ceston

mycie dojarki płynami.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ceston    35
Witam mam od niedawna założony odzysk ciepła. Odzysk podgrzewa mi wodę do 25-32 stopni Celsjusza. czy taka temperatura wystarczy do mycia dojarki przewodowej płynami. Pytam bo widziałem że są płyny które działają nawet i z zimna woda. a podobno większy problem jest jak woda jest za gorąco bo zostaje osad na gumach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

Ja gumy w 80° myję i nigdy żadnego osadu nie było, jak myłem w 60° to nie dało się myć bo wszystko śliskie się robiło i rozmazywało się tylko 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

mówisz o dojarce przewodowej? mi chodzi o płukanie rurociągu bardziej niż o mycie samych gum. Często właśnie na opakowaniach jest napisane żeby nie myć w temperaturze powyżej np 60 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

A to jak ty chcesz myć same rury bez mycia gum , przecież dojarka takowa myje się cała nie na raty.

Co do temperatury to trochę za niska powinno być 45-50 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4990

Ja tam też dogrzewam wodę z odzysku. Inaczej zostaje syf w rurociągu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

no ja właśnie też używam teraz z odzysku wody i właśnie myślę że nie jest źle. nie widzę żeby gumy kielichy oto były brudne. Gorąca woda myje co jakiś czas jak rozkręcam kielichy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Cały    pic   polega  na  tym  aby    pierwsze   płukanie    rurociągu   było  w  temp  nie  większej   niż  40  stopni   powyżej  tej  temp  ścina  się  białko  i  osiada na   rurach  mycie  właściwe  może  być  i  w   80  stopniach     na   każdym    płynie    podany   jest   zakres   temperatur  i  trzeba  się   do  niego   stosować   .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj