Tomekan

isaria 6000s zacinający się aparat wysiewający

Polecane posty

Tomekan    0

Witam posiadam od niedawna siewnik isaria 6000s na skrzyni olejowej i mam w nim mały problem ponieważ przy kręceniu kołem (cały czas z taką samą prędkością) to rolki wysiewające zatrzymują się cyklicznie ale w taki sposób że praktycznie nie ma przerw w wysiewie ale trochę mnie to nie pokoi co to może być? bo w  wydaje mi się że rolki powinny kręcić się cały czas gdy mają napęd 

Przy robieniu próby kręconej nawet 3x na tym samym ustawieniu siewnik wysiewa ( w przeliczeniu na ha ) praktycznie co do kg i tak samo wychodzi w polu, jednak niepokoi mnie to przycinanie.

Andrz_    259
Napisano (edytowany)

Przekładnia  bezstopniowa  do remontu.  Próba kręcona pokrywa się z wysiewem  natomiast będą pojawiać się przerwy w rzędach  ,  Prawdopodobnie pękła jedna ze sprężyn w przekładni i napęd jest nierównomierny i skala też pewnie poszła na plus

Edytowano przez Andrz_

Tomekan    0
Napisano (edytowany)

w sensie co tam jest do remontu ? sprężynka do wymiany i łożyska czy coś jeszcze tam jest do "popsucia" ? no na ustawieniu  przekładni około 38 siał 240kg/ha pszenżyta 

Edytowano przez Tomekan

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 19seba
      Witam , posiada ktoś instrukcje do sterownika od Kuhn Integra ? Kupiłem używany siewnik i potrzebuje instrukcje do tego sterownika
    • Przez PodlaskiRolnik224
      Witam 
      Poszukuje tabeli wysiewu do siewnika gaspardo combinata 300
    • Przez mlodykom1
      Witam.  Jak w tytule ktoś użytkuje taki siewnik czy też wie ktoś jakie są opinie?
    • Przez DrDeutz
      Witam wszystkich. Czy ktoś z Was może mi powiedzieć, jak prawidłowo ustawić siewnik Reform Semo 99 o szerokości roboczej 3m i jak prawidłowo przeprowadzić w nim próbę kręconą? 
    • Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj