Balzak

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM

Polecane posty

Balzak    6

Ostatnio gruntownie zastanawiam sie aby trochę ziarna z kukurydzy zakisić na pryzmie, czyli zamiast suszyć to kisić czy coś takiego robiliście albo może słyszeliście jakie są tego "+" a jakie "-" z góry dziekuje za wszelkie opinie i rady.

 

ps. jakie dawkowanie tego jest i wydajność, a może macie jakies swoje techniki tego procesu więc czekam na spostrzeżenia


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym abyscie pisali wszystko na ten temat, interesuje mnie kiszonka z ziarna dla trzody chlewnej, mam 8 ha kukurydzy i mialem ja sprzedawac na mokro, ale w tej sytuacji cenowej lepiej chyba ja zakisic i spasc tucznikami, interesuje mnie zakiszanie w rekaw foliowy, a i ile trzeba jej dziennie spasac zeby sie nie psuła?


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Podobno dla świń nie za dobre, a dla krów to dobre. To chyba się nazywa CCM :P


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Drodzy koledzy...CCM dla swin jest jak najbardziej dobry,moge powiedzec ze wspanialy,jedza go jak szalone i sa dobre wyniki tuczenia. CCM robie od kad postawilem chlewnie czyli 5 lat. Jezeli chodzi o zakiszanie calego ziarna kukurydzy w rekawe foliowy to w tym roku stosuje to pierwszy raz. Zakisilem juz 100t i narazie starczy. Planuje przetrzymac az ceny skacza w gore i wtedy suszyc i sprzedawac.

+ mozliwosc trzymania ziarna w rekawie dosc dlugo bez obawy o popsucie sie ziarna,mozna w kazdym momencie wyciagnac je i suszyc , badz podawac zwierzetom.

+ wygoda przechowywania

- jezeli szczur badz inny czynnik wywola porwanie sie folii ziarno psuje sie w miejscu porwania

- gdy zakiszasz ziarno i maszyna ma postuje tzn pracuje na sucho ziarno sie gniecie i robi sie maczka wiec dobrze jest jak caly czas masz zapewbiony odbior z pola

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Czy zna ktoś jakąś firmę która gniecie i ładuje ziarno kukurydzy w rękaw w woj. łódzkim lub sąsiadującym. Zdecydowałem się całośc swojej kukurydzy za ziarno (18 ha) przeznaczyć na takową paszę i szukam wykonawcy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A krowom można podać całe kolby kuku?? I czy można to pognieść?W Top agrar we wrześniu pisali o tym w Top świnie,ale ja mam tylko top bydło a artykuł o CCM u wujka widziałem bo mu przesłali jak sie wybiorę do niego w niedziele to będę musiał przeczytać.@Robert firma ag-bag wykonuje tego typy usługi. A to znalazłem w Google http://www.rolnicze24.pl/mazowieckie/uslug...-kukurydzy.html


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Trochę odświeżę temat jako że mało jest informacji o CCM na forum. Ja posiadam takie informacje:

- dawkowanie dla krów mlecznych w laktacji to 7 kg na dobę w przypadku gdy nie podajemy kiszonki z qq a wyłącznie sianokiszonkę, natomiast gdy podajemy kiszonkę z qq to CCM dajemy 5 kg.

- pytałem o cenę zakiszenia przez firmę "dobrapasza" i otrzyamłem taką odpowiedź: Koszt zgniecenia 1 tony mokrej kukurydzy to 50 zł. Cena zawiera transport maszyny, gniecenie, pakowanie, rękaw foliowy. Ze strony gospodarza potrzebujemy ciągnik o mocy 100 KM, załadunek na kosz zasypowy o wysokości 3 m. Jeżeli potrzebuje Pan więcej infomacji proszę o kontakt telefoniczny.

- firma AG-BAG na takie same zapytanie odpisała: Jest możiwość zakiszenia mokrego ziarna kukurydzy. W cenie usługi wliczone są maszyna, ciągnik, operator, rękaw. Prosił bym o kontakt telefoniczny do ustalenia ilości gniecionego ziarna

oraz możliwości wybierania dobowego tej paszy. Orientacyjna cena Usługa gniecenia i zakiszania ziarna w rękawie B6,520 (1,95m x 60m), ok. 110 ton (cena podstawowa z rękawem) 5.135,00 zł

- cena mokrego ziarna qq waha się od 250-350 zł za tonę czyli jak narazie dosyć sporo w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dzisiaj zapytam jeszcze o cenę w pobliskim pgr, mam nadzieję że będzie taniej max 200 :)

- w sytuacji kiedy mamy wystarczającą ilość paszy objętościowej w postaci sianokiszonki CCM jest bardziej opłacalny od tradycyjnej kiszonki z qq (zasiew, nawozy, uprawa, oprysk, zbiór, folia i co najgorsze tak naprawdę nigdy nie wiemy ile uda nam się zebrać)

 

Pytania:

- kto z Was zna wymiary rękawów foliowych? Chodzi mi o jak najmniejszy bo potrzebuję tylko 60 ton takiego ziarna a firma AG-BAG zaproponowała mi 110 ton :)

- jaka jest w Waszych okolicach cena mokrego ziarna kukurydzy?

- czy ktoś z Was zna firmy wykonujące usługi zakiszania w rękawach na warm-maz.? Gdyby była to lokalna firma, koszt byłby relatywnie niższy bo odpadłaby/obniżyłaby się cena transportu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Co myślicie o takim sposobie zakiszenia kukurydzy? cena jaką znalazłem to 20 zł za tonę co myślicie?Podawajcie wady zalety i wasze spostrzeżenia.


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

To cena z rękawem? Moim zdaniem metoda polecana przede wszystkim ze względu na minimalizację strat. Minusem jest wyższy koszt konserwacji oraz podejrzewam że przepustowość maszyny.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Przy plonie QQ 35 ton wychodzi 700 zł. Sporo jeśli bym miał jeszcze zapłacić za sieczkarnie i wożenie oddzielnie. Za 700 zł to firma przyjedzie skosi, zwiezie a ja sobie ugniotę. Jak liczyłem to koszt ugniecienia i przykrycia 1ha w moim przypadku to około 100 zł. Rożnica nie do przyjęcia jak dla mnie.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Ja też jak liczyłem to wolę spokojnie w pryzmę zrobić bo to bardzo drogie jest.Z wysłodkami itp to inaczej w tedy to się opłaca ale przy qq to strasznie drogo :D


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GardenFlora    0

Zaletą są tanie koszty,natomiast wada konserwacja i przepustowość. Moim zdaniem nie warto kisić w ten sposób kukurydzy.


www.GardenFlora.pl - Hurtownia Ogrodnicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Chcem zapytac jaka jest cena zakiszenia sieczki z QQ lub trawy ?

Jak się przechowuje itp.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

przechowuje sie wszytko super praktycznie zero odrzutu jesli ci jakies gryzonie dziur nie nie zrobia:) ale kosztow nie znam niestety..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Folia to nie wydatek ale właśnie interesu mnie i pewnie wielu z nas cena zapakowania w rekaw.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wszystkich interesuje ale wiem że śa Ci którzy w to pakują pasze tylko jakoś sie nie odzywają;/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A nie prościej gdzieś zadzwonić do jakiejś firmy i spytać poprostu o cenę?? jest dużo czynników co o niej decyduje np ilość do zakiszenia, odległość dojazdu maszyny. Nieraz firmy wypożyczają samą maszynę albo trzeba podstawić swój ciągnik. Firma BAG Polska http://www.bagpolska.pl/kontakt/ robi takie usługi ale w wielkopolsce może gdzie indziej w polsce też ale tego niewiem. Raz jak kojarze ktoś pisał że koło 30zł/t ale pewien nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Napisałem w niedziele do nich maila i cicho jak będe miał jutro czas to dryngne.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Koszt zapakowania 1 tony kiszonki z kukurydzy lub sianokiszonki to ok 20 zł. z paliwem i rękawem po stronie wykonującego usługę - rolnik ma wsypać materiał do kosza zasypowego i tyle.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Thx to koszt nie jest spory, za to w moim przypadku taki rekaw to luksus, bo z pryzmą mialbym pewne problemy odnosnie zaciekania i podmywania przez wode;/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj