Rafik

Budowa maszyny na bazie kombajnu Rimeco

Polecane posty

Rafik    16

Witam

Mam na stanie kombajn samojezdny do buraków, 3-rzędowy włoskiej firmy Rimeco. Jest to stara i zmęczona maszyna, nieużywana kilka lat, jednak silnik i napędy ma w niezłym stanie, Stąd zrodziło się pytanie, czy warto samemu przerobić go na inną maszynę, a jeżeli tak to na jaką. Wiadomo, zawsze można to sprzedać albo oddać na złom, ale jakoś tak mi szkoda :)

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
5 godzin temu, Rafik napisał:

jeżeli tak to na jaką

Jezeli nie masz pomysłu to zapewne też nie masz potrzeby, sprzedaj komuś kto taki pomysł już ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Może na helikopter przerób. Jeśli nie masz pomysłu to daj se spokój. Nic z tego nie wyjdzie. Sprzedaj na części lub w całości. Jeśli będą chętni bo to raczej rzadko spotykana maszyna a jak nie to na złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Może macie rację, żeby dać sobie spokój. Może szkoda czasu i energii na przeróbki. Pomyślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

na początku pomyśl co jesteś w stanie z tego zrobić, i czy ci się ta maszyna przyda

taka konstrukcja że "a wezmę coś przyspawam, ciekawe co mi z tego wyjdzie" nie ma prawa wypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16
5 godzin temu, bratrolnika napisał:

na początku pomyśl co jesteś w stanie z tego zrobić, i czy ci się ta maszyna przyda

taka konstrukcja że "a wezmę coś przyspawam, ciekawe co mi z tego wyjdzie" nie ma prawa wypalić

Dobrze myślisz. Jakbym już się zabrał za przeróbki to byłoby to coś konkretnie zrobionego. Całe życie sam wszystko remontuje i przerabiam, poza tym ciężko teraz o dobrego mechanika w okolicy. Co do tego kombajnu mam dwa pomysły, ale muszę to przekalkulować. Dzięki za wasze uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    408
Dnia 3.10.2021 o 12:51, Rafik napisał:

 Stąd zrodziło się pytanie, czy warto samemu przerobić go na inną maszynę, a jeżeli tak to na jaką.

W niedzielę w południe nie wiedziałeś czy warto bawić się w przeróbkę i nie wiedziałeś na co to przerobić a wczoraj już miałeś 2 pomysły? To może na początek wstaw zdjęcia tego kombajnu i podziel się tymi pomysłami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj