Jacusiek

wybór ciągnika

Polecane posty

Jacusiek    5
Hejka, przymierzam się do kupna ciągnika i zastanawiam się nad dwoma, Renault 133.14 i Massey Ferguson 3090 oba o podobnej mocy, czy ktoś z was użytkuje te maszyny? Jak się sprawują jaką mają opinię i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Jacusiek napisał:

Hejka, przymierzam się do kupna ciągnika i zastanawiam się nad dwoma, Renault 133.14 i Massey Ferguson 3090 oba o podobnej mocy, czy ktoś z was użytkuje te maszyny? Jak się sprawują jaką mają opinię i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Reno seria 14 użytuje od 9 sezonów , tyle że 4 cylidrowy , bardzo udane silniki MWM( 6 cylindów też najlepsze w swoje klasie )  , plus do tego pancerna , przemyslana skrzynia biegów

Ale jesst wielka pułapka , te maszyny znoszą wielkie przebiegi których na pierwszy rzut oka nie widać  i czasem można trafic na gruza z 25-30 tysiecy MTH , remont nie opłacany ekonomicznie ,  taka skrzynie i silnik w PL nie wielu umie zrobić bo większość to pateraki . 

Do tego "Reno" serii 14 to dojżałe 30- latki wiec cudów nie ma , kto ma dobrą sztuke to trzyma , tak ja bo wiem co mam i nie warto sprzedawać

Ferguson , nie mam przekonania do skrzyń i przednich mostów  silniki Perkins pancerne , potwierdzone  w kombanjach ClAAS 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    323

Ja polecam zorientować się jak z częściami i czy ktoś się podejmie napraw. Jak kolega wyżej pisał, niewielu potrafi się zabrać za takie Reno, chociaż to bardzo dobry sprzęt za takie pieniądze... Koszty remontów są okrutne i przekraczają często koszt zakupu ciegnika. Do tego dochodzi problem z kupnem części, ale to temat rzeka. Sam myślałem o Reno ale znajomy mechanik mi odradził z powodu kosztów eksploatacji. Części do Reno są często droższe od claasa i do tego trzeba czekać na nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Badwolf napisał:

Ja polecam zorientować się jak z częściami i czy ktoś się podejmie napraw. Jak kolega wyżej pisał, niewielu potrafi się zabrać za takie Reno, chociaż to bardzo dobry sprzęt za takie pieniądze... Koszty remontów są okrutne i przekraczają często koszt zakupu ciegnika. Do tego dochodzi problem z kupnem części, ale to temat rzeka. Sam myślałem o Reno ale znajomy mechanik mi odradził z powodu kosztów eksploatacji. Części do Reno są często droższe od claasa i do tego trzeba czekać na nie. 

"Reno" zanim oficjalnie zmieniło  nazwe i barwy  romansowało  z Claasem , dla mnie to zaleta , ale to trzeba sie znać i mieć szczeście  żeby kupić , choć taka prawda na zakup serii 14 to troche o 6-8 lat za późno 

Daj mi dobre Reno z silnikiem 6 serii 14 to jutro jade i od razu płace ... i tu jest problem z tymi sprzętami

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

W porównaniu do MF Renata i tak jest prosta.. Silnik MWM, czyli części silnikowe wspólne z Fendtem, np. pompa wody 150zł. Prosta mechaniczna skrzynia, mocny podnośnik, oby tyko trafić na zdrową sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12252

Jak chcesz kupić dobry ciągnik to nie patrz na markę tylko na stan. Ja szukałem przeszło rok i kupiłem inna markę niż chciałem pierwotnie i jestem zadowolony.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    323

Poprostu trzeba sobie zdać sprawę, że nikt nie sprzedaje dobrego ciągnika i decydując się na taki zakup, trzeba "kupkę hajsu" zostawić na naprawy. Kwestia cen części, dostępności i trudności ze znalezieniem odpowiedniego serwisu. Ciągnik to nie samochód, że możesz wybierać z mechanikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
10 godzin temu, Badwolf napisał:

Sam myślałem o Reno ale znajomy mechanik mi odradził z powodu kosztów eksploatacji.

Najtaniej wychodzi siuntka,bez wątpienia😆

3 minuty temu, Badwolf napisał:

Poprostu trzeba sobie zdać sprawę, że nikt nie sprzedaje dobrego ciągnika

NIEPRAWDA ,można trafić na dobry,ludzie sprzedają z różnych powodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    323
1 godzinę temu, witejus napisał:

Najtaniej wychodzi siuntka,bez wątpienia😆

NIEPRAWDA ,można trafić na dobry,ludzie sprzedają z różnych powodów

Wyjątki potwierdzają regułę. Nie chodzi o to, co wychodzi drogo, a co tanio. Kupując używany ciągnik trzeba liczyć się z naprawami. "Można trafić" też szóstkę w lotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, Badwolf napisał:

 Kupując używany ciągnik 

Na areały , do 30 ha , cięzko o ekonomiczne uzasadnie kupna nowego 

Dwa dni temu , ściagałem z pola  5 letniego Claas 'a , orał orał i zdechł , 

Kupiony jako nowy na 15 ha , coż ja nie wnikam czy to sie opłacało .

1 godzinę temu, witejus napisał:

 

NIEPRAWDA ,można trafić na dobry,ludzie sprzedają z różnych powodów

Ja kiedy bym sprzedawał , to cena by była odpowiednia , ale to nawet nikt nie zadzwoni , taka Polska mentalność 

Teraz sie usrało sprowadzanie , do tego już mechnicznych  na zachodzie nie ma , wszysko na skrzyniach elhydr

 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
1 minutę temu, V12 napisał:

Dwa dni temu , ściagałem z pola  5 letniego Claas 'a , orał orał i zdechł , 

Trzy lata temu trzyletni Claas kupiony na 8 ha wyzionął ducha w polu ,okazało się że blok pękł gdzieś w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, witejus napisał:

Trzy lata temu trzyletni Claas kupiony na 8 ha wyzionął ducha w polu ,okazało się że blok pękł gdzieś w środku.

Tu jest ciekawa sprawa , zdechł na uwrociu z pługiem , jak kręci to tak by komprechy nie było ale prawdopodobnie , cos z układem paliwowym , dostaje minimalna dawke i takie wrażenie bo niby chce odpalic a nie może 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Według mnie reno lepsze prosta mechaniczna i trwała konstrukcja. Wiem bo sąsiad 10 lat już użytkuje takiego i nie miał z nim większych problemów dopiero teraz zmieniał pompe wody i robił paliwowo, ale przed kupnