raven18

Zetor 7045 słabo podnosi agregat up-siewny

Polecane posty

raven18    162

Agregat Jaguar-lux 350kg 2xzębów i wał, do tego poznaniak, około 550kg (dorobiony masywny zagarniacz), pusty zestaw podnosi, przy zasypie ok 150kg pszenicy mimo gazowania ledwo na 20-30cm oderwie od ziemi, przy max uniesionym hydropaku. Bez różnicy czy rozgrzany olej czy zimny, ładowacz normalnie podnosi (chyba)

To jest normalne czy coś się kończy? pompa? Udźwig wg książki 1700kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Maksymalny udźwig podnośnika najczęściej jest mierzony na końcówkach ramion. 1700kg udźwigu na końcówkach ramion, daje około 900-1200kg w odlegości 60cm od końcówek ramion podnośnika.

Przy uniesionym na max hydropaku, ciężar siewnika przesuwa się do przodu, dzięki temu podnośnik daje radę unieść cały zestaw. Gdy opuścusz siewnik na hydropaku, to wzrasta długość zestawu a to sprawia, że ciężki siewnik, znacznie jest oddalony od końcówek ramion podnośnika traktora. Wówczas zostaje przekroczony udźwig podnośnika. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

za duża waga zestawu, skoro agregat już jest lekki to szukaj lżejszego siewnika, zachodnie siewniki są często lżejsze a w twoim przypadku 100 kg różnicy w wadze siewnika zrobi róznicę

i jeszcze rada, na pole jedź z pustym siewnikiem, zasyp dopiero na polu i przy nawrotach podnoś siewnik na hydropaku

sam wcześniej siałem zetorem 7745, miałem do niego agregat agromasz wałek, 2xzęby, wał rurowy i siewnik amazon d7, 3m szerokości, agregat ważył 550kg, siewnik myślę że poniżej 500 (pusty) i to już był znaczny ciężar dla zetora, a udźwig niby 2400 kg

Edytowano przez yaro_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Mam podobny zestaw tzn 2 x zeby i wal + poznaniak 2.7 i c360 podnosi bez problemu, gorzej z podnoszeniem przodu ciągnika.  Jak na podniesionym opada to wina tłok/rozdzielacz, jak tylko nie podnosi to pompa ewentualnie zawór ciśnieniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

To chyba będę zasypywał po 100kg zboża

Podnośnik nie opada, w zeszłym roku wymieniałem na nowe uszczelniacze tłoka, choć rozdzielacza nie ruszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

@yaro_1 Twój Zetor ma udźwig 2400kg a agregat z siewnikiem ważył 1050kg. Zetor @raven18 ma udźwig 1700kg a jego agregat z siewnikiem waży 900kg. Przy takich agregatach uprawowo-siewnych, gdzie największy ciężar jest znacznie oddalony od końcówek ramion podnośnika traktora, waga całego zespołu maszyn nie może przekraczać połowy maksymalnego udźwigu podnośnika w traktorze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Nie szanujeta pany tych traktorków..ot za dużo filmików na yt na oglądali i katują małe traktorki. 🙉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

Podnośnik jest po to by podnosił, oczywiście trzeba znać jego możliwości, dla mojego zetorka ten zestaw był tak na styk. Zobacz w galerii u mnie czym teraz sieje i jedyny problem dociążenie przodu ciągnika, przydał by się tuż, ale trzeba sobie radzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Akurat na yt ludzie dużo cięższe zestawy, z 2 wałkami ciągają bez przodka, także 7045 nie ma co robić z tym zestawem nawet po górach, tylko ma problem z podnoszeniem  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

skoro ma problem to pomyśl ile reszta dostaje po d*pie opony zwolnice ramiona podnośnik posiadam 7745 10 lat i znam możliwości tego sprzętu możesz remont podnośnika zrobić i pewnie podniesie ale czy to warte zachodu przy takim zestawie obstawiam że nie masz 100 hektarów do obrobienia to może warto zrobić to dłużej ale lepiej i dokładniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj