AgataHorowska

Dzierżawa pola ceny

Polecane posty

Witam Mama do tej pory dzierżawiła pole rolnikowi na zasadach, że dostawała dopłaty i płaciła podatek z tego. To jest 15 ha klasy gleby 1 2 3a ( z przewaga 2) Trwa to już bardzo długo, mam wrażenia ze rolnik brzydko mówiąc nas robi w bambuko. Mama została wdowa i dlatego to tak wszystko wyszło Chciałam zapytać jakie są stawki za taka ziemie ? To jest dolny Śląsk

MF675ursus    1139

Stawka jest taka, jaką ktoś jest w stanie zapłacić. Wszystko zależy od regionu, a nawet od wsi gdzie pole leży, gdzie jest dużo chętnych to i stawki są wysokie, gdzie nie ma chętnego to leży odłogiem

Edytowano przez MF675ursus

jacus    1580

a co rolnik kupil nowy ciagnik i oczy bola ???

u mnie tak jest ,tylko syn szuka nowego dzierzawcy, zamiast doplat chce ponad tysiac od ha, gdyby to nie byla podmokla IVb to sam bym w to wszedl ale tak to niech szuka glupiego .. 

jesli tam nie ma krow i warzyw to niech sie mama cieszy z pieniedzy i uwaza zeby nie narobila sobie klopotow prawnych. bierze doplaty a nie uprawia,gdyby dzierzawca sie zemscil za odebranie to wyrok za to jest i zwrot pieniedzy z odsetkami. dlatego kazdy wlascicel dobrze ze mna zyje i z daleka mi sie klania

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez pawel070390
      Witam. Czy ktoś w ostatnim czasie próbował skontaktować się z firmą Big Agro? Bo ja od dłuższego czasu nie mogę się do nich dodzwonić zamówiłem lizawki zrobiłem przelew i do tej pory cisza. Jeśli ktoś coś wie to proszę o info. Pozdrawiam 
    • Przez Kandzik
      Witam, chciałbym dowiedzieć się od kogoś kto już stosował farby marki Kramp jak spisuje się ona na różnych maszynach po pewnym okresie .
    • Przez dariusz86
      Witajcie,
      Taki może dziwny temat ale planuję zakupić ursusa 912. Wiem że zaraz pewnie wielu z Was napisze że bez przedniego napędu to szkoda brać ale chodzi o to że ja ciągnika nie zamierzam szukać tylko po prostu mam do kupienia od kuzyna, ciągnik znam od samego jego początku a że bez przedniego napędu? Zawsze można dorobić. Nie mam natomiast porównania czy ekonomicznie będzie to opłacalny zakup na ok 15 ha gospodarstwo. Dlatego chciałbym Was zapytać bo może ktoś ma porównanie, jak wypada Ursus 912 w porównaniu z C360. Aktualnie C360 na ziemii IV i V klasy, działam z pługiem 3 skibowym (3x40) i hektar na 2 biegu szosowym orze jakieś 3,5h spalając przy tym na hektar jakieś 27l paliwa (średnio 8l na godzinę pracy). Jak myślicie, jak przy tym wypadnie 912 zakładając że robotę robił bym tym samym pługiem póki co? Na pewno zaorze to szybciej i to nie ulega wątpliwości tylko pytanie jak ze spalaniem będzie i czy to w ogóle gra warta świeczki kupować ciężkiego ursusa. Rozważam taki zakup dlatego że ten C360 widzę że się męczy niemiłosiernie. W tym roku zacząłem siać konkretniejsze poplony typu rzodkiew oleista i po talerzówce jak to orałem na 2 to ten ciągnik ledwo szedł. Mocowo dawał radę ale grzebał się strasznie a przecież płytko tego nie zaoram bo wszystko będzie na wierzchu. Stąd pomysł na zakup czegoś cięższego a że trafiła się okazja w fajnych pieniądzach bo tylko 18k jak dla mnie to myślę czy nie wziąć. 
    • Przez LucasQWE
      dytowany) Witam. Ostatnio orientuje się w ciągnikach bo potrzebuję czegoś na bardzo mały areał. Moją uwagę zwróciły ostatnio 2 ciągniki LS-R60 które stoją na placu u pewnego deleara. Są to ciągniki z 2015 roku, ale nieużywane. Ciągnik w fajnych pieniądzach bo 80 tysięcy, ale wyczułem, że mógłbym tu wyrwać spory rabat.
      Te ciągniki są już zarejestrowane bo nie spełniają emisji spalin, a więc nikt ich na dotacje nie kupi.
      Ceny nowych ciągników są już tak chore, że w tych pieniądzach nic o podobnej mocy nie kupię. Z małych modeli to ciągniki o mocy 50-60 KM to stoją już dużo ponad 100 tysięcy brutto.
      To w "niezłych" pieniądzach jest jeszcze Deutz-Fahr Agroplus 70F(65KM) Keyline bo za około 120 tysięcy brutto.
      Oczywiście najbardziej zastanawiam się nad tym, że ten ciągnik jest z 2015 roku. Przypuszczam, że był odpalany itd., ale i tak mocno się obawiam, że przez tak długi okres może być z nim coś nie w porządku. Na co zwracać uwagę? Czy lepiej w ogóle się w coś takiego nie pchać?
      Sąsiad ma takiego LS-a i jest bardzo zadowolony, gdyby nie ta obawa przed tym co się mogło podziać w tym ciągniku przez te lata to bym raczej brał. Brak DPF-a, katalizatora czy innych cudów które mogę się tylko zepsuć. A i do tego ciągnik bardzo prosty bez zbędnej i awaryjnej elektroniki.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj