Skocz do zawartości
Juzek

Opony, szersze przednie

Polecane posty

Juzek    0

witam. Jak sądzicie czy szkodliwa jest jazda na oponach szerszych z przodu a niżeli z tyłu.

Wymiary Przednich: 540/65-24 Tylne: 520/70-38

Juzek    0

witam. Jak sądzicie czy szkodliwa jest jazda na oponach szerszych z przodu a niżeli z tyłu.

Wymiary Przednich: 540/65-24 Tylne: 520/70-38

Jeśli tak, to nie chodzi mi o wymiary, tylko chciałbym uzyskać odpowiedzi czy szkodliwa jest jazda jak i praca ciągnika o szerszych oponach przednich niż tylnych?

mirasek    7

Jakoś tam zwiększy się obciążenie mechanizmów przedniego mostu bo poprawisz przyczepność przodu, względem że tak powiem fabrycznych proporcji, a jaki to będzie miało wpływ na trwałość to można tylko zgadywać, może żaden? Oczywiście przy zachowaniu możliwie jednakowego obwodu koła jak w fabrycznym rozmiarze.

Swoją droga to masakrycznie szeroki kapeć na przód, to ma być pod ładowacz czołowy? Jeśli orzesz tym ciągnikiem to zwróć uwagę na mieszczenie się koła w bruździe.

Wiadomość z agroFakt.pl

Juzek    0

Do różnorodnych prac polowych, również pod ładowacz czołowy.

mirek37    31
Napisano (edytowany)

mogę kupić za pół ceny 12 cm szersze opony od oryginalnych na przód,z wyliczeń wychodzi że szersze są 3 cm wyższe .zastanawiam się czy można założyć o tylę szerszą oponę na wąską felgę,może ktoś poszerzał ?z 320/85r24 na 440/65r24

Edytowano przez mirek37

volvo    23

To zależy od szerokości felgi,jak za wąska to opona źle się ułoży i będzie jeszcze wyższa.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz rację jak nie jest dobrze dobrana opona do felgi to będzie źle

Wyższa na pewno się nie zrobi. Oplot podłużny w radialnej oponie uniemożliwi to.

Arek    113

mogę kupić za pół ceny 12 cm szersze opony od oryginalnych na przód,z wyliczeń wychodzi że szersze są 3 cm wyższe .zastanawiam się czy można założyć o tylę szerszą oponę na wąską felgę,może ktoś poszerzał ?z 320/85r24 na 440/65r24

O jeden rozmiar można bez problemu ale o 2 już może być problem ale nie musi. Jak podasz rozmiar felg to będzie można coś dokładniej powiedzieć.

mirek37    31

chyba napaliłem się na te opony jak szczerbaty na suchary ale wziołem pod uwagę słowa miraska " Swoją droga to masakrycznie szeroki kapeć na przód, to ma być pod ładowacz czołowy? Jeśli orzesz tym ciągnikiem to zwróć uwagę na mieszczenie się koła w bruździe".

na razie sobie odpuszczę zmianę opon

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się