Gość

Ceny węgla i ogólnie opału

Polecane posty

Gość   
Gość

 Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

dwa tyg temu kupiłem 3tony po 880 ekogroszku dziś nie ma nic węgiel 1650 ale też pusty plac więc nie wiem po co wgl cene mówi. chciałem dokupić trochę nawozu na kawałek pola bo nie planowałem tam siać w tym roku ale nigdzie nie ma i nie będzie dostaw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

Ja zamawiałem olej opałowy był w połowie września po 3,40 za litr dwa tygodnie później już dojechał po 4zl i nadal cena rośnie, rok temu w sierpniu był po 2,08zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

ja w lipcu kupilem jareta po 550 zl za tone, na haldach lezaly cale zwaly wegla , ograniczano wydobycie a erza nagle jak za dotknieciem czarodziejskiej rozczki wegla brak..

kaczystan to parodia prl-u wtedy tez wegla brakowalo.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

miesiąc temu już był problem z dostępnością ekogroszku. Rok temu z groszek z kopalni jak się odbierało to był wybór czy z hałdy czy prosto z szybu. W tym roku w ogóle groszka nie szło dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no i teraz jakiego uja nic nie wydobywają jak jest zapotrzebowanie?

 Czyli ludzie mają zamarznac w zimę? Trzeba chyba lasu wyszczuplić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na szczęście mam mialowca z towarem problemu nie ma. 690 tona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

w lutym ten sam ekogroszek kosztował niecały 1100,w sierpniu jakieś 1250,teraz 1500.ceny pojebało.Niedlugo będzie jak za komuny,masz pieniądze ale możesz sobie niby zad wytrzeć,bo nic nie można za nie kupić.Znajomy kupował mieszkanie w bloku, zobaczył jakieś niedociągnięcie na suficie.Spytal się dewelopera czy nie mozna tego poprawiać.A tamten mu powiedział,że jak nie pasuje to ma paru innycht chętnych na to mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Nie wiedziałem, że do wydobycia węgla potrzebny jest gaz 🤦‍♂️ Ta podwyżka to się chciwość nazywa 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

do wydobycia kazdej tony wegla panstwo doplacalo ponad 100 zl te podwyzki sa tylko proba odrobienia strat- wegiel wszedzie podrozal w rosji,kolumbi czy australii,rpa takze wiec polski idzie na zachod.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Wczoraj kupiony orzech rosyjski 1250zł, ceny węgla na gieldzie w Rotterdamie ,październik 2020 -50$,  5 października 2021 - 247$, wczoraj spadł  do 163$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136
9 godzin temu, kris91 napisał:

Nie wiedziałem, że do wydobycia węgla potrzebny jest gaz 🤦‍♂️ Ta podwyżka to się chciwość nazywa 🙄

To taka sama argumentacja jak przy nawozach, są drogie bo rzepak drogi.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

 

Cena saletry z 800 zł wzrosła do 1500 zł.

"Któż mógł przewidzieć, że ceny nawozów tak pójdą do góry"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3601

Panowie zastanawiam się nad zakupem brykietu z torfu. Cena waha się w okolicach 800zł/t. Internet podaje kaloryczność ok. 17-18 MJ/kg, czyli ok. 80% wartości opałowej węgla. Pytanie czy warto to brać??? Ktoś miał z tym styczność?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Nie wiem czy rzeczywiście ma tyle tych MJ ale pamiętam, jak mnie ojciec opowiadał o czasach gdy kopano torf i mówił że dobry torf dawał więcej ciepła w domu niż słaby węgiel. Weź małą ilość na próbę i się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5
Dnia 18.03.2022 o 17:02, tytanowyJanusz napisał:

Panowie zastanawiam się nad zakupem brykietu z torfu. Cena waha się w okolicach 800zł/t. Internet podaje kaloryczność ok. 17-18 MJ/kg, czyli ok. 80% wartości opałowej węgla. Pytanie czy warto to brać??? Ktoś miał z tym styczność?

 

Ja sporo paliłem, ostatnio u mnie nie dostępny, wartość opalowa pewnie mniejsza od węgla, coś jak drewno, no ale cena. Dużo popiołu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Węgiel w okolicy ponoc ~1900. Drewno w lesie 250-300m³. Dechy w tartaku 1900 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3601

jeśli ten torf spala się jak drewno to gra nie warta świeczki mając swój las, myślałem że torf trochę podtrzyma żar. mi coś znajomi mówili o 2300zł/t bo właśnie rozmawialiśmy że za tone węgla mamy 3 tony tego torfu. wszystko podrożało w zeszłym roku ładne obrzyny tartaczne można było kupić za 70zł/m teraz już 90 za chłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj