest różnica między kurami? 

6.czy przy sprzedaży kierowcy wwożą klatki do budynku/wiaty? Czy trzeba je nosić przez caly budenk? 

Dziekuje za pomoc! 

Edytowano przez luki021655
Nie dopisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikson    0

Cześć,

1. Pierwsze 3 dni 30-32°C, potem każdego dnia jeden stopień w dół. W drugim tygodniu około 20°C, po trzecim koło 8°C wystarczy.

2. Pod koniec tuczu wytrzymają nawet do 0°C pod wiatą ale spożycie paszy będzie większe. 

3. Pisklęta do 2 tygodnia do 15 szt./m2, dorosłe zaleca się 5 szt./m2. Przy dobrej wentylacji i odpowiedniej ilości karmników i poidełek można próbować 6-7, ale będą się bardziej płoszyć (przez co mogą być potrącenia za obicia) no i częściej trzeba uzupełniać ściółkę. Na rusztach można nawet 10 szt./m2.  

4. Nie ma obowiązku ale ubojnie potrącają za podrapania. Bezpieczniej obciąć, szczególnie przy podwyższonej obsadzie. Na rusztach raczej nie obcinają bo same sobie ścierają pazury. 

5. Mimo rosnących cen paszy opłacalność trzyma się mniej więcej na tym samym poziomie (2-3 zł za szt.) w przeciwieństwie do kur gdzie cena jest bardzo niestabilna i raz się zarabia a raz dokłada.

6. Zależy jaka ubojnia i system transportu. Małe klatki trzeba nosić a kontenery są wożone specjalnymi wózkami.

 Mam gdzieś instrukcje chowu kaczki pekin. Jest trochę archaiczna ale niektóre sprawy się nie zmieniły, jakby co to mogę podrzucić.

Pozdrawiam :)

 

Edytowano przez cwikson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki021655    0

Dziękuję! 

To dlaczego w takim razie jest inwestorzy wybieraja kury zamiast kaczek jeżeli cdna jest stabilniejsza?

Hodujesz kaczki? Duzej ilości? Jak u cb to wygląda? Jaki system stosujesz? 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki021655    0
Dnia 14.11.2021 o 00:33, cwikson napisał:

Cześć,

1. Pierwsze 3 dni 30-32°C, potem każdego dnia jeden stopień w dół. W drugim tygodniu około 20°C, po trzecim koło 8°C wystarczy.

2. Pod koniec tuczu wytrzymają nawet do 0°C pod wiatą ale spożycie paszy będzie większe. 

3. Pisklęta do 2 tygodnia do 15 szt./m2, dorosłe zaleca się 5 szt./m2. Przy dobrej wentylacji i odpowiedniej ilości karmników i poidełek można próbować 6-7, ale będą się bardziej płoszyć (przez co mogą być potrącenia za obicia) no i częściej trzeba uzupełniać ściółkę. Na rusztach można nawet 10 szt./m2.  

4. Nie ma obowiązku ale ubojnie potrącają za podrapania. Bezpieczniej obciąć, szczególnie przy podwyższonej obsadzie. Na rusztach raczej nie obcinają bo same sobie ścierają pazury. 

5. Mimo rosnących cen paszy opłacalność trzyma się mniej więcej na tym samym poziomie (2-3 zł za szt.) w przeciwieństwie do kur gdzie cena jest bardzo niestabilna i raz się zarabia a raz dokłada.

6. Zależy jaka ubojnia i system transportu. Małe klatki trzeba nosić a kontenery są wożone specjalnymi wózkami.

 Mam gdzieś instrukcje chowu kaczki pekin. Jest trochę archaiczna ale niektóre sprawy się nie zmieniły, jakby co to mogę podrzucić.

Pozdrawiam :)

 

Hm? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikson    0
Dnia 17.11.2021 o 10:33, luki021655 napisał:

Dziękuję! 

To dlaczego w takim razie jest inwestorzy wybieraja kury zamiast kaczek jeżeli cdna jest stabilniejsza?

Hodujesz kaczki? Duzej ilości? Jak u cb to wygląda? Jaki system stosujesz? 😊

Trudno mi się wypowiadać za innych. Chów kaczek jest na pewno bardziej pracochłonny przez częste uzupełnianie ściółki. W obecnych czasach trudno znaleźć ludzi chętnych do pracy przy zwierzętach. Pekiny stały się popularne dopiero kilka lat temu. Być może wcześniej nie było popytu albo opłacalność była gorsza. W każdym razie rynek się rozwija. Jest to jakaś alternatywa dla kurczaków i powstają coraz większe fermy.

Co do ceny kurczaków to w ostatnich 2-3 latach pojawiły się takie zawirowania. Wcześniej cena nie spadała poniżej progu opłacalności.  

Kaczka jest łatwiejsza w odchowie i więcej wybacza w porównaniu z kurczakami czy indykami, więc zazwyczaj mali rolnicy w to wchodzą. Zaczynają hodować po jakiś szopach albo przerobionych oborach. Kurczak potrzebuje stabilnych warunków i bez profesjonalnego kurnika się nie obędzie. A raczej mało kogo na to stać. 

Tak, zajmuję się chowem kilku tysięcy kaczek pekin na ściółce. Ruszta są raczej rzadko spotykane.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki021655    0
12 godzin temu, cwikson napisał:

Trudno mi się wypowiadać za innych. Chów kaczek jest na pewno bardziej pracochłonny przez częste uzupełnianie ściółki. W obecnych czasach trudno znaleźć ludzi chętnych do pracy przy zwierzętach. Pekiny stały się popularne dopiero kilka lat temu. Być może wcześniej nie było popytu albo opłacalność była gorsza. W każdym razie rynek się rozwija. Jest to jakaś alternatywa dla kurczaków i powstają coraz większe fermy.

Co do ceny kurczaków to w ostatnich 2-3 latach pojawiły się takie zawirowania. Wcześniej cena nie spadała poniżej progu opłacalności.  

Kaczka jest łatwiejsza w odchowie i więcej wybacza w porównaniu z kurczakami czy indykami, więc zazwyczaj mali rolnicy w to wchodzą. Zaczynają hodować po jakiś szopach albo przerobionych oborach. Kurczak potrzebuje stabilnych warunków i bez profesjonalnego kurnika się nie obędzie. A raczej mało kogo na to stać. 

Tak, zajmuję się chowem kilku tysięcy kaczek pekin na ściółce. Ruszta są raczej rzadko spotykane.

 

W planach mam właśnie postawienie odchowalni na kaczki i przeganianie je pod wiaty (kilka tys szt) zastanawiam się tylko czy to nie bd zbyt uciążliwe Z jakiego województwa jestes, jezeli mozna wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
Dnia 18.11.2021 o 22:52, cwikson napisał:

Trudno mi się wypowiadać za innych. Chów kaczek jest na pewno bardziej pracochłonny przez częste uzupełnianie ściółki. W obecnych czasach trudno znaleźć ludzi chętnych do pracy przy zwierzętach. Pekiny stały się popularne dopiero kilka lat temu. Być może wcześniej nie było popytu albo opłacalność była gorsza. W każdym razie rynek się rozwija. Jest to jakaś alternatywa dla kurczaków i powstają coraz większe fermy.

Co do ceny kurczaków to w ostatnich 2-3 latach pojawiły się takie zawirowania. Wcześniej cena nie spadała poniżej progu opłacalności.  

Kaczka jest łatwiejsza w odchowie i więcej wybacza w porównaniu z kurczakami czy indykami, więc zazwyczaj mali rolnicy w to wchodzą. Zaczynają hodować po jakiś szopach albo przerobionych oborach. Kurczak potrzebuje stabilnych warunków i bez profesjonalnego kurnika się nie obędzie. A raczej mało kogo na to stać. 

Tak, zajmuję się chowem kilku tysięcy kaczek pekin na ściółce. Ruszta są raczej rzadko spotykane.

 

I co pozniej z nimi robisz? Sprzedajesz na mięso czy jak bo ja sam bym chciał zacząć produkcję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikson    0
Dnia 19.11.2021 o 11:14, luki021655 napisał:

W planach mam właśnie postawienie odchowalni na kaczki i przeganianie je pod wiaty (kilka tys szt) zastanawiam się tylko czy to nie bd zbyt uciążliwe Z jakiego województwa jestes, jezeli mozna wiedzieć?

