Polecane posty

Zdzinio    321
8 minut temu, mikcom20 napisał:

Jaka jest stawka VAT przy sprzedaży kukurydzy mokrej przez rolnika vatowca?

5% jak na wszystko zboże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Mówisz o Sierakowie? Koło Gostynina? Czy jeszcze ktoś tam kupuje? Podeślij jakiś dobry skup z okolic Kutna. Może być priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7

Sieraków i Gnojno dają 650, Oporów 630. Generalnie jeszcze mokra. Wujo wczoraj kosił to miała 32 procent, i szałowa nie byla

Edytowano przez misiekk45
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5579
19 minut temu, 6465 napisał:

@misiekk45 gdzie w łódzkim takie ceny?

A u nas w okolicy jak placą, bo tak czytając o 650netto za mokra zastanawiam się czy suszyć ;) bo przy tych cenach gazu + ON żeby to przewieźć to ponad 1000 netto bym musiał sucha sprzedać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5579
1 minutę temu, 6465 napisał:

Tomasz ty masz skup na sąsiedniej wsi a daleko szukasz🤔

Ja chce mieć pieniądze za kukurydzę w ciagu miesiąca na koncie a nie za rok xD u nas ze wsi już nikt mu nie wozi xD ciężarowe spod Teresina ściągają a jemu nie wożą xD

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Widziałem jak w zeszłym roku od znajomego z pola zabierali. Spotkam go to zapytam czy już kasę ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339
43 minuty temu, misiekk45 napisał:

Sieraków i Gnojno dają 650, Oporów 630. Generalnie jeszcze mokra. Wujo wczoraj kosił to miała 32 procent, i szałowa nie byla

U mnie w minioną sobotę miała 34, to z kombajnu będzie miała 38. Jaki mają termin płatności  ta firma z gnojna? 

46 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Ja chce mieć pieniądze za kukurydzę w ciagu miesiąca na koncie a nie za rok xD u nas ze wsi już nikt mu nie wozi xD ciężarowe spod Teresina ściągają a jemu nie wożą xD

U nas gadają że w tym roku on nie kupuje tylko jakaś spółka.  Żeby tylko było wiadomo gdzie pieniędzy szukać🙈

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
49 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Ja chce mieć pieniądze za kukurydzę w ciagu miesiąca na koncie a nie za rok xD u nas ze wsi już nikt mu nie wozi xD ciężarowe spod Teresina ściągają a jemu nie wożą xD

Mowa o FDS Pasze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7
6465 napisał:

43 minuty temu, misiekk45 napisał:

Sieraków i Gnojno dają 650, Oporów 630. Generalnie jeszcze mokra. Wujo wczoraj kosił to miała 32 procent, i szałowa nie byla

U mnie w minioną sobotę miała 34, to z kombajnu będzie miała 38. Jaki mają termin płatności  ta firma z gnojna? 

46 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Ja chce mieć pieniądze za kukurydzę w ciagu miesiąca na koncie a nie za rok xD u nas ze wsi już nikt mu nie wozi xD ciężarowe spod Teresina ściągają a jemu nie wożą xD

U nas gadają że w tym roku on nie kupuje tylko jakaś spółka.  Żeby tylko było wiadomo gdzie pieniędzy szukać🙈

Ja stamtąd tylko nawozy biorę, nigdy nie woziłem do nich nic. Więc nie powiem. Moja wczoraj miała 31 z kolby więc czekam.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

550 netto ktoś da mniej? 😃 

Usługowe suszenie 10 zł % to u nas nie opłaci się mokrej sprzedawać. Sucha 960

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    428

U nas  duzi  świniarze  płacą  650 zł/t   i suszą   ,  ci  co  na  handel  muszą  konkurować  więc  są  skłonni  dać  więcej  żeby  nakupić  ,  plon  zgodnie  z  przewidywaniami , 10-12 ton to  bardzo dobry   wynik   bo  połowa  do  dychy  nie  dobije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 25.10.2021 o 19:23, DaMiAn914 napisał:

 

 

+ jeszcze Kurczyk. Gajdzik i lapczyk podnieśli na 560

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

U mnie na moich polach plon 13t/h i wilgotność 35% na dzierżawie tak jak myślalem w tym roku tragedia 9t/h 40% Dobrze że wapno już zamówione :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj