jacus

nowy polski opryskiwacz zawieszany

Polecane posty

jacus    3035

jaki polecacie nowy budzetowy czytaj polski opryskiwacz -600 l ,belka 12 metrow , recznie rozkladana, dysze 3 pozycyjne.

jesli wyjdzie rmg to tak w cenie w okolicach 10 tys, wstepnie jar-met wpisalem ale moga byc inne


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jakiś biedniusi i za 10 tys.  :P Nie szalej jo.   :P

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Dołożysz się to kupi za 100 tyś. Co do opryskiwacza to w tej cenie możesz kupić lepiej wyposażone typu biardzki, tolmet, lub gorzej ale trochę lepiej wykonane jak tad-len, woprol jar-met, promar itp.  Kwestia z jakim ciągnikiem będzie pracował, patrz na beczki, jedne są węższe ale wyższe ( bliżej ciągnika np. tad-len, woprol ) lub szersze ale niższe jak jar-met. Patrz na osprzęt, choć nie wiem co Ci potrzebne, zawór stałociśnieniowy, hydrauliczne poziomowanie belki, hydrauliczne podnoszenie można odpuścić przy takiej szerokości, wyposażenie głowic ( dysze antyznoszeniowe, RSM ). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W moim regionie popularne są opryskiwacze Promar, dość tanie, ale szczerze mówiąc to kiepskie wykonanie. 

Trochę solidniejszy jest biardzki.  Mają fajne lance 15m. Kupiłem chyba z 5 lat temu i nie narzekam


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Biardzki solidniejszy od Promar? Eeeee chyba odwrotnie, zresztą to kwestia osprzętu i wykonania konkretnej szt.

W Pormar można zamówić z pompą Udor ( Biardzki tylko Tolmetu wątpliwej jakości ), rozdzielacze w podstawie to oba badziewne ( Promar w opcji Arag a Biardzki też chyba robiony przez ( lub dla ) Tolmet - Fermo ). Stabilizacja belki w biardzkim to jakiś żart. Chociaż to budżetowe sprzęty więc nie ma co przesadnie wymagać. Ja kupiłem przed podwyżkami tad-len TL615, na zaworze Arag stałociśnieniowym załączanym z kabiny, pompa Zefirek 120 - tak najbardziej mi się widział z budżetowych, póki co nie mam powodów do narzekań, choć sporo bym w nim przerobił.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Moim zdaniem solidniejszy.                 Kupowałem w podobnym czasie jak sąsiad. 600 L 15 m, z hydraulicznym poziomowaniem i rozdzielaczem stałociśnieniowym. Lance to nawet nie ma porównania, do tego jest niższy . 

Jedyny plus na korzyść promara, to pompa


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Ja mam zawieszany Promaru 1200 litrów i jak dla mnie spoko sprzęt, póki co bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

kazdy ma swoje wady i zalety, w okolicy jest jeden sklad budowlany ktory ma jakies to w wolnej chwil sprawde a tak to ze 40 km przynajmniej trzeba jechac 

starego pilmeta kupilem za 600 zl z 10 lat temu i poza pompa- ktora zastapilem ta  z pierwszego opryskiwacza to chodzi do dzisiaj -tyle ze rama zgnila i nie ma co spawac. 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Starego pilmeta już nie kupisz, tzn. nowego o takiej jakości, a na pewno nie budżetowej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj