Piotr190497

Naprawa skrzyni New Holland Ts 135A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotr190497    0

Mam na oku new holland ts 135A rok  2003 i ile by kosztował naprawa takiej skrzyni biegów elektro command bo ma niby 11000 mth i tylny podnośnik bardzo nie wyrobiony oraz silnik jest w dobrym stanie. Czy te skrzynie są drogie w naprawie w nh porównując je do innych zachodnich ciągników np. mf dynashift lub w fendt turboshift oraz do john deere.Biegi w NH przełączają się na razie dobrze. Rewers w tym ciągniku jest przełączany ze sprzęgłem czy bez bo przejechałem się nim i kierunek jazdy zmieni dopiero po naciśnięciu sprzęgła  tak jakby był rewers mechaniczny a gdzieś czytałem ze jest elektro-hydrauliczny nie wiem czy coś już jest do wymiany czy tak miały a może coś z elektryką się działo i kierunek zmieniał dopiero po naciśnięci sprzęgła.

daizor    23

Jak masz electro command to rewers przy kierownicy elektrohydrauliczny i ma działać bez sprzęgła. Jeżeli skrzynia 16x16 to masz cztery kosze, w każdym zestaw tarczek, sprężyn dystansowych, uszczelniacze (to na każdy kosz same części grubo ponad 1000 musisz liczyć). Nie wiadomo co z wałkami, łożyskami. Sprawdź sobie na załączonej blokadzie mostu czy traktor skręca słabo czy normalnie bo od razu podpowiedź czy przypadkiem dyferencjał nie jest w drzazgach.

Stan zużycia tarczek w koszach mógłbyś sprawdzić poprzez kalibrację, zaś stan uszczelniaczy trzeba się podłączać zegarem w punktach pomiarowych.

Piotr190497    0

Skrzynia jest elektro Command ale od rewersu i skrzyni żaden błąd nie wyskakuje to oznaczało że rewers  jest do wymiany może sam przełącznik albo trzeba rozbierać skrzynię. Ponieważ zmienia kierunek rewers przez naciśnięcie sprzęgła. 

daizor    23

na postoju jak załączysz rewers jak po chwili nie ruszy powinien pojawić się sygnał dźwiękowy(to napewno)  i błąd z tego co pamiętam. Druga sprawa, niektóre błędy nie pokażą się ale zapiszą w pamięci.

Piotr190497    0

Zobaczę czy coś wyskoczy. Biegi płynie zmienia ale jest coś z rewersem.Czy pomogła by jakaś kalibracja rewersu na ten problem?Chyba z tego ciągnik już zrezygnuje bo najgorszy wypadku trzeba rozbierać już skrzynię. 

daizor    23

nie ma kalibracji rewersu jako takowego w tych traktorach. To prawdopodobnie może być problem elektryczny bo jeżeli ze sprzęgła rusza biegi się zmieniają płynnie to na to by wskazywało. Żadna rozbiórka w tym wypadku nie jest konieczna

john56l    0

Witam, mam podobny problemem co wyżej tylko rewers praktycznie nie działa, biegi są załączane manualnie, skrzynia ma 4 biegi +1 półbiegi na każdym biegu i 3 zakresy. Jeździć jeździ ale żeby ruszyć trzeba wcisnąć sprzęgło i dopiero wtedy przerzucić rewers w którą stronę i wtedy rusza, przerzucając sam rewers wyskakuje błąd i nie rusza a jak nacisne sprzęgło i puszczę to wtedy rusza i jest ok, rewers w pozycji n a ciągnik sam jedzie delikatnie w tym kierunku w którym wcześniej włączony był rewers, biegi żeby wbić trzeba sprzęgło nacisnąć i dodatkowo wrzucić łopatkę rewersu w która stronę i wtedy wchodzą a jak już ruszy biegi i półbiegi wbijają się normalnie, powie mi ktoś dużo roboty jest żeby to ogarnąć i finansowo jak wychodzi bo wiem że ostatnio tarczki itp sporo podrożały. Dzięki za pomoc 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez xx
      Jakie macie opinie i na co zwracać uwagę przy kupnie 
    • Przez dominik9183
      Witam. Wymieniałem jakoś rok temu akumulator w moim New Hollandzie i zresetował mi się licznik motogodzin, jak był robiony przegląd to mieli przy okazji to zrobić ale specjaliści z serwisu New Hollanda nie byli w stanie sobie z tym poradzić. Domyślał się że do zmiany ilości motogodzin na liczniku potrzebny jest komputer, ale pytanie czy trzeba to robić oryginalnym komputerem za grube pieniądze czy wystarczy jakichś zamiennik za mniej niż 2 tysiącę? p Pozdrawiam
    • Przez Dastan
      Zmieniam olej hydrauliczny i trzeba zmienic ten nieszczęsny wkład filtra za bajońskie pieniądze. Tak patrze na necie i rozrzut jest od 500 do 1500zł...  Są Donaldsony, SF w okolicach 600zł, są też oryginały CNH  po 600zł i są też po 1500zł. O co chodzi z tymi oryginałami? TO jakieś podróby? Ale znane sklepy by takie sprzedawały?
    • Przez nunu85
      normalnie czarna magia. traktor jeżeli silnik nie działa to można mu zapalić światła i beda swieciły wieki. jeżeli się odpali i ruszy delikatnie to też niż się nie dzieje. a jeśli się ruszy agresywniej/ szarpnie to z automatu przepala bezpiecznik od prawych postojówek ( i co gorsza nie świecą się wówczas też żadne halogeny robocze). gdzie zaglądać? czego szukać? domyślam się że gdzieś robi się zwarcie i kabel z prądem dotyka do masy ale gdzie zaglądać? lampa przednia na słupku i tylna na błotniku zdrowe. gniazdo przyczepy zdrowe co tu jeszcze patrzeć bo już mnie krew zalewa?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj