ma123

Pompa opryskiwacza biardzki 400l

Polecane posty

ma123    28

Witam mam problem z opryskiwaczem biardzki 400 l podczas pryskania ciśnienie spadło 3 do prawie zera więc wyczyściłem filtry bo już tak kiedyś miałem ale w tym przypadku nie pomogło. sprawdziłem pompę w ile czasu wypompuje 120l i zajęło jej to ponad 2 minuty a powinna w 1 minute i teraz pytanie co tam mogło w niej nawalić może ktoś już to przerabiał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

jak masz pełny zbiornik to trzyma ciśnienia a wraz ze spadkiem ilości wody spada i cośnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, ma123 napisał:

Witam mam problem z opryskiwaczem biardzki 400 l podczas pryskania ciśnienie spadło 3 do prawie zera więc wyczyściłem filtry bo już tak kiedyś miałem ale w tym przypadku nie pomogło. sprawdziłem pompę w ile czasu wypompuje 120l i zajęło jej to ponad 2 minuty a powinna w 1 minute i teraz pytanie co tam mogło w niej nawalić może ktoś już to przerabiał 

tyle w minutę, czy tam więcej? to ile na ha by wyszło? cóś to nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
22 minuty temu, thor1984 napisał:

jak masz pełny zbiornik to trzyma ciśnienia a wraz ze spadkiem ilości wody spada i cośnienie?

Raczej na pełnym zbiorniku i na końcówce jest to samo jak zamknołem rozwadniacz to 2 2.5 bara jeszcze było  

 

22 minuty temu, thor1984 napisał:

jak masz pełny zbiornik to trzyma ciśnienia a wraz ze spadkiem ilości wody spada i cośnienie?

Raczej na pełnym zbiorniku i na końcówce jest to samo jak zamknołem rozwadniacz to 2 2.5 bara jeszcze było  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

podczas oprysku należy zamknąć rozwadniacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
1 godzinę temu, pafnucy napisał:

podczas oprysku należy zamknąć rozwadniacz.

Wiem  ale już tak odpoczątku było ustawione to nie chciałem tym kręcić i regulować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
5 godzin temu, tomek1974 napisał:

w pompie siada tłoczysko bo plastikowe 

da się to naprawić czy pompa do wymiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbb131    31

Te pompy to straszne dziadostwo. Ile byś nie remontował to i tak sezon i remont. Najlepiej wyrzucić i zamontować jakiego najtańszego udor-a. A nawet naszą polską pilmetowska P-60.

Edytowano przez bbb131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
42 minuty temu, bbb131 napisał:

Te pompy to straszne dziadostwo. Ile byś nie remontował to i tak sezon i remont. Najlepiej wyrzucić i zamontować jakiego najtańszego udor-a. A nawet naszą polską pilmetowska P-60.

No tak moja wytrymała 11 lat pracuje na 20 hektarowym gospodarstwie więc chyba nie była taka zła a w instrukcji czytałem o jakiś zaworkach zwrotnych że to też może być ich wina wiecie może gdzie one się znajdują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11

Ja miałem dwie takie akcje😀 jedna to pęknięta sprężyna w zaworku kierunkowym w pompie, koszt naprawy zero złoty bo wygrzebałem podobną w "przyda da się", druga to pęknięta podkładka mosiężna w rozdzielaczu tzn. regulatorze ciśnienia, koszt naprawy taki sam jak poprzednio 😀. Tylko ku.... taaa robota, czas i nerwy ☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Odświeżę temat jaki zamiennik w rozsądnej cenie w amian za Tolveri 14? Po drugiej i trzeciej naprawie olej wciąga, makabra.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj