yacenty

Obroty wom 1000->540

Polecane posty

1rajdzik    15

nowy1989 chodzi o wałek włączany przez biegi ? jeśli tak to bierzesz lewą dźwignie do siebie do końca, prawą od reduktora na luz i wybrany przez siebie bieg, oczywiście wszystko to przy zaciągniętym sprzęgle od wałka bo inaczej to będzie jeden koncert trybów przy zmianie :huh:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

spox już rozumiem.A powiedz mi mi jeszcze o tym koncercie trybów :huh: (czy coś się stanie jeżeli nie zaciągne sprzęgła od wałka)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

znaczy sie to jest tak że zaciągająć sprzęgło od wałka wyłaczasz go całkowicie i wszystko powinno się właczyć bez żadnego szarpania dźwigniami. Miałem z tym takie problemy, że musieliśmy dwukrotnie rozpołowić Zetorka.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Najważniejsze jest przy jakich obrotach silnika ciągnik uzyskuje te 540 czy 1000 obr, np c330 ma 540 obr przy 2,2 tyś ,a mf 255 przy 1800 obr, więc różnica ogromna, również mtz na 1000 obr to właściwie 540eco bo w mtz 1000 obr uzyskuje przy 2,3 tyś obr, zastanawiam się tylko do czego tak wogóle potrzebne obr 1000 na wom przy obrotach silnika niecałe 2 tyś.

 

Robił ktoś pomiary w tej samej maszynie np. kosiarce rotacyjnej 1,65 czy taki mtz lub ciągnik z 540eco spali tak naprawde dużo mniej czy to tylko różnica tylko z 0,5l/godz, bo czy aż tak duży wpływ ma na spalanie czy ciągnik śmiga nie przekraczając 2 tyś obr, a obciążony mulany tak do 1,5 tyś, no i czy wogóle można pracować ciągnikime z turbiną np. z kosiarką rotacyjną przez dłuższy czas na obrotach około 1,2 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spójrz na datę. Ostani post był napisany prawie rok temu...... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Spójrz na datę. Ostani post był napisany prawie rok temu...... ;)

I co z tego temat jak najbardziej aktualny :P, a co powinienem założyć nowy taki sam temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
zastanawiam się tylko do czego tak wogóle potrzebne obr 1000 na wom przy obrotach silnika niecałe 2 tyś.

Niektóre maszyny mają nominalnie 1000rpm na wejściu (sieczkarnie do kuku, brony aktywne, itp.). Ta opcja w ciągniku nie służy do oszczędzania, do tego jest 540E

 

obciążony mulany tak do 1,5 tyś, no i czy wogóle można pracować ciągnikime z turbiną np. z kosiarką rotacyjną przez dłuższy czas na obrotach około 1,2 tyś?

Do lekkich prac na 540E wystarcza 1400rpm (rozsiewacz, rozrzutnik, itp.), a do większych obiążeń jest normalne 540 żeby ciągnik nie był "obciążony mulany". Ciągnikiem z turbiną można pracować 24h/dobe przy 1200rpm i nic sie nie stanie pod warunkiem że nie będzie przeciążony, tak samo jak każdy ciągnik. Turbo nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To mf 255 ma właściwie 540eco bo 540 obr jest przy 1788 obr silnika, a przy jakich obrotach silnika jest prędkość 540 na wom przy prędkości eco, czy jest to poniżej 1600obr silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zależy od ciągnika, u mnie w MF przy 1400rpm... powinno być ale nie ma bo mam opcje 1000, przydaje sie głównie do agregatu prądotwórczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Zależy od ciągnika, u mnie w MF przy 1400rpm... powinno być ale nie ma bo mam opcje 1000, przydaje sie głównie do agregatu prądotwórczego.

Mirasek a z rotacyjną nie robisz dużym mf-em na 1000 obr? a ile taki duży ciągnik palił by z tą małą rotacyjną, na normalnych obr wałka, czy tyle co by i sam jeździł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w instrukcji MFa piszą, że maszyny potrzebujące pow 60 KW mocy należy napędzać przez WOM 1000. Jak by nie patrzeć to przy dużych obciążeniach moment działający na wałek 540 jest 2x większy niż na 1000. To chyba jest główny powód stosowania WOM 1000, inaczej trzeba by stosować bardzo mocne wałki odbioru mocy. Do oszczędzania 1000 za bardzo się nie nadaje, bo nie da się np. jeździć z rozrzutnikiem po górkach przy 1200 obrotach silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Mirasek a z rotacyjną nie robisz dużym mf-em na 1000 obr? a ile taki duży ciągnik palił by z tą małą rotacyjną, na normalnych obr wałka, czy tyle co by i sam jeździł?

Nie, używam 540 bo tak jak Mariusz x pisze, pomijając nawet te górki to w zasadzie ani bardzo zwolnić ani przyspieszyć sie nie da, poprostu na 540 jest lepsze panowanie nad wszystkim.

 

Jak widać po większości ciągników optymalne obroty to 1400-1500rpm bo zazwyczaj przy takich jest 540E, a 1100-1200rpm na WOM 1000 to jednak za mało aby normalnie pracować (w przeciwnym wypadku żaden producent nie montował by tego ECO-WOM bo każdy by jeździł na zwykłym 1000)

 

Co do spalania to jak ciągnik maszyny "nie czuje" to raczej dużo więcej nie spali jak gdyby na pusto jeździł na takich obrotach. Sporo zależy od charakterystyki silnika, np. mój MF w ciężkiej orce przy 1800rpm spali mniej jak na pusto przy 2300rpm! Kiedyś na pokazie u Korbanka orałem sobie MF 4270 i przyzwyczajony do Ursusa cisne mu ponad 2000, przedstawiciel z boku mówi "paaanie, nie duś pan tak, 1800 wystarczy i pół biegu wyżej" no i racja, ciągnik wcale nie odczuł zaproponowanego manewru a jechałem duuużo ekonomiczniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Co do spalania to jak ciągnik maszyny "nie czuje" to raczej dużo więcej nie spali jak gdyby na pusto jeździł na takich obrotach. Sporo zależy od charakterystyki silnika, np. mój MF w ciężkiej orce przy 1800rpm spali mniej jak na pusto przy 2300rpm!

 

Ciekawe na pusto na obrotach spali więcej jak w robocie na niższych obrotach? :D (liczyłeś na mtg czy godz zegarową?) , no ale w tej rotacyjnej czy rozrzutniku to więcej jak 1900 obr np. w takiej proximie nie musiał bym dawać, a zbicie obrotów do 1500 - czy to wpłynie odczuwalnie na spalanie ? ;) , pozatym nowe kosiarki reklamują się że mają przełożenie takie jak by był 540eco (czytałem o samaszu)

 

tylko po jakiego grzyba jest w farmerach farmtrackach czy ursusach 1000obr/1980 obr silnika? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
tylko po jakiego grzyba jest w farmerach farmtrackach czy ursusach 1000obr/1980 obr silnika? ;)

1000 jest dla maszyn które wymagają tej prędkości( np brony aktywne) i maszyn o bardzo dużym zapotrzebowaniu na moc (na 540 rozwalało by wałki bo działały by bardzo duże momenty obrotowe). W Farmtracku chyba tylko to pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ciekawe na pusto na obrotach spali więcej jak w robocie na niższych obrotach? :P (liczyłeś na mtg czy godz zegarową?)

Na godzine zegarową, znaczy dokładnie to nie mierzyłem ale po 2 godzinach w transporcie po dobrej drodze (2300) wskaźnik opada bardziej niż po 2 godzinach orki (1800)

 

tylko po jakiego grzyba jest w farmerach farmtrackach czy ursusach 1000obr/1980 obr silnika? ;)

Mam na spółe sieczkarnie Mengele MB coś tam turbo, potrzebuje ona 1000 obr/min na wejściu żeby robiła, i po to jest ta prędkość, w MF mam 1000 wom/2000 silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Nie wiem czy was to w ogóle zainteresuje ale ja akurat zawsze pracuję k100 z Warfamą na 1000obr WOM... o ile oszczędniej a ciągnik i tak nie czuje :P

A ile szybciej ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A próbował ktoś kosić lub coś robić na prędkościach zależnych, około 12 - 13 km/ha przy wyższym biegu mamy na wom-ie około 500 obr!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

CYTAT(Ferdek07 @ Jan 10 2008, 18:07 )

tylko po jakiego grzyba jest w farmerach farmtrackach czy ursusach 1000obr/1980 obr silnika?

 

producenci podają że przy takiek harakterystyce jest możliwe osiągnięcie żądanej prędkości kakże pod obciążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

a czy taki farmtrac 58KM by sobie poradził z prasą 224 na 1000 obrotach wałka przy 1000 obrotach silnika? czy by brakowało mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
a czy taki farmtrac 58KM by sobie poradził z prasą 224 na 1000 obrotach wałka przy 1000 obrotach silnika? czy by brakowało mocy?

ile zapotrzebwania mocy ma taka prasa? Cały problem w farmtracku polega na tym ze jak podaje producent te 1000 obr jest przy 1980 obr silnika więc nie można by przekraczać 1200 obr, w innych ciągnikach np. mtz jest tyś wom przy 2300 na silniku więc te 200 obr na wale więcej można trzymać, pewnie by chodził farmtrac tylko czy te szarpanie prasy przy niskich obr silnika nie szkodziło by na ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ciągnikiem z turbo przy WOM ustawionem na 1000 a kręcącym się 540 czyli obroty 1200 silnika nie ma szansy robić ja 6 garowym z prasą robie przy 1400-1500 silnika tak do 800 obr WOM i nie raz mi zgaśnie a maks moment obrotowy ma przy 1200 obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Szanse ma, zależy jaką prase/inna maszyne sie podczepi. Z rolką Sipma mój 4T dawał rade bez problemu ~1200rpm (tak eksperymentalnie spróbowałem). Z Viconem nie musze próbować, wiem że sie zesra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

Osobiście do belowania używam 1000. Jest bardziej ekonomicznie, lecz trzeba uważać, bo gdy bela jest już prawie gotowa, to prasa potrafi "zadusić" ciągnik. Ale tak to praca na 1000obr bardzo mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Szanse ma, zależy jaką prase/inna maszyne sie podczepi. Z rolką Sipma mój 4T dawał rade bez problemu ~1200rpm (tak eksperymentalnie spróbowałem). Z Viconem nie musze próbować, wiem że sie zesra :)

 

540 eco przydałoby się :rolleyes:  

 

Sipma  to inna  bajka   przeczówam że  tak jak ja  jade na 800 WOM  to sipma  nie  długo  wytrzymałaby coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj