Pcheella

Odszkodowanie

Polecane posty

Pcheella    86

Cześć wszystkim chciałem zapytać czy ktoś się orientuje ile można dostać za przekop działki i położenie linii energetycznej? Mam kilka działek i w październiku przyjedzie przedstawiciel omówić przebieg linii i wysokość odszkodowania tylko ja nie mam pojęcia ile za takie coś cenić. Proszę o pomoc może ktoś miał podobną sytuację bądź zna jakieś przepisy które mówią o takich pracach.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    323

U mnie na okolicy każdy indywidualnie negocjował z firmą stawiająca wiatraki. To co każdy wynegocjowal jest tajne. Tak stanowi umowa. Jednak sytuacja wygląda tak, że niektórzy za czapkę gruszek mają przekop, a inni dostali znaczne sumy. Polecam twardo negocjować. Nie podpisywać od razu papierow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M-R    8

Miałem przeboje z Energą. Ich ostateczna propozycja stanęła na tym, że zaproponowali jednorazowe wynagrodzenie w wysokości 1.000 zł za 280 m. Do tego chcieli wpisać służebność w księgę wieczystą. Dlaczego nie chcieli dać więcej? Argumentowali to tym, że wrośnie wartość mojej działki, jeżeli zdemontują dotychczas istniejące słupy SN. Nie dogadaliśmy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1571

Za kabel poprowadzony przez moją Łąkie po jej długości prawie 300m firma budująca farmę wiatrową  zapłaciła 50zl /mb to była umowa podpisana w 2014 roku kasa była na koncie rok później , a prace były robione w tym roku i jeszcze teraz dali odszkodowanie za zniszczenie łąki 4000zl a zniszczyli mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    431

Zależy jaka to linia. Inne są obostrzenia w około lini 400V, a inne przy 200 000V.

Zależy też jake przeznaczenie i potencjał ma działka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj