grizly007

która prasa lepsza ?

Polecane posty

grizly007    0

Zastanawiamy się z wujem nad kupnem nowej prasy zwijającej. mamy 82 kucowy ciągnik nh td5030 i kase do 90-100 tyś . myślimy nad jakimś modelem sipmy lub nh br6080 lub nh br6090 chcemy wziąść na PROW

Która będzie lepsza ??????? proszę o odp

 

 

PS kiedy startuje nabór wniosków na PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Z nh tylko Br 6090. Możesz wziąć z docinaczem lub bez jeśli nie potrzebujesz. 6080 niby to samo ale ogołocona trochę. Nie ma rotora monitora ani siatki . Za Br 6090 w 90tys się wyrobisz nawet z docinaczem. 80 koni da sobie radę. Nawet jak właczysz noże to po woli bele uwinie. Sipmy sobie daruj jak chcesz mieć coś w miarę porządnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Nie znam tej prasy. z wyglądu bardzo podobna do polskiej sipmy i chyba technicznie też wiele się nie różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

oczywiście że nh 6090 tylko te owijanie sznurkiem jest trochę kiepskie i ja teraz bym tego nawet nie brał(było za dopłatą), siatka to bardzo wygodna i szybka robota przy "balowaniu":D i rozwijaniu beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

A tak pozatym czym sie rozni br 6080 od br 6090 i czy maja swoich zamiennikow w case ?????????


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Br 6080 i 6090 to ta sama konstrukcja tylko inaczej wyposażona. 6080 to taki podstawowy model na wąskim ogómieniu z widełkami podającymi zamiast rotora bez siatki bez automatu i w sporo niższej cenie.Br6090 występuje w dwóch wersjach z rotorem podjącym i z systemem Crop Cutter, czyli rotor + 15 noży. Br 6090 ma w standardowym wyposażeniu obwiązywacz siatką, monitor osiągów centralne smarowanie łańcuchów, no i właśnie ten rotor który dosyć znacznie zwiększa wydajność maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huta64    3

to i to gówno żadnej z tych pras bym nie kupił jak już to krone albo welger.

 

ale co tu dużo pisać ci ciągnik do gówna to musi być prasa do gówna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grizly007    0

@kubu365 była kiedyś też na alegro prasa nh br6090 za 49000 netto.

jak się sprawuje nh br 6090 u posiadaczy tego modelu

 

może wiecie ile kosztuje ona w standardzie

ile także kosztuje np. owijanie snurkiem , szersze ogumienie itp.

 

możecie mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa ten rotor? niezbyt wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

a czytałeś broszurę co jest na stronie nh ?? Tam jest zdjęcie tego rotora przy prasie co ma noże (jeśli weźmiesz bez noży to rotor jest trochę inny). Zwiększa wydajność maszyny. Praktycznie nie ma szans żeby się coś przypchało czy coś takiego. Nh br 6090 ma bardzo podobną konstrukcję do Krone round pack 1250.

Ja brałem nh br 6090 półtora roku temu za 49 tyś netto z Perkoza z Brodnicy. Mam w niej najszersze opony, odrzutnik bel, owijanie sznurkiem i to chyba tyle z dodatkowych rzeczy. Tylko moja jest bez docinacza, i prasuję zetorem forterrą 10641 i nie odczuwa zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Mówiąc o Sipmie macie na myśli Z-599, bo się zmieści w tej cenie? Ale dlaczego jest takie przekonanie że jest słaba, ilu z Was miało okazje ją pracować? Wydaje mi się, że jest ona godna uwagi, jest wykonywana z lepszych materiałów niż stałokomorowe i wiem że sprawdza się dobrze. Ale wybór należy do kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj