włodek

Ursus 4514 czy może coś innego

Polecane posty

włodek    16

No dobra a prócz MF-a co jeszcze moglibyście polecić? Coś o podobnym komforcie bo przyznam że ten MF mi się naprawdę spodobał. Nie koniecznie musi być jednak w 100% mechaniczny. EHR też fajna rzecz i jak się nim pobawiłem to fajnie by go mieć. Robota o wiele lepiej idzie zwłaszcza w moim przypadku gdzie mam sporo małych działek i często te maszyny podnoszę i opuszczam. No i koniecznie żeby posiadał rewers. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141

Powiem Ci własnego doświadczenia. Jak zacząłem szukać ciągnika z przodkiem to zacząłem od ursusa 4514, 5314, ale szybko sobie odpuściłem. Później pod uwagę brałem właśnie MF serii 30.. i 61.., ale niestety oglądając to co handlarze oferują, odpuściłem sobie. Tylko jedna sztuka była godna głębszych oględzin, ale nie wiem czy sprzedający przestraszył się wizyty serwisu, czy faktycznie sprzedał. Niestety są to ciągniki już ponad 30 letnie, niejeden operator ich ujeżdżał i większości pracowały z ładowaczami, a przebiegi rzędu 6 tys mth to są tylko marzenia kupujących. Nie sądzę, że nie da się znaleźć perełki, ale obecnie jest to porównywalne z szukaniem igły w stogu siana. Kolejne poszukiwania były skupione na case i NH ale i tu niestety nie zdołałem nic ciekawego odnaleźć, pomimo zwiększeniu budżetu. Finał poszukiwań zakończył się na nielubianym zetorze. Jeszcze apropo poszukiwań, 3 lata temu oglądałem w miarę przyzwoitego 3050 z kompletem opon do wymiany za 50 tys. W każdym razie powodzenia w poszukiwaniu upragnionego pomocnika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Nie no perełki idzie znaleźć. Nawet znalazłem za granicą, chyba w Danii 3060, przebieg 1800mth. Stan jakby wczoraj z fabryki wyjechał. Wszystko kompletne, perfekcyjne. Ale cena ponad 100k brutto. Za taką kasę idzie kupić już coś o wiele świeższego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141

Ale niekoniecznie lepszego, a za 100 tys 30 letni ciągnik to nie perełka tylko perła. Spróbuj coś takiego w PL znaleźć( nie myślę o Ursusie, aczkolwiek tutaj cena też byłaby z kosmosu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Zetor to niestety nie ten sam komfort co MF. Sąsiad kilka domów dalej ma 7245. Przez długi czas był to jego główny ciągnik. Później dokupił Renault. To jak z nim gadałem z sobotę bo ma pole po sąsiedzku a kopałem akurat ziemniaki to go podpytywałem i powiedział że poniżej 10l w orce to mogę zapomnieć. 8l to w bronach mu spalał. Teraz już nie pamięta jak było ale aktualnie używa go np do kombajny Grimme dwurzędowego do mu żłopie 14l. 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

Seria 300 też trzyma cenę bo jest ich mało w PL

Są dobre maszyny proste i nie chcą się ich pozbywać za granicą. Chyba że ma bóla to wtedy idzie do żyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Serię 300 też patrzyłem ale mi nie podeszła bo jest nieco mniej komfortowa niż 3000, nie ma EHR-a i ma zwykłą mechaniczną skrzynię, chyba nawet bez rewersu. Jest to poniekąd zaleta ale trzeba iść trochę do przodu i ułatwiać sobie pracę a nie ją utrudniać. A cenowo te ciągniki wychodzą podobnie tylko ze znalezieniem czegoś sensownego jest problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

co do seri 300 jedne maja rewers pod kierownica i bez polbiegu albo z polbiegiem ale bez rewersu. Mialem i 390 i 3080. Komfort oczywiscie rozny ale seria 300 bije ursusa pod kazdym wzgledem i komfort jest naprawde faj y. Cenę trzymaja bo sa proste bez elektroniki, skrzynia synchronizowana i naprawy kosztuja sporo mniej jak wiekszej serii.

W cenie ok 70 do 80 tys mozna szukac jeszcze valtry seri 6x50 np 6350 6550 ale to duza czworka gabarytowo mf 3120, wygodna z rewersem polbiegami itp ale kosztowne w naprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Półbiegi mi się absolutnie do niczego nie potrzebne ale rewers i ehr na moich działkach gdzie zdążę ruszyć i zaraz trzeba się zatrzymywać i podnosić to coś co muszę mieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

3000 to w większości są dojechane już . W okolicy pracuje jeden 3090 ale dali dużo za niego 50 tys ponad w 2000/2002 rok. Skrzynia do dziś nie ruszana . Jedynie remont głowicy bo gniazda się wypaliły . Pewnie ma więcej niż 10 tys godzin .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Ale wiesz, ja też nie liczę że zapłacę za niego 20 czy 30 tysięcy. Zdaję sobie sprawę że te 50 tysięcy +/- będę musiał dać tylko z drugiej strony teraz tak sobie myślę czy nie lepiej kupić coś tańszego powiedzmy za ok 40k ze sprawnym silnikiem i te 10k mieć w zapasie na remont skrzyni. Bo wydaje mi się że tyle mniej więcej może on kosztować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

za 10 tys to za duzo nie zrobisz w skrzyni. Jak trafisz ulepa ktorego ktos leczyl to i 30 nie starcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

To szukać case / international do 80 koni

W przedziale 50 tys coś można wyrwać chyba że ci się nie podobają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Nie brałeś pod uwagę Renówki,( te kanciaste) ?Ciągniki z trwałymi silnikami, prosta hydraulika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Renówki pod uwagę nie brałem ale teraz patrzę i wydaje mi się że mógłbym wziąć. 

A co z tym Case? Jak te ciągniki wyglądają pod kątem trwałości i ewentualnych kosztów napraw? Np taki Case 4210 czy 4230. Bardzo fajny ciągniczek. Zgrabny, niski. Przyznam że podpasował by mi. Nie wiem natomiast jak z komfortem w nich. MF-a sobie sprawdziłem i bardzo mi przypadł do gustu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Renówki dobre ciągniki, ale kilkanaście lat temu. Teraz ciężko znaleźć cokolwiek nadającego się do roboty, zresztą jak wszystkie ponad 25 letnie maszyny. To tak jak by kupując Fiata Cinquecento za 1,5tys zł wymagać bezawaryjności. Tyle, że do Fiata części są tanie, a do zachodnich ciągników nawet używane koło zębate do skrzyni biegów zaczyna się od 1000zł.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003
7 godzin temu, włodek napisał:

Renówki pod uwagę nie brałem ale teraz patrzę i wydaje mi się że mógłbym wziąć. 

A co z tym Case? Jak te ciągniki wyglądają pod kątem trwałości i ewentualnych kosztów napraw? Np taki Case 4210 czy 4230. Bardzo fajny ciągniczek. Zgrabny, niski. Przyznam że podpasował by mi. Nie wiem natomiast jak z komfortem w nich. MF-a sobie sprawdziłem i bardzo mi przypadł do gustu. 

Case z serii 42xx to prosty mechaniczny ciągnik,skrzynia 16 biegów do przodu i 8 tył, komfort jest niezły, jeśli potrzebujesz rewersu i ehr to bardziej pasuje 5120, trochę większy ciągnik z lepszą skrzynią i mocniejszym podnośnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
10 godzin temu, włodek napisał:

Renówki pod uwagę nie brałem ale teraz patrzę i wydaje mi się że mógłbym wziąć. 

A co z tym Case? Jak te ciągniki wyglądają pod kątem trwałości i ewentualnych kosztów napraw? Np taki Case 4210 czy 4230. Bardzo fajny ciągniczek. Zgrabny, niski. Przyznam że podpasował by mi. Nie wiem natomiast jak z komfortem w nich. MF-a sobie sprawdziłem i bardzo mi przypadł do gustu. 

Posiadam Case 4230,ogólnie mogę polecić . kilka lat temu robiłem półbiegi, nowe tarczki , trochę łożysk i uszczelnień , koszt coś koło 5 tys. Teraz we wrześniu  zażarło frezy na wałku napędzającym przedni most ( ten pod silnikiem i skrzynią ) koszt regeneracji 300 zł , nowa mufa przy moście 550 zł -oryginał Carraro, kpl 4 głównych tulei mostu za 300 zł . I tu jest zaleta mostu Carraro w przeciwieństwie do mostu w MF ,że nie uszkadza przedniego wałka atakującego i nie trzeba regenerować czopów obudowy mostu a tylko wymienia sie tuleje. Mój pracował od nowości  z ładowaczem i to jest tego wynik. Mój jest z roku 1997 /98 i ma trochę mocniejszy podnośnik ( grubsze siłowniki wspomagające i wieszaki podnośnika jak w modelu serii 51XX ). Przy ok 8 tys mtg padła pompa wody. Komfort ok ( kabina XL , siedzenie pneumatyczne). Mogłoby być troche więcej przełożeń  ( szczególnie rzadko jest na szybkim zakresie) , a skrzynia 40 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

A są jakieś ciekawe modele zetora z rewersem i ehr-em? Czy to w 100% mechaniczny ciągnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Witajcie ponownie,

Co byście powiedzieli o takim egzemplarzu https://www.olx.pl/d/oferta/massey-ferguson-75km-opony-100-mechaniczny-CID757-IDM2cEA.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7 ? Opony nowiutkie. W środku czysty. Wiadomo, umyty i przyszykowany na sprzedaż ale gdyby był zniszczony to nawet mycie by mu nie pomogło tak więc wygląda na zadbany egzemplarz. Model w 100% mechaniczny ale ma rewers więc to fajnie. Nie ma EHR'a ale trudno, przeżyjemy. Możecie powiedzieć mi coś o tym modelu? Na co uważać? Co tam może być takie najbardziej kosztowne w naprawie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

pisalem ci wczesniej ale o modelu 390 a to samo tylko silnik slabszy. Tutaj tylko starsza wersja bo ma biegi miedzy nogami a ja miale. 91 rok i mial z prawej strony wajche. Plus tego ze wersja hiline czyli plaska podloga i ciut wyzsza kabina. Jechac ogladac i targowac choc bedzie ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Silnik jest tego samego typu co w 5314, 72km, sprawdź w nim skrzynię, czy nie wyskakują biegi, łatwo się przełączają i hydraulikę, jak podnośnik sobie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Czyli generalnie ten ciągnik mówicie że jest bezpieczniejszy niż seria 3000? Właśnie podoba mi się to że ma kabinę z płaską podłogą, fajnie to wygląda. A ktoś może tą serię używał? Możecie mi powiedzieć jak z komfortem wewnątrz? Podobny do tego z serii 3000 czy gorzej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj