włodek

Ursus 4514 czy może coś innego

Polecane posty

włodek    16

Cześć,

Zaczynam się powoli rozglądać za nowym ciągnikiem który zastąpi w cięższych pracach mojego 3p. Początkowo myślałem nad Ursusem 914 ale to wszystko już dość mocno wypracowane. Później mi się przypomniało, że znajomy. użytkuje Ursusa 4514 na areale ok 50ha jako główny ciągnik. Mówi że jest zadowolony. Daje sobie spokojnie radę a że ma wyłącznie produkcję roślinną a działek ma dużo, różnej wielkości, na niektóre z nich mówi że większym by nawet nie wjechał. Pożyczyłem sobie od niego na weekend i na pewno komfort pracy na plus w porównaniu do 914. Spalanie również miło mnie zaskoczyło. Ale decyzji jeszcze nie podjąłem. Dlatego też zakładam ten temat bo pomoże poradzicie mi coś innego. Moc myślę że 60 - 80km była by dla mnie ok. Ciągnik będzie pracował na ok 20ha. To co dla mnie jest teraz najważniejsze to napęd 4x4 i większy uciąg. Bo co z tego że mój 3p ma moc i daje radę skoro mało wiele i się grzebie bo jest za lekki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Może rozejrzyj się za innymi markami, 4514 ma kiepską hydraulikę i niewiele biegów .. W podobnych pieniądzach można znaleźć Zetora 7245 lub coś zbliżonego, coś zachodniego np. Renault

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Na hydraulikę nie ale na ilość biegów znajomy właśnie też narzekał, że to jedyny minus tego ciągnika jak dla niego ale już się przyzwyczaił. Do pracy w polu używa praktycznie tylko jednego. A co zagranicznego będzie podobne w eksploatacji do ursusa? Wiesz, to jednak nie jest nowy ciągnik i liczę się z awariami a nie chciał bym aby mnie one jakoś mocno rujnowały. Pieniądze jakie mam to +/- 50 tysięcy. Nie wiem czy to mało czy dużo, pewnie zależy na co. O zetorze gdzieś tam myślałem ale podobno (piszę podobno bo informacje posiadam ze słyszenia), zetory są bardzo drogie w utrzymaniu. Bardzo drogie części. A no i jeszcze dobrze jakby właśnie nie była to jakaś egzotyczna marka żebym nie musiał tygodniami czekać na części. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

4514 jest drogi w stosunku do tego co oferuje.Jesli już takiego szukasz to tylko na szerokich kołach,i z pompą tandem.Zetor też drogi,ale będzie miał lepszy komfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Zetor o którym tu wspomniano czyli 7745 mieści się gdzieś tam w moich założeniach bo kosztuje w przedziale 50 - 60 tysięcy. Liczę się z tym, że chcąc kupić coś dobrego, będę musiał trochę do tych 50 tysięcy dorzucić. 

A czy ktoś wie jak ze spalaniem w takim zetorku. Bo 4514 podobno w orce 10l nie przekroczy. 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

77 będzie mocniejszy od 4514,jak znajdziesz wersję z turbo to będzie mieć 80 km,a ursus ma koło 60, eksportowe miały chyba maksymalnie 68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Polecam massey fergusona 3060. Ma oszczędny silnik , skrzynia 12 biegów, dobrą hydraulikę, rewers a komfort w kabinie niebo lepszy niż w 4514. Jedynie co to ehr może być czasami awaryjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Ursus 4514 ma 66KM. Już lepiej kupić model 5314 o mocy 72KM. Różnicy w mocy dużej nie ma ale ten mocniejszy na lżejszych glebach uciągnie pług 4x30.

Za około 50tyś. zł. kupi się dobrego MTZ 82. Moc 80KM, dużo biegów, szybki w transporcie i tanie części (nowy kompletny silnik to koszt około 16tyś. zł.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997
4 minuty temu, paul7 napisał:

Polecam massey fergusona 3060. Ma oszczędny silnik , skrzynia 12 biegów, dobrą hydraulikę, rewers a komfort w kabinie niebo lepszy niż w 4514. Jedynie co to ehr może być czasami awaryjny.

Coś się pomyliło... 16 albo 32 biegi, zbiornik za kabiną w mf też nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1
2 minuty temu, jaco512 napisał:

Coś się pomyliło... 16 albo 32 biegi, zbiornik za kabiną w mf też nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Tak sobie strzeliłem, bo nie mam takiego, ale ma szybszą skrzynię niż 4514 czy 5314:) Jest ich kilka w mojej okolicy i jedynie z tym ehr'em czasem problem jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

MTZ odpada. Wielkościowo za duży. Szukam czegoś takiego nazwijmy to kompaktowego. 4514 czy wspomniany zetor 7745/7245 jest jak najbardziej ok. Zależy mi aby ciągnik nie był za wysoki a MTZ-y takie niestety są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    408

MTZ jest na kołach 38, Zetor może być na 28, 30 albo 34. Ten na 28 będzie sporo niższy,ten na 34 niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

A jak z uciągiem w zetorze? Pójdzie po polu z dwiema pełnymi przyczepami ziemniaków? Przyczepy z nakładkami czyli podwójne burty. Bo 3-pekiem nie jestem w stanie takiego zestawu ściągnąć. Iść by szedł ale się grzebie i w konsekwencji muszę ściągać pojedynczo co mi znacznie wydłuża robotę. To samo ze zborzem. Dlatego uciąg jest dla mnie bardzo ważny i jest to jeden z głównych powodów dla którego chcę coś cięższego bo jeżeli chodzi o moc to tak jak wspomniałem, okolice 70km będą ok. No i komfort pracy w 3p pewnie czy ogólnie w c360 pewnie wielu zna i nie jest on najwyższy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jakbyś trafił w dobrej kondycji Massey Ferguson 390 lub 375 to kupuj śmiało, zdecydowanie lepsze od Zetora czy Ursusa, a dlaczego to poczytaj dane techniczne obu.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

No coś będę szukał. Jak nie w PL to może za granicą. Zaczynam teraz bo na wiosnę chciałbym już mieć nowy ciągnik na placu ale mówię, nie będę brał byle by brać. Jak już mam kupić to coś dobrego co nie będzie wymagało jakiegoś wielkiego remontu i wkładu finansowego na start. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16
12 minut temu, marekdron napisał:

www.otomoto.pl/oferta/fendt-308-lsa-4x4-ciagnik-zarejestrowany-nowe-opony-80koni-ID6DyglB.html?

Wiem, oglądałem fendty ale boję się tej marki bo o ile teraz te nowe już się u nas przyjęły o tyle te starsze modele to może być egzotyka i później mogę mieć problem z częściami. Stąd celowałem bardziej w ursusa ewentualnie zetora. Muszę sobie popatrzeć jak wygląda sytuacja z częściami bo nie sztuka kupić ciągnik a później części do naprawy szukać po zagranicznych sklepach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekdron    13

Prędzej części kupisz do tego Fendta niż do ursusa 4514

do fendta wszystko jest

Edytowano przez marekdron
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Jeśli chodzi o ursusa 4514 to obawiał bym się o dostępność niektórych części oraz ich jakość, gdyż nie wyprodukowano tych ciągników zbyt wiele, co do zetora 7245/7745 to w mojej okolicy większość części jest do nich dostępna od ręki, zamienniki albo można poszukać takie które są firmowane przez zetora o jakości oryginału. Co do cen części do zetora to na pewno nie będzie tak tanio jak do c330 czy c360, ale jest też taka zaleta, że jak się coś naprawi w takim zetorze to zazwyczaj raz na długi czas. Jeszcze na plus zetora przemawia kabina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    408
4 godziny temu, włodek napisał:

A jak z uciągiem w zetorze? Pójdzie po polu z dwiema pełnymi przyczepami ziemniaków? Przyczepy z nakładkami czyli podwójne burty. Bo 3-pekiem nie jestem w stanie takiego zestawu ściągnąć. Iść by szedł ale się grzebie i w konsekwencji muszę ściągać pojedynczo co mi znacznie wydłuża robotę. To samo ze zborzem. Dlatego uciąg jest dla mnie bardzo ważny i jest to jeden z głównych powodów dla którego chcę coś cięższego bo jeżeli chodzi o moc to tak jak wspomniałem, okolice 70km będą ok. No i komfort pracy w 3p pewnie czy ogólnie w c360 pewnie wielu zna i nie jest on najwyższy. 

Wiesz porównywanie 3p do 7245 co ma 4x4..... Sam wiesz. U mnie 7245 chodził w pługu staltech 4x40 szału nie było ale chodził,chodził też w szambiarce 6 m³ i też sobie radził. MTZ jest sporo mocniejszy i ma wydajniejszą hydraulikę, więcej biegów,i nawet te jego wąskie opony dają radę. Komfort w nowym MTZ i 30 paro letnim Zetorze jest podobny. Znowu w ursusie 45 czy 5314 hydraulika to nieporozumienie.i te jego 8 biegów🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj