Polecane posty

GRZES1545    8980
9 minut temu, Karol6130 napisał:

Myślałem że będą dopłaty do zakupu nawozów, no i się trochę pomyliłem. 

Teraz brat mówił, że najprawdopodobniej "rząd" zapłaci  grupie azoty za ten drogi nawóz, jeśli go nie będą mogli sprzedać gdy koszty produkcji spadną, a świeży będzie 

Ja pierdziu, chory kraj🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

Do tego co rok temu nie wróci nigdy. Troche sie uspokoi, ale na pewno nie wróci do poprzedniego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale sobie temat założyliście.. Chcesz żeby coś urosło musisz posiać koniec kropka. Ziemi nie oszukasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
Dnia 12.10.2021 o 20:48, Bogdan_ja napisał:

Wiec nie ma co sr** ogniem o plony skoro koszty  to jakiś kosmos się robi...🤕

Trzeba...... , ale bezpośrednio na pole.😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Jak będzie taka tendencja wzrostowa to  rozumiem że będziesz siał i dokladał do interesu?

6 minut temu, marcin19071980 napisał:

Ale sobie temat założyliście.. Chcesz żeby coś urosło musisz posiać koniec kropka. Ziemi nie oszukasz. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiem Ci szczerze że niestety ale tak. Ten rodzaj produkcji bez nawozu nie da się utrzymać. Taki biznes 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

No ja jak mam dokładać to wolę, przeorać zasiać strączki wziąć dopłaty i na żniwa zaorać, i iść na etacik😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale ja tak nie mogę. Przerwanie produkcji choć by tylko na ziemniaku spowoduje przy ewentualnym jej późniejszym wznowieniu duże koszty. Owszem troche handuje złomem z zachodu ale to tylko dodatek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
15 minut temu, GRZES1545 napisał:

No ja jak mam dokładać to wolę, przeorać zasiać strączki wziąć dopłaty i na żniwa zaorać, i iść na etacik😑

To jest bardzo dobry pomysł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

To ile lat możesz dokładać do interesu? 

Dla mnie gospodarstwo to biznes, mimo że mam małe  ale musi przynosić zyski a nie straty. Nie będę na siłę dorabiał producentów nawozów bo oni muszą mieć zysk.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile będzie trzeba. Czas się nie liczy ważne aby przetwac. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

Najlepiej obsiać byle czym i do pracy albo dać w dzierżawę . Mam dosyć tej gleby jak nie susza to grad to znowu ciągle pada teraz drogie nawozy i paliwo już mam dosyć. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Rozumiem że i 5 lat możesz dokładać? Albo masz spore oszczędności albo inny biznes. 

@tomek1974 

Tomek nie tylko Ciebie to dobija, ciężka dola rolnika niestety wielu z nas wypadnie z rolnictwa w tym roku.😥

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet i 10.Przecież wiesz że handluje złomem z zachodu.Pamiętasz Casa na gasienicach z maja i inne graty. Unii dokładnie o to chodzi abyście zoztawili swoje gospodarstwa. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7369

Ja ograniczę, ale nie zrezygnuje bo przy tej skali hodowli mógł bym się wyłożyć. 

Duże ceny nawozów i środków produkcji niektórym rolnikom pomogą się rozwinąć, niektórzy nie będą mieli za co zapłacić czynszu dzierżawy. 

Taki paradoks 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiście. Też kupiłem teraz sadzarke z podsiewaczem żeby nie siać po granicach ale zrezygnować się nie da. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

nawozami nie powinno się spekulować bo póżniej wszystko zdrożeje przecież wiecznie nie będziemy dokładać do interesu 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

Wysokie ceny nawozow tlumaczą wysokimi cenami rzepaku. Ok, ale jaki % zasiewów to rzepak względem zbóż? Cena zboża praktycznie od 20 lat stoi w miejscu, a gdzie są ceny nawozów, paliwa, ŚOR? Rzepak faktycznie jest w tej chwili jedyną uprawą, która wymiernie do nawozów skoczyła do góry. Ale to normalne, że rolnikowi nie dadzą na czymś zarobić, jak rzepak do góry to nawozy też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

To co, oni te nawozy z rzepaku robią.

  • Like 1
  • Thanks 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
38 minut temu, Rowan napisał:

Wysokie ceny nawozow tlumaczą wysokimi cenami rzepaku. Ok, ale jaki % zasiewów to rzepak względem zbóż? Cena zboża praktycznie od 20 lat stoi w miejscu, a gdzie są ceny nawozów, paliwa, ŚOR? Rzepak faktycznie jest w tej chwili jedyną uprawą, która wymiernie do nawozów skoczyła do góry. Ale to normalne, że rolnikowi nie dadzą na czymś zarobić, jak rzepak do góry to nawozy też...

Już niewiedzą na co winę zwalić bo ludzie zaczynają się buntować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

ja polifoski nie kupie na pewno a azotu to zobaczę wiosną czy będzie za co kupić już czas szukać  pracy bo co roku wydaje mi się że jestem biedniejszy. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

 


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj