Skocz do zawartości
yacenty

Obroty wom 1000->540

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

1rajdzik    14

nowy1989 chodzi o wałek włączany przez biegi ? jeśli tak to bierzesz lewą dźwignie do siebie do końca, prawą od reduktora na luz i wybrany przez siebie bieg, oczywiście wszystko to przy zaciągniętym sprzęgle od wałka bo inaczej to będzie jeden koncert trybów przy zmianie :huh:

nowy1989    0

spox już rozumiem.A powiedz mi mi jeszcze o tym koncercie trybów :huh: (czy coś się stanie jeżeli nie zaciągne sprzęgła od wałka)?

1rajdzik    14

znaczy sie to jest tak że zaciągająć sprzęgło od wałka wyłaczasz go całkowicie i wszystko powinno się właczyć bez żadnego szarpania dźwigniami. Miałem z tym takie problemy, że musieliśmy dwukrotnie rozpołowić Zetorka.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62

Najważniejsze jest przy jakich obrotach silnika ciągnik uzyskuje te 540 czy 1000 obr, np c330 ma 540 obr przy 2,2 tyś ,a mf 255 przy 1800 obr, więc różnica ogromna, również mtz na 1000 obr to właściwie 540eco bo w mtz 1000 obr uzyskuje przy 2,3 tyś obr, zastanawiam się tylko do czego tak wogóle potrzebne obr 1000 na wom przy obrotach silnika niecałe 2 tyś.

Robił ktoś pomiary w tej samej maszynie np. kosiarce rotacyjnej 1,65 czy taki mtz lub ciągnik z 540eco spali tak naprawde dużo mniej czy to tylko różnica tylko z 0,5l/godz, bo czy aż tak duży wpływ ma na spalanie czy ciągnik śmiga nie przekraczając 2 tyś obr, a obciążony mulany tak do 1,5 tyś, no i czy wogóle można pracować ciągnikime z turbiną np. z kosiarką rotacyjną przez dłuższy czas na obrotach około 1,2 tyś?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spójrz na datę. Ostani post był napisany prawie rok temu...... ;)

Ferdek07    62
Spójrz na datę. Ostani post był napisany prawie rok temu...... ;)

I co z tego temat jak najbardziej aktualny :P, a co powinienem założyć nowy taki sam temat?

mirasek    7
zastanawiam się tylko do czego tak wogóle potrzebne obr 1000 na wom przy obrotach silnika niecałe 2 tyś.

Niektóre maszyny mają nominalnie 1000rpm na wejściu (sieczkarnie do kuku, brony aktywne, itp.). Ta opcja w ciągniku nie służy do oszczędzania, do tego jest 540E

obciążony mulany tak do 1,5 tyś, no i czy wogóle można pracować ciągnikime z turbiną np. z kosiarką rotacyjną przez dłuższy czas na obrotach około 1,2 tyś?

Do lekkich prac na 540E wystarcza 1400rpm (rozsiewacz, rozrzutnik, itp.), a do większych obiążeń jest normalne 540 żeby ciągnik nie był "obciążony mulany". Ciągnikiem z turbiną można pracować 24h/dobe przy 1200rpm i nic sie nie stanie pod warunkiem że nie będzie przeciążony, tak samo jak każdy ciągnik. Turbo nie ma tu nic do rzeczy.

Ferdek07    62

To mf 255 ma właściwie 540eco bo 540 obr jest przy 1788 obr silnika, a przy jakich obrotach silnika jest prędkość 540 na wom przy prędkości eco, czy jest to poniżej 1600obr silnika?

mirasek    7

Zależy od ciągnika, u mnie w MF przy 1400rpm... powinno być ale nie ma bo mam opcje 1000, przydaje sie głównie do agregatu prądotwórczego.

Ferdek07    62
Zależy od ciągnika, u mnie w MF przy 1400rpm... powinno być ale nie ma bo mam opcje 1000, przydaje sie głównie do agregatu prądotwórczego.

Mirasek a z rotacyjną nie robisz dużym mf-em na 1000 obr? a ile taki duży ciągnik palił by z tą małą rotacyjną, na normalnych obr wałka, czy tyle co by i sam jeździł?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w instrukcji MFa piszą, że maszyny potrzebujące pow 60 KW mocy należy napędzać przez WOM 1000. Jak by nie patrzeć to przy dużych obciążeniach moment działający na wałek 540 jest 2x większy niż na 1000. To chyba jest główny powód stosowania WOM 1000, inaczej trzeba by stosować bardzo mocne wałki odbioru mocy. Do oszczędzania 1000 za bardzo się nie nadaje, bo nie da się np. jeździć z rozrzutnikiem po górkach przy 1200 obrotach silnika.

mirasek    7
Mirasek a z rotacyjną nie robisz dużym mf-em na 1000 obr? a ile taki duży ciągnik palił by z tą małą rotacyjną, na normalnych obr wałka, czy tyle co by i sam jeździł?

Nie, używam 540 bo tak jak Mariusz x pisze, pomijając nawet te górki to w zasadzie ani bardzo zwolnić ani przyspieszyć sie nie da, poprostu na 540 jest lepsze panowanie nad wszystkim.

Jak widać po większości ciągników optymalne obroty to 1400-1500rpm bo zazwyczaj przy takich jest 540E, a 1100-1200rpm na WOM 1000 to jednak za mało aby normalnie pracować (w przeciwnym wypadku żaden producent nie montował by tego ECO-WOM bo każdy by jeździł na zwykłym 1000)

Co do spalania to jak ciągnik maszyny "nie czuje" to raczej dużo więcej nie spali jak gdyby na pusto jeździł na takich obrotach. Sporo zależy od charakterystyki silnika, np. mój MF w ciężkiej orce przy 1800rpm spali mniej jak na pusto przy 2300rpm! Kiedyś na pokazie u Korbanka orałem sobie MF 4270 i przyzwyczajony do Ursusa cisne mu ponad 2000, przedstawiciel z boku mówi "paaanie, nie duś pan tak, 1800 wystarczy i pół biegu wyżej" no i racja, ciągnik wcale nie odczuł zaproponowanego manewru a jechałem duuużo ekonomiczniej ;)

Ferdek07    62
Co do spalania to jak ciągnik maszyny "nie czuje" to raczej dużo więcej nie spali jak gdyby na pusto jeździł na takich obrotach. Sporo zależy od charakterystyki silnika, np. mój MF w ciężkiej orce przy 1800rpm spali mniej jak na pusto przy 2300rpm!

Ciekawe na pusto na obrotach spali więcej jak w robocie na niższych obrotach? :D (liczyłeś na mtg czy godz zegarową?) , no ale w tej rotacyjnej czy rozrzutniku to więcej jak 1900 obr np. w takiej proximie nie musiał bym dawać, a zbicie obrotów do 1500 - czy to wpłynie odczuwalnie na spalanie ? ;) , pozatym nowe kosiarki reklamują się że mają przełożenie takie jak by był 540eco (czytałem o samaszu)

tylko po jakiego grzyba jest w farmerach farmtrackach czy ursusach 1000obr/1980 obr silnika? :P

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
tylko po jakiego grzyba jest w farmerach farmtrackach czy ursusach 1000obr/1980 obr silnika? ;)

1000 jest dla maszyn które wymagają tej prędkości( np brony aktywne) i maszyn o bardzo dużym zapotrzebowaniu na moc (na 540 rozwalało by wałki bo działały by bardzo duże momenty obrotowe). W Farmtracku chyba tylko to pierwsze.

mirasek    7
Ciekawe na pusto na obrotach spali więcej jak w robocie na niższych obrotach? :P (liczyłeś na mtg czy godz zegarową?)

Na godzine zegarową, znaczy dokładnie to nie mierzyłem ale po 2 godzinach w transporcie po dobrej drodze (2300) wskaźnik opada bardziej niż po 2 godzinach orki (1800)

tylko po jakiego grzyba jest w farmerach farmtrackach czy ursusach 1000obr/1980 obr silnika? ;)

Mam na spółe sieczkarnie Mengele MB coś tam turbo, potrzebuje ona 1000 obr/min na wejściu żeby robiła, i po to jest ta prędkość, w MF mam 1000 wom/2000 silnika.

Olik    0

Nie wiem czy was to w ogóle zainteresuje ale ja akurat zawsze pracuję k100 z Warfamą na 1000obr WOM... o ile oszczędniej a ciągnik i tak nie czuje :P

A ile szybciej ;)

Ferdek07    62

A próbował ktoś kosić lub coś robić na prędkościach zależnych, około 12 - 13 km/ha przy wyższym biegu mamy na wom-ie około 500 obr!!

lukas120    4

CYTAT(Ferdek07 @ Jan 10 2008, 18:07 )

tylko po jakiego grzyba jest w farmerach farmtrackach czy ursusach 1000obr/1980 obr silnika?

producenci podają że przy takiek harakterystyce jest możliwe osiągnięcie żądanej prędkości kakże pod obciążeniem

kluch369    9

a czy taki farmtrac 58KM by sobie poradził z prasą 224 na 1000 obrotach wałka przy 1000 obrotach silnika? czy by brakowało mocy?

Ferdek07    62
a czy taki farmtrac 58KM by sobie poradził z prasą 224 na 1000 obrotach wałka przy 1000 obrotach silnika? czy by brakowało mocy?

ile zapotrzebwania mocy ma taka prasa? Cały problem w farmtracku polega na tym ze jak podaje producent te 1000 obr jest przy 1980 obr silnika więc nie można by przekraczać 1200 obr, w innych ciągnikach np. mtz jest tyś wom przy 2300 na silniku więc te 200 obr na wale więcej można trzymać, pewnie by chodził farmtrac tylko czy te szarpanie prasy przy niskich obr silnika nie szkodziło by na ciągnik?

piootr    3

Ciągnikiem z turbo przy WOM ustawionem na 1000 a kręcącym się 540 czyli obroty 1200 silnika nie ma szansy robić ja 6 garowym z prasą robie przy 1400-1500 silnika tak do 800 obr WOM i nie raz mi zgaśnie a maks moment obrotowy ma przy 1200 obr

mirasek    7

Szanse ma, zależy jaką prase/inna maszyne sie podczepi. Z rolką Sipma mój 4T dawał rade bez problemu ~1200rpm (tak eksperymentalnie spróbowałem). Z Viconem nie musze próbować, wiem że sie zesra ;)

zetortoja    0

Osobiście do belowania używam 1000. Jest bardziej ekonomicznie, lecz trzeba uważać, bo gdy bela jest już prawie gotowa, to prasa potrafi "zadusić" ciągnik. Ale tak to praca na 1000obr bardzo mi się podoba.

piootr    3
Szanse ma, zależy jaką prase/inna maszyne sie podczepi. Z rolką Sipma mój 4T dawał rade bez problemu ~1200rpm (tak eksperymentalnie spróbowałem). Z Viconem nie musze próbować, wiem że sie zesra :)

540 eco przydałoby się :rolleyes:  

Sipma  to inna  bajka   przeczówam że  tak jak ja  jade na 800 WOM  to sipma  nie  długo  wytrzymałaby coś takiego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez Eryko
      http://www.ziptuning.nl/pl/traktory/ spójrzcie na to.za prawie 4000zł mozna miec troche mocniejszy ciągnik.np Case Magnum 270,o mocy 312KM chipują do 406KM.tylko ciekawe jak to silniki znosza.