Wielkopolska. Jeżeli wiaty nie będą jakoś daleko oddalone to nie powinien być to problem. 

Dnia 23.04.2022 o 08:37, rolnik039 napisał:

I co pozniej z nimi robisz? Sprzedajesz na mięso czy jak bo ja sam bym chciał zacząć produkcję 

Hodowla ma sens od 3-4 tyś sztuk. Musisz nawiązać współpracę z ubojnią. Oni zwykle zapewniają pisklęta a potem odbierają żywiec. Z tego co wiem to szukają hodowców ale jeśli nie masz żadnego doświadczenia to może być trudniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrys1977    0

Witam, nasza firma zajmuje się kontraktacją kaczek Pekin. Dostarczamy paszę i pisklęta  w kredytowaniu- rozliczenie po rzucie. Minimalna ilość około 4000szt. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt pod numerem telefonu 882 433 119.

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cmaciej    0

Witam chciałbym się podpytać jak wygląda sprawa krzyżowania się kaczora Pekin i samicy kaczki piżmowej. Wiem, że jak kaczor jest piżmowy a kaczka z Pekin to Mulard bezpłodny wychodzi. A jak zapłodni kaczor Pekin kaczkę piżmową to też będzie Mulard bezpłodny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicio22    1

Witam, mam pytanie odnośnie stosowania antybiotyków przy chowie kaczek Pekin. Czy ktoś stosuje profilaktycznie na początku wstawienia i jakie czy dopiero po rozpoznaniu choroby jeżeli występuje. Proszę bez złośliwych odpowiedzi ponieważ chciałbym się dowiedzieć jak u was jest ponieważ różne przywożą pisklęta i różnie chodowcy do tego podchodzą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111

Jak można profilaktycznie walić antybiotyki, to powinno być karalne, co najmniej 10 lat ciężkich robót w kamieniołomach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicio22    1

No właśnie też się z tym zgadzam choć od niektórych lekarzy weterynarii słyszałem żeby stosować już w pierwszych dniach chowu. Dla mnie to też dziwne ale chyba chcieli tylko zarobić.

A drugie pytanie co stosujecie po przywiezieniu piskląt do picia żeby je wzmocnić po transporcie 

Edytowano przez wicio22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KacpereKkK
      Witam, na wstępie przepraszam za słabej jakości nagranie, czy ktoś z tego forum potrafi rozpoznać co to za choroba i jak dochodzi do zakażenia, choroby. Dodam że dodatkowe objawy to biały kał.
      366771829_6450893031663901_6312968578306833314_n.mp4
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
    • Przez agrofoto1
      Cześć, chciałbym dowiedzieć się ilu jest na tym forum hodowców kaczek Pekin, może będzie możliwość stworzenia jakiejś grupy. Napiszcie proszę wielkość produkcji, gdzie odstawiacie i z jakiego regionu jesteście. U mnie jest teraz 12 tys kaczek miesięcznie, Roldrob, łódzkie
    • Przez katkos132
      Czy da się skrzyżować kaczora mulard z kaczkami staropolskimi? 
    • Przez Zbigniew123
      Dzień dobry, pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Mam kaczki staropolskie, biegusy i 1 kaczora francuskiego. Dwa na trzy świeże dzisiejsze jajka miały na żółtku ciemnozieloną plamę wyglądającą jak pleśń, wielkość około centymetr na pół centymetra i grubość może milimetr. Niestety nie zrobiłem zdjęcia, chociaż sprawdziłem pod mikroskopem i nic ciekawego nie zauważyłem. W strukturze przypominała zbite białko takie jak pływa w zupie podczas gotowania, nie było częścią żółtka tylko się go trzymało.
      Moje pytania: Czy ktoś miał taką sytuację, czy można jeść takie jajka po wyrzuceniu tego czegoś i czym to może być spowodowane? Dotychczas jajka wyglądały normalnie. Może to być efektem krycia staropolskich przez biegusa i bieguski przez kaczory staropolskie? Czy niedobory mikro/makro składników albo jakaś choroba?
      Uprzedzam, że trzymam kaczki tylko na jajka i mięso, nie będę ich rozmnażał.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj