NABUCH

Maszyny Proxima

Polecane posty

NABUCH    9

Cześć jak w temacie  co polecicie do proximy ok  100KM. Ziemie głównie 3b  chociaż jest trochę 2 , 4 . Trafia się glina jak głębiej się orze . Proxima będzie stanowić głównego konia pociągowego , oprócz tego MF 255 . Szukam :

- pług   raczej obrotowy  używany  3 x45 ? 3 x50 .  W okolicy widziałem Gregorie Besson  na zabezpieczeniu  hydraulicznym lub Keverland na resorze.

Kvernerland

Gregorie besson

Zastanawiam się nad odorywaniem bo jednak proxima jest szeroka( mam jeszcze opony 480 tyl 420 przód) a plug w maksie 1,5 m krycia . Niby jest jeszcze MF i można podjechać zagonowym ale trochę dziwnie trzymać pług tylko na odorywanie  Udaje wam się odorywać proximami ?  Zastanawia się nad opcją bez zabezpieczenia  bo zawsze sporo lżej dla ciągnika , ale z drugiej strony wydaje mi się że większe szanse na kupienie czegoś prostego .

 

- brona talerzowa - myślałem o bronie tolmet simpy - lżejszy agregat talerzowy-2,7-3m  , lub  tolmet astat/tytan  2,5 cięższa seria

- siewnik -myślałem o używanym  nadbudowanym  famarolu S400  lub o opcji  na hydropacku  na np tolmet polon( 2 x wał rurowy+ chyba 2 rzędy pazurów ) 3m  lub  coś na talerzu 2,5 m ( Ktoś ma taka opcję ?)  Podobno na 2.5 m proxima powinna  sobie poradzić ale sam nie wiem  czy agregat talerzowy będzie aż tak dużą zaletą ?

Wszystkie przemyślenia mile widziane  Pozdrawiam W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Ja proxima 80 tolmeta simply 2,5m ciągam i jest spoko, gruber od batyry 2,1 tu brakuje mi koni żeby prędkość była odpowiednia, pług 3x40 overum i rzeczywiście jest problem z odoraniem szczególnie na wysokich miedzach lub przy ogrodzeniu a w tym roku właśnie unię famarol nabudowana kupiłem i podnosnik ma co robić bez przedniego ladowacza nie byłoby siania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Dziękuję za informację. 

A powiedz dużo brakuje żeby odorać? Widzę ludzie robią patenty z jakimiś dwójkami wysuwanymi na bok. Znajomy też orze większość obrotówka , a odorywuje zagonowym .

Siewnik masz 400 czy 700  ,aha i czy brałeś jeszcze redlice talerzowe czy zwykłe ?  Kurcze podoba mi się ten siewnik tylko myślałem że bez problemu się go weźmie a tu widzę zonk bo mam tylko 270kg obciaznik  a Ty tura . 

Co do talerzowki nie rozważałeś szerszej np 2.7 czy 3m ?Widzę ludzie biorą i 3m ale tak patrząc po wielkości to jednak sporo jest . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Siewnik 400 na zwykłych redlicach. Siewnik zasypany nawet nie do połowy plus cześć ziarna w łyżce i nie ma problemu z bujaniem ale podnosnik widać dostaje po tyłku no i często trzeba wychodzić zboże dosypać ale ogólnie jestem zadowolony. Talerzowka przy mojej mocy wydaje mi się optymalna. A pług idzie prawie po wewnętrznej stronie opony więc trochę brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Dziękuję za informację .Kurcze to widzę trzeba będzie jednak zostawić jakąś zagonówkę do MF255 na odorywanie.  U mnie mam szerokość na 214 cm  i od wewnętrznej jednego koła do zewnętrznej drugiego wychodzi mi 165 cm co dla takiego traktorka jest przepaścią chyba żeby jednak kupić zagonówkę... chociaż wolałbym nie. Trochę to bezsensowne  robić większość obrotówką i jechać później drugi raz ciągnikiem na ten kawałek  .  Komuś udaje się odorać  obrotówką ?

Famarola brałeś może nowego czy używkę ? Niedaleko mnie jest 400 za 21 tys  ale stary typ jeszcze z pojedynczym wałem z przodu więc do włożenia trochę w przeróbkę n a podwójny  a dodatkowo stare typy widziałem że ludzie wzmacniają .

Jeszcze jedno pytanie : przed siewem robisz/ robicie uprawę czy na tyle  ładnie macie poorane  że wjazd od razu  w orane ? Stosujecie np wały doprawiające ?

Pozdrawiam W.

Edytowano przez NABUCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

ja do proximy 110 cl mam pług POL agromasz rozstawiony na 4x40, i bronę grano 3 m, z przodu mam obciążnik podpięty 400 kg na przednim TUZ https://youtube.com/shorts/6vbNiBOcNuk?feature=share

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matik5
      Witam mam problem z zetorem majorem cl 80. Na zaświeca się mu na czerwono stóp i błąd DTC   111/01 
      Ktoś się oriętuje co może być przyczyną ? Dodam że żadnych objawów nie ma 
    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj