yacenty

Obroty wom 1000->540

Polecane posty

yacenty    3871

Witam!

z racji tego ze do prasy zapielismy zetorka to tak sobie kombinuje - moze by go przestawic na walek 1000obr/min i dac obroty na silniku powiedzmy 1000 i tak sprobowac prasowac slome, probowal ktos z was taki wariant? jak to wyglada z puntku widzenia ekonomiki?

ludzie dzis patrzyli jak na wariata - 100km ciagnik do prasy 224 :) ale wujaszek - operator mowi ze moglby sobie nalac pelna szklane kawy i by sie nie rozlala - wogole nie szarpalo nie kolysalo a ciagnik dymka nie dal :) 3p wymieka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

jak byś się kiedyś zapomniał i byś depnął gazu na przeczu to wydaje mi się że prasa mogła by tego nie wytrzymać. Moja idealnie wiąże jak w 355 daje od 1600 do 1800 obr/min (chodzi oczywiście o obroty silnika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

spalil nie duzo ale dokladnie nie wiem ile, bo nie byl rano zatankowany do pelna, a najpierw chodzil w transporcie dopiero od puldnia z prasa, a poza tym nie wiem ile spalilby 3p, jednak na oko zetorek spalil okolo 20-30l


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
ludzie dzis patrzyli jak na wariata - 100km ciagnik do prasy 224 :) ale wujaszek - operator mowi ze moglby sobie nalac pelna szklane kawy i by sie nie rozlala - wogole nie szarpalo nie kolysalo a ciagnik dymka nie dal :) 3p wymieka

Dlaczego? Znajomy taką prese podczepia do nowego pronara 105 km i ma 25 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

u nas wszyscy ciagaja je 3p albo podobnymi zetorami (5211-5320)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

u mnie na równym c-360 w zupełności wystarcza i świetnie sobie daje radę z prasą i szarpnięcia są mało odczuwalne ale jak wjadę na może górki to już jest gorzej tzn daje radę ale bardzo dostaje po du....e. Moje zdanie jest takie że na równym polu ciągnik 50-60 koni to w zupełności wystarcza do prasy ale jak są jakieś góry to już 70-80 koni i przedni napęd i mówię to z własnego doświadczenia. Ja jak bym miał w moim forszaju inny zaczep dolny (taki do którego mógłbym podczepić prasę) to na te łąki na których są największe góry podczepił bym go. Przynajmniej nie było by problemów i ciągnik nie przeciążony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

ja nie używam ale pisałem że na takich górach jakie ja mam to najlepszy by był ciągnik o mocy ok 70-80 koni i przedni napęd bo c-360 boksuje jak jadę pod górę i robie kostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Witam!

z racji tego ze do prasy zapielismy zetorka to tak sobie kombinuje - moze by go przestawic na walek 1000obr/min i dac obroty na silniku powiedzmy 1000 i tak sprobowac prasowac slome, probowal ktos z was taki wariant? jak to wyglada z puntku widzenia ekonomiki?

ludzie dzis patrzyli jak na wariata - 100km ciagnik do prasy 224 :) ale wujaszek - operator mowi ze moglby sobie nalac pelna szklane kawy i by sie nie rozlala - wogole nie szarpalo nie kolysalo a ciagnik dymka nie dal :) 3p wymieka

w naszej okolicy gostek jeżdził U 385 z prasą Z224 na obrotach 1000 obr na wałku i prasa mu się chyba dopiero w drugim sezonie rozwaliła, a dość dużo na zarobki jeździł.Nic się by pewnie nie stało gdyby jeżdził jak człowiek, ale on cały czas prasa+385 na 1000 obr na całym gazie :D

 

Fajnie to wyglądało kiedy tak jeżdziła na 1000 obr na całym gazie bo robota mu szła jak z płatka :D

 

A teraz jeżdzi na 1000 z prasą ale już na mniejszych obrotach i jest OK :)


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

jak szarpie to poprostu wysarczy zamontowac przeciwwage. prasy z224/1 były z przeciw waga. u mnie 360 spokojnie sobie z tym radzi ale u mnie jest płasko.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@rasso    0

ja bym sie bał 1000 obrotów do prasy kosiarke sieczkarnie cyklop rozżutnik i orkan to c385 ciągam na 1000 obr i jest git bo we wszystkich tych sprzetach wiekszy bieg mniejsze obroty i mniej paliwa idzie niz w c-360 tylko w rozżutniku trzeba zawaliśćie uwazac bo łańcuch tego nie wytzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

U mnie cyklop podczepiony jest teraz do 10145 i śmiga na wałku 1000 obr./min na obr. silnika niecały 1000. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Znacznie lepiej jest mieć WOM 540E :) - w Lampo przy ok. 1500 obr. silnika WOM ma ok. 500 i to jest w sam raz do prasy Z 224/1 czy kosiarki, natomiast jak pracuje z  Anna czy neptun to WOM daję na 1000 i obroty silnika 1100, jedynie w beczkowozie podczas jazdy po polu WOM jest na 540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Znacznie lepiej jest mieć WOM 540E :)
BA, tylko jak to mieć jak w fabryce nie założyli ????????

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Jezeli mowimy o ciagniku z prasa... Mialem w tym roku nieciekawa przygode...Wszystkie hektary kolo domu 60 ze zwijajaca RC121 miodzio az sie chcialo jezdzic szla jak burza...no i nastal ten nieszczesliwy dzien prasowania na Klonowie :( Ja 60 z prasa tata ciapkiem z turem zebya zaraz ladowac i wrocil po 1224 z przyczepami. No i 20 km od domu to pole jest a gory jak na nasze tereny straszne...no to 60 podbieracz w dół i jedziemy. Jedziemy? no wlasnie. 4 snopki zrobilem i 60 uszczelke wydmuchala >:( >:( Zanim zahaczylismy prase do 1224 z godzinka minela;/ oczywiscie to to miod nie robota byla. Jednak ciagnik prasy nawet po tych gorach wcale nie czul generalnie jednak co wspomaganie to wspomaganie inne nawracanie wogole...I wtedy co? Najtwardzy na swiecie pierwszy raz w swojej historii ciapus tez uszczelke wydmuchal :( takze jechalismy w 3 ciagniki a wrocil jeden...

No i jest pewien problem...60 na te pola sie nie nadaje :( ipewnie w niedalekiej przyszlosci jakies 70 koni sie szykuje...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Znacznie lepiej jest mieć WOM 540E :) - w Lampo przy ok. 1500 obr. silnika WOM ma ok. 500 i to jest w sam raz do prasy Z 224/1 czy kosiarki, natomiast jak pracuje z  Anna czy neptun to WOM daję na 1000 i obroty silnika 1100, jedynie w beczkowozie podczas jazdy po polu WOM jest na 540

Tak właściwie to ja mam na stałe te obroty WOM-u na 540 E przestawione-zauważyłem ,że tak właściwie to do niczego zwykłych 540 nie potrzebuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawełtdi    0

Do prasy zwijającej, koskującej, kosiarki też używałem 1000 obr(mtz). Przy kosiarce (1,65m) i C360 korzystam z wałka zależnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

I dawał radę w zwijającej ten MTZ ???Na 1000 obr/min ?Nie wiem jak MTZ ale inne ciągniki 540 obr wałka przy włączonym WOM 1000 to mają już tak przy 1100 obr/min silnika-jesteś pewien ,że przy takich niskich obrotach MTZ da radę ciągnąć zwijającą ?No chyba,że to jakiś większy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To znaczy ,że na wałku masz nawet grubo ponad 600 obr ?Sipma wytrzymuje ?Bo u mnie tak sąsiad (jego pracownik) zdaje się robił Warfamą-z tym,że tylko 1 sezon ;D.I daje radę w kiszonce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Panowie spoko w te źniwa brat miał złamany paluch u nogi a że każda pomoc potrzwbna to do  prasy podczepiłem valtre pracowała przy1400obr i nawet jest ekonomicznie :D a do beczkowozu to zetor WOM na  1000 i jeszcze lepiej C360 na 5 przez skrzynię biegów a  wcyklopie to na 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj