Matt96

Problem z dźwignią zmiany biegów AGROTRON 90

Polecane posty

Matt96    0
Witam. Pacjent to Agrotron 90 z roku 1996 z dźwignią PowerShift. (Reduktor żółw zając i biegi na jednym lewarku) Problemem jest luz w dźwigni zmiany biegów wynikający z najprawdopodobniej poluzowania dwóch śrub M6 znajdujących się pomiędzy przystawką a samym drążkiem. Dźwignię dałoby się wyciągnąć do góry, tylko kable od gałki z przyciskami do półbiegów ją trzymają. Moim pytaniem jest z której strony się za to zabrać? Od góry pod mieszkiem dźwigni zmiany biegów niby jestem w stanie wyczuć jedną z M6. Drugiej nie jestem w stanie wyczuć a do tego pod mieszkiem przy dźwigni ta M6 ma drugi swój mieszek zabezpieczający. Generalnie i od góry i od dołu jest to schludnie zabudowane i zabezpieczone przed zanieczyszczeniami i nie wiem którędy się tam dostać. Jakie mogą być powody poluzowania się tego oprócz złego dokręcenia czy po prostu użytkowania? Z jakiegoś powodu stało mi się to w Agrotronie i jeszcze innym traktorze w tym samym roku co mnie bardzo dziwi. Dzięki za sugestie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez StawiaR
      Witam, dopiero co kupiłem sprowadzonego Deutz'a Fahra DX 92 i potrzebuje do przeglądu tabliczki znamionowej z masą całkowitą. Problem jest w tym że nie mogę jej znaleźć, a te które znalazłem nie zawierają masy całkowitej. Stąd moje zapytanie gdzie ona się znajduje. Dzięki za pomoc 🙂
    • Przez badboy27
      Witam. Mam w domu ciągnik deutz k 90 z 2006 roku na próbie przed zakupem i zauważyłem że półbiegi M i H działają dobrze ale po zmianie z M na L nie ma różnicy w prędkości tylko szarpie , zwalnia tak jakby sie ślizgał. Dzwoniłem do sprzedawcy mówił że cewka od półbiegu ale sam niewiem. Może ktoś miał podobne objawy

• Przez arturwojtowicz
      Witam, w same silver wciskając półbieg lub wałek napęd blokade nie działa nic a na wyświetlaczu zapalają sie wszystkie kontrolki, po przekręceniu zapłonu powinna palić się kontrolka od środkowego półbiegu a nic sie nie pali, 2 razy w tym roku stało sie tak na kilka sekund i działało, teraz kaput, może domyśla się ktoś co to może być lub miał taki przypadek ? Bezpieczniki i wszystkie kostki wstępnie przejrzane i wydaje sie być dobrze, poniżej foto jak to wygląda gdy np. wcisne guzik od wałka wom czy półbiegu. Dzięki 

• Przez sivvy08
      Witam wszystkich 
      Deutz-fahr agroplus ecoline 315 trapi go problem błędu M13 jak zimny wszystko jest dobrze jak tylko złapie temperaturę to mruga kontrolka mem zapala się czerwony stop obroty max 1600 i swieci błąd M13 jak zgaszę i zapale błąd znika wszystko wraca do normy i losowo dwie godziny dziala albo co minute wywala błąd ponoć jest to wina cewki elektrochydraulicznej podmieniłem z innego i jest to samo podmieniłem czujnik obrotu wału jest to samo podmieniłem potencjometr recznego gazu zrobiłem kalibrację nic to nie zmieniło 
      Obroty silnika prędkość jazdy obroty wom wszystko jest dobrze nie kopci ładnie odpala czujnik siedzenia recznego sprzęgła wszystko działa dobrze temperaturę pokazuje 
      Jak spotkał się ktoś z takim błędem proszę o pomoc bo nic nie da się zrobić jak to wyskakuje
    • Przez Rafal1807
      Witam, 
      Bardzo proszę o pomoc , rozleciał się mi koło stożkowe mechanizmu różnicowego mostu tylnego i nigdzie nie mogę tego dokupić . Jeśli ktoś może to niech podrzuci info gdzie można to dostać i ewentualnie instrukcje napraw do tych ciągników .  Za wszelkie informacje serdecznie dziękuję. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj