Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ZetorPower

Rewers hederu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZetorPower    0

ma ktos moze to w swoim bizonie? jezeli tak prosze o fotke jak to jest zrobione bo chciałbym to zrobic w swoich bizonach, kiedys widziałem u kogos ale dawno to było i nie pamietam dokładnie jak to było zamontowane

rafff24    26

jest w rozdzielaczach "dwustronnych" jeszcze jedna sekcja, od niej przewody do siłownika, na wale gardzieli koło zębate z ramieniem z zapadką połączone z siłownikiem, zapadka jest na lince, i steruje się nią tą samą dźwignią co rozdzielaczem, jest to u mnie w robocie, ale od paru sezonów zepsute

Wiadomość z agroFakt.pl

armi95    0

Ja to mam w swoim Rekordzie. Jak chcesz to mogę zrobić fotki. Opisał to kolega rafff24. Nic nie przerabiałem. Mam to fabrycznie. Sorry za poprzednią wypowiedź, ale będziesz miał sporo roboty przy zakładaniu tego rewersa.

LukaszP    2

Dokładnie, zgadzam się z przedmówcą. Jak dla mnie to szkoda roboty, działa to to średnio jak nie kiepsko.

maks    82

W galerii w dziale udoskonalen byl kiedys rewers zalozony na hederze na walku napedowym w oparciu o wieniec z jakiegos silnika i rozrusznik z bizona. Troche strach bo to jednak duzy prad tym idzie (moze zaiskrzeć), ale bycmoze skuteczne.

/edit

O znalazlem: http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=167773

ZetorPower    0

no ciekawe rozwiazanie ale czekam na fotyki tego orginalnego, a potrzebne mi jest po takiego grzyba bo czasami w rzepaku przewaznie potrafi mi zapchac beben i potem godzina reczngo wyrywania bo nie zawsze da sie pokrecic przekładnia od bebna

leszekd    80

To jest oryginalne rozwiązanie stosowane np. w Dynamiku tu na fotce ktoś to fanie dorobił.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam czy polecili byście mi kombajn bizon zagon na ok 20ha
    • Przez macko25
      oto moja przeróbka obrotów prędkości młocarni.prędkość młocarni mam przy następujących obrotach silnika 2200/młocarnia 910
      2350/młocarnia 950
      2500/młocarnia 1100
      przerobiłem dlatego że zawsze przy odrzutniku zawsze mi się łożysko grzało i się psuło ale tylko zawsze z prawej strony i nigdy młocarnia przy zwykłych talerzach i gruby pas nigdy nie trzymała równej prędkości obrotu i zawsze poślizg był albo pas się zerwał albo zawsze się regulowało prędkość to wszystko się ciągło na prawą stronę i po łożysku więc wpadłem na pomysł tzn gościu był na targach rolniczych i takie coś proponował za koła,napinacz i pas 1500zł i tak sobie przerobiłem i od dwóch lat tak jadę i żadnej awarii jeszcze przy tym nie miałem.zrobiłem takie koła,napinacz, i dwa pasy C 1850.
      A jak rzepak to koła zamieniam tzn.od odrzutnika na wał od młocarnia a od młocarni do odrzutnika bez zdejmowania podajnika koło jest przykręcane na 6 śrub i tam tylko trzeba łańcuch i dwa pasy i to wszystko.

aha na rzepak obroty młocarni mam 600

• Przez Kamil97
      Siema.Czy słyszeliście o bizonie Z0-20 ? Jest to Bizon zaczepiany do ciągnika i czy macie filmik z jego pracy ?
    • Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?
    • Przez MECHANIZATOR
      czy w waszej okolicy można jeszcze zobaczyć tego typu sprzęt - miałem kilka razy wżyciu okazję widzieć takie cudo w akcji - pełen Rispect dla kombajnistów z lat 60-tych i 70-tych - nie dziwie się że Bizon robił taką furrorę w latach 70-tych

a temat mnie naszedł po tym jak znalazłem na allegro takie ogłoszenie

http://www.allegro.pl/item212549511_super_...la_okazja_.html

zakładam temat w zakładce "Bizon" chociaż kombajn ten nie zalicza się do tej "rodziny" ale był produkowany w tej samej fabryce więc chyba nie ma tu niejasnosci