raven18

Zetor 7045 słabo podnosi agregat up-siewny

Polecane posty

raven18    41

Agregat Jaguar-lux 350kg 2xzębów i wał, do tego poznaniak, około 550kg (dorobiony masywny zagarniacz), pusty zestaw podnosi, przy zasypie ok 150kg pszenicy mimo gazowania ledwo na 20-30cm oderwie od ziemi, przy max uniesionym hydropaku. Bez różnicy czy rozgrzany olej czy zimny, ładowacz normalnie podnosi (chyba)

To jest normalne czy coś się kończy? pompa? Udźwig wg książki 1700kg

bergman31    491

Maksymalny udźwig podnośnika najczęściej jest mierzony na końcówkach ramion. 1700kg udźwigu na końcówkach ramion, daje około 900-1200kg w odlegości 60cm od końcówek ramion podnośnika.

Przy uniesionym na max hydropaku, ciężar siewnika przesuwa się do przodu, dzięki temu podnośnik daje radę unieść cały zestaw. Gdy opuścusz siewnik na hydropaku, to wzrasta długość zestawu a to sprawia, że ciężki siewnik, znacznie jest oddalony od końcówek ramion podnośnika traktora. Wówczas zostaje przekroczony udźwig podnośnika. 

yaro_1    84

za duża waga zestawu, skoro agregat już jest lekki to szukaj lżejszego siewnika, zachodnie siewniki są często lżejsze a w twoim przypadku 100 kg różnicy w wadze siewnika zrobi róznicę

i jeszcze rada, na pole jedź z pustym siewnikiem, zasyp dopiero na polu i przy nawrotach podnoś siewnik na hydropaku

sam wcześniej siałem zetorem 7745, miałem do niego agregat agromasz wałek, 2xzęby, wał rurowy i siewnik amazon d7, 3m szerokości, agregat ważył 550kg, siewnik myślę że poniżej 500 (pusty) i to już był znaczny ciężar dla zetora, a udźwig niby 2400 kg

Edytowano przez yaro_1

Wiadomość z agroFakt.pl

flakns    16

Mam podobny zestaw tzn 2 x zeby i wal + poznaniak 2.7 i c360 podnosi bez problemu, gorzej z podnoszeniem przodu ciągnika.  Jak na podniesionym opada to wina tłok/rozdzielacz, jak tylko nie podnosi to pompa ewentualnie zawór ciśnieniowy.

raven18    41

To chyba będę zasypywał po 100kg zboża

Podnośnik nie opada, w zeszłym roku wymieniałem na nowe uszczelniacze tłoka, choć rozdzielacza nie ruszałem.

bergman31    491

@yaro_1 Twój Zetor ma udźwig 2400kg a agregat z siewnikiem ważył 1050kg. Zetor @raven18 ma udźwig 1700kg a jego agregat z siewnikiem waży 900kg. Przy takich agregatach uprawowo-siewnych, gdzie największy ciężar jest znacznie oddalony od końcówek ramion podnośnika traktora, waga całego zespołu maszyn nie może przekraczać połowy maksymalnego udźwigu podnośnika w traktorze. 

yaro_1    84

Podnośnik jest po to by podnosił, oczywiście trzeba znać jego możliwości, dla mojego zetorka ten zestaw był tak na styk. Zobacz w galerii u mnie czym teraz sieje i jedyny problem dociążenie przodu ciągnika, przydał by się tuż, ale trzeba sobie radzić 

raven18    41

Akurat na yt ludzie dużo cięższe zestawy, z 2 wałkami ciągają bez przodka, także 7045 nie ma co robić z tym zestawem nawet po górach, tylko ma problem z podnoszeniem  

jarecki7745    97

skoro ma problem to pomyśl ile reszta dostaje po d*pie opony zwolnice ramiona podnośnik posiadam 7745 10 lat i znam możliwości tego sprzętu możesz remont podnośnika zrobić i pewnie podniesie ale czy to warte zachodu przy takim zestawie obstawiam że nie masz 100 hektarów do obrobienia to może warto zrobić to dłużej ale lepiej i dokładniej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Gaber89
      Witam. Chciałem zapytać czy rozbierał i regenerował ktoś pompę hydrauliczna od podnośnika w Zetorze 7211? Ciężko jest to zrobić i jak ewentualnie z częściami. Podczas podnoszenia maszyn pompa buczy. Chcę to rozebrać sprawdzić łożyska i zębatkę od napędu ale chce być przygotowany ewentualnie do rozebrania pompy. Dziękuję.
    • Przez Prezes201
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w podnośniku w zetor6245, chodzi o to ze gdy mam podłączone weże hydrauliczne do ciagnika i np. podnosze klape w prasie to automatycznie podnoszą mi sie ramiona w tylnym podnośniku. Chialbym wiedziec co jest tego przyczyną?
    • Przez Radzio1
      Pytanie do znawców mam zetora 7211 i jak podepnę do niego np plug to żeby podniósł to muszę gazu na maksa dać i jeszcze wolno unosi. Czy ktoś wie dlaczego?
    • Przez marcinfajkowski
      Mam problem z moim zetorem 7211. Zakupilem i zamontowalem na nim tur wolmet 2b nowy. Po podlaczeniu węży z wyjsc tylnych hydraulicznych okazuje sie ze nie chce pracowac. Aczkolwiek jesli przechyli sie dzwignie wywrotu przyczepy do przodu, to tur pracuje. Jak dzwignie sie zwolni to nie chce pracowac.
      Czy ktos wie w czym moze byc problem?
    • Przez pupek
      Witam, Mam problem z podnośnikiem w zetorze 6911, a mianowicie zaczoł bardzo słabo dźwigać. Tur działa poprawnie, ciśnienie na złączach 165. Tur oraz złacza zasilane prosto z pompy a podnośnik przez tuleje ciśnieniową z rozdzielacza tura. Czy to może być problem z rozdzielaczem w plecaku? Może ktoś miał podobny problem.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj