Polecane posty

kudlaty22    1

witam panowie,nie wiem czy w dobrym miejscu podejmuje rozmowe,ale gdzies musze bo nie jestem stalym bywalcem agro.

mam problem z podnosnikiem mf 6120. a mianowicie to podczepilem talerzowke ,pojechalem w pole i nie moge opuscic teraz. kiedys raz tak mialem ale jakos mu przeszlo po kwadransie. i przez dwa lata do dzisiaj byl spokoj.

czytalem stare jakies fora jak kolega mial to samo z 6180.

ze sa jakies przyciski do awaryjnego opuszczania itd.

czy w 6120 tez cos takiego sie znajduje i gdzie.

dodam ze jak uzyje przycisku sterowania na blotniku to slychac pompe ze chce podnosic,ale juz na opuszczanie nie reaguje. 

odlaczalem baterie zeby zresetowac i nie pomoglo. caly czas swieci sie wykrzyknik na panelu sterujacym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Awaryjne opuszczanie i unoszenie  uruchamiane jest poprzez ręczne wciśnięcie przycisków na elektrozaworach sterujących podnośnikiem .

Edytowano przez peugeot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Rozdzielacz z zaworami za lewym tylnym kołem. Wyszukaj grafiki jak wygląda to od razu poznasz. Jak nie ma instalacji pneumatycznej to powinien być e miarę na wierzchu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kudlaty22    1

rozumiem. a te elektrozawory to gdzie są? nie wiem czy dobrze wypatrzyłem w katalogu,ale wychodźi mi że trzeba położyć się pod ciągnik i przy lewym kole są dwa razem z rozdzielaczem. czy dobrze dopatrzyłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

No nie ma wyjścia. Najlepiej jak nie ma maszyny i nie ma koła. 

Wtedy można podać prąd z akumulatora jeśli by ręcznie nie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kudlaty22    1

dzięki za podpowiedzi i grafikę. po robocie zobaczę czy opuści. to pomóżcie jeszcze jak możecie, gdzie szukać przyczyny nie opuszczania podnośnika. może zamienić miejscem elektrozawory jak są takie same.


i gdzie ten prąd podać jak by ręcznie nie poszło.na cewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Na cewki. Najlepiej dorobić taką wtyczkę jak tam wchodzi. 

Też nam podobny problem w 6190.

Najpierw nie chciał opuścić, że niby suwak w rozdzielaczu zacięty. Później nie chciał podnieść i dziwnie się zachowywał. 

Później znowu nie chciał  opuścić ale przeregulowalem czujnik położenia ramion  i się trochę poprawiło. 

 

Czasem ma problemy jeszcze. Opuści np po 15 sekundach. 

 

Mógł paproch jakiś przyblokowac. Spróbuj jeszcze z tym czujnikiem.

Screenshot_20210918-150636_Google.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kudlaty22    1

witam ponownie. dalej z tym podnośnikiem jest to samo. dostałem się do pod spód żeby ręcznie go opuścić.niestety opuszczanie nie działa. podnoszenie owszem.slychac pompę. podawałem prąd bezpośrednio na cewkę. było słychać że coś pyka w niej i nawet przycisk dalej da się wcisnąć w niej jak ma prąd. no ale nie opuściło. dalej pali się wykrzyknik przy EHR. jak przekrece zapłon to mignie 2 razy. gdzieś widziałem kody błędów w necie. czy odczytuje je się po ilości mignięć?


znalazłem kody błędów na forum. to jeszcze podpowiedzieć jak je odczytywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Liczysz mrugnięcia i tyle. Przerwa między jedna, a druga seria jest wyczuwalna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kudlaty22    1

witam. no znalazłem też filmik jak pokazuje . ale u mnie z tego co kojarzę to mignie dwa razy i zapala się wykrzyknik. ale sprawdzę jeszcze raz. a co do czujnika położenia ramion,to pewnie jest tam po prawej stronie podnośnika. jak go zacznę wykręcać z podniesionym sprzetem to mam nadzieję że mi to nie opadnie na nogi. bo trochę ciasno jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kudlaty22    1

zawracam glowe dalej. chciałem wstawić filmik z tego jak migają kontrolki,ale jakoś nie mogę. odłączyłem czujnik ramion to wykrzyknik miga 2\2. czyli tak jak książka pisze . a u mnie po przekręceniu kluczyka kontrolka od pierwszego pokrętła od lewej razem z kontrolka wykrzyknika mignie dwa razy i już za drugim mignięciem palą się ciągle. i tak myślę czy jest sens wyciągać czujnik położenia ramion. i dalej nie chce opuścić w żaden sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Jeśli masz zacięty elektrozawór to elektryka nie działa . Powinieneś najpierw uruchomić sterowanie awaryjne . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Wydaje mi się że jakby miał zaciety zawór to po podaniu prądu z akumulatora robilo by się zwarcie na kablach. Ale mogę się mylić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Przy zaciętym zaworze prąd w obwodzie  pozostaje be zmian . 

Elektronika steruje tylko tymi dwoma cewkami  i one muszą działać , a jak sam stwierdziłeś u Ciebie  ręczne  ( z pominięciem elektroniki )  sterowanie nie działa . 

Edytowano przez peugeot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kudlaty22    1

no właśnie,nawet ręczne opuszczanie nie działa. podnoszenie działa.i z błotników i przy rozdzielaczu. i tak już się zastanawiam czy przypadkiem sowak w rozdzielaczu się nie zaciął,tak jak wcześniej pisałeś,że może paproch czy opiłek podlazl.


przypomniałem sobie o znajomym który ma case z ehr em i jest w miarę oblatany przy tych sprawach.to obstawia też zacięcie sowak,skoro ręczne opuszczanie nie działa. proponował też żeby cewki miejscami zamienić i zobaczyć co będzie się działo. tylko nie wiem czy jak je odkrece to olej nie pójdzie na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kudlaty22    1

witam ponownie panowie. wracając do tematu podnośnika. talerzowe odczepilem w tygodniu przy pomocy tyra sąsiada.i tak sobie stał MF do dzisiaj. miałem od rana zrzucać koło i dobierać się do cewek żeby je miejscami pozamieniać itd. wsiadam,palę maszynę,włączam podnośnik.dziala. opuszcza i podnosi.bez maszyny jak narazie. i ręczne opuszczanie też działa. Ale jest jeden szkopol. Jak podniosę go ręcznie bądź przyciskami na błotniku,tak że podnośnik dojdzie do końca,że aż pompa się odezwie to problem wraca. Nie opuszcza. Ale jak go zgasze i postoi 5-10 min a czasem i 2min to znowu zaczyna pracować. I nie pokazuje żadnych błędów jak się przytnie. strach czepiać sprzęt bo znowu będę musiał znajomka prosić co by przyjechał turem🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj