Jacusiek

wybór ciągnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marekdron    13

valtra n121 jak ma rzeczywiście 7tys godzin to dopiero dotarta. Mam Valtrę N91 co ma 12tys godz i chodzi bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacusiek    5
6465 napisał:

Jak chcesz kupić dobry ciągnik to nie patrz na markę tylko na stan. Ja szukałem przeszło rok i kupiłem inna markę niż chciałem pierwotnie i jestem zadowolony.

I co kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 12.09.2021 o 18:03, gustaww napisał:

 Do silnika znajdziesz byle jakiego fachmana jak sam nie potrafisz 

Jest w tym , racja ale nawet na tym forum pisza ze wymienili ws'zystko w zetorach i ursusach  , a dalej grzeje , pompuje chlodnice i wywala uszczelki . 

Oraz inne problemy w tych archaicznych silnikach 

Wiec co dopiero ogarnac slinik zachodni to moze byc misja na marsa .

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacusiek    5

A jakie opinie macie o ciągniku Deutz Fahr DX 4.50


V12 napisał:

Dnia 12.09.2021 o 18:03, gustaww napisał:

 Do silnika znajdziesz byle jakiego fachmana jak sam nie potrafisz 

Jest w tym , racja ale nawet na tym forum pisza ze wymienili ws'zystko w zetorach i ursusach  , a dalej grzeje , pompuje chlodnice i wywala uszczelki . 

Oraz inne problemy w tych archaicznych silnikach 

Wiec co dopiero ogarnac slinik zachodni to moze byc misja na marsa .

Właśnie dlatego nie wiem czy zaciągnę tu konkretnej opinie na temat ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, Jacusiek napisał:

 

 

Właśnie dlatego nie wiem czy zaciągnę tu konkretnej opinie na temat ciągnika

 

W choć bym przerzucił , z 15 ciagników to dalej nie znam recepty jak dobrze kupić . 

Fakt w życiu miałem kilka dziesiat aut i na tym przykladzie moge powiedziec . 

Że najwieksza wada jest poprzedni własciciel .

Sam jednak omijam pajazdy uważane za wadliwe , nie dopracowane i nie trwałe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacusiek    5

Mi zależy na na zdaniu ludzi którzy mają ciągniki i chciałbym poznać ich opinię jako użytkowników swoich maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale to może być mylne , kidys wsiadlem na "Jondery" znajomego , kierownica ledwo sie kreci pomimo orbitrolu , po przerabiane rozdzielacze , biegi zgrzytaja , sprzeglo szarpie i żeby je wcisnac trzeba sie wbic w fotel leje sie wszedzie i wiele wiele innych .

Ale on sam twierdzi że stan bdobry co ja sie czepiam... 

Ale ja nawet kijem 2 metrowym tego zlomu bym nie tknol , do ktorego ktos doprowadzil . każdy ma inne podejscie do stanu technicznego 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8517
8 minut temu, V12 napisał:

Ale on sam twierdzi że stan bdobry co ja sie czepiam... 

To było szyderstwo a Ty to wziąłeś na poważnie🤪

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

valtra bardzo dobre ciagniki ale o specyficznej budowie, wymagają przy remoncie bardzo duzej dokladnosxi. Moja 6350 ma prawie 12 tys godzin i silnik jak i skrzynia nie ruszane od nowosci. seria N jest juz delikatniejsza co widac po cenach ogloszen gdzie ostatnie roczniki seri 6xxx czy 8xxx sa drozsze o seri n i t.  

Co do renowek jak zadbana to na pniu schodzi. 15 lat temu znajomy pelno tego przywozil i bhly to za grosze ciagniki bo nikt tego nie chcial. Teraz kazdy by chcial proste mechaniczne ale nie ma juz skad brac. 

Jezeli dla renowki 133.14 ma byc mf to minimjm 3115 albo 3120 a to dlatego ze 3090 jest na mniejszym tylnim moscie i gabarytowo jak i mocowo dopiero wieksi bracia. 3090 ma 107 km a renia ciut ponad 120km....i wiekszy gabaryt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, witejus napisał:

To było szyderstwo a Ty to wziąłeś na poważnie🤪

Skoro pracuje "takim czymś" to znaczy że mu odpowiada , dla mnie to walka z maszyną , wolał bym sprawnego zdrowego Ursusa niż podrutowane zachodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

133.14 to raczej powinieneś porównywać z 1255, tylko takiego znalezc to już nie taka prosta sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacusiek    5
Ale też chodzi mi o eksploatację tych ciągników , zużycie paliwa, itp że któremu warto by się bardziej przyjżeć
Co sądzicie o tych dwóch markach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacusiek    5
I to mniej więcej konkretną odpowiedź, ale 1255 czy też 1455 nie wchodzą w grę jeżeli case to myślałem o 955xl i tu rozterka między Renault 133.14 a case 956xl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Reno seri 14 pancerne , ale skad takie wziąść ?? to to zaraz 40 latki 

international za duzo nie wiem o silniku skrzynia i mosty to bodaj zf , 

 ale raczej na pewno ma nie naprawialna pompe wtryskowa typu Bosch VA , sam mam taką pompę w Iveco i jak padnie to tylko przeszczep na inną bo do tamtej nie istnieją czesci a dwa nikt nie umie jej naprawić 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Na szczęście od 1988 lub 1990 roku były już pompy VE, na youtubie ktoś na filmie zastąpił pompą z Bizona nawet. W 1255 i 1455 jest skrzynia ZF ta sama co w Fendtach 600, w mniejszych to skrzynia Case, 4 biegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, jaco512 napisał:

Na szczęście od 1988 lub 1990 roku były już pompy VE, na youtubie ktoś na filmie zastąpił pompą z Bizona nawet. W 1255 i 1455 jest skrzynia ZF ta sama co w Fendtach 600, w mniejszych to skrzynia Case, 4 biegi.

Pompa VA nie ma żadnych wad i ma kosmiczną  trwalość , niestety te ciagniki maja tez kosmiczne przebiegi . 

Problem w tym że silnik zrobisz a pompy nie , dlatego nieraz potrzebny przeszczep , pompa od bizona to chyba najbardziej archaiczna jaka istnieje(niskie cisnienie )  , ja bym celował własnie w VE , albo boscha sekcyjnego  takiego jak silniki deutz miały chlodzone wiatrem 

Pompa VA najczesciej kończy zywot przez wycieki , i mimo że komplet ori uszczelek jest dostepny , to po rozebraniu przez naszych "fachofców " :Dod regenaracji  nadaje sie na złom 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj