włodek

Anna Z-644 - ustawienie koła kopiującego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
włodek    16

Cześć,

Mam do Was pytanie dotyczące ustawienia koła kopiującego w kombajnie Anna Z-644. Kopię tym kombajnem już kupę lat. A dziś po raz pierwszy zobaczyłem coś takiego jak na zdjęciu. Chodzi mi o to, że to koło kopiujące jest wysunięte mocno do przodu względem krojów talerzowych. Czy może mi ktoś wyjaśnić co daje takie ustawienie? Pytam nie bez powodu. Mam dość często problem że po prostu to koło mi się zacina i zamiast kopiować redlinę, robi za spychacz. A zacina się ponieważ między koło a krój, często dostaje się ziemia z zielskiem i po prostu się zapycha. Zastanawia mnie czemu służy i co daje takie ustawienie. 
 

Zrzut ekranu 2021-10-3 o 21.48.51.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Jest możliwość regulacji tego koła kopiującego. Popatrz może się uda go bardziej schować. U mnie musiałem przestawić bo pomimo że ustawione było na największą głębokość dalej kroił ziemniaki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Ale poczekaj, koło kopiujące cięło Ci ziemniaki? Wydaje mi się że ono raczej nie powinno takich rzeczy robić. To już prędzej krój talerzowy. No chyba że masz za szerokie redliny. Anna nie lubi szerokich redlin. 

A co do regulacji to tak, jest możliwość i dziś nawet to patrzyłem tylko zastanawiam się co to daje bo na pewno ta regulacja czemuś służy. Nikt nie dał by możliwości ustawiania po to żeby tylko sobie była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Na tym kole masz regulację głębokości taką śruba z kontrą. Pomimo że była ustawioną na najgłębiej i tak lemsze kroiły ziemniaki . Teraz mam przestawione na śrubach i jest dobrze i jeszcze jest sporo aby pogłębić. 

Te koło kopiujące i te kroje można przybliżyć do taśmy lub osunąć. Spróbuj przybliżyć te koło kupujące do taśmy i wtedy ustawić głębokość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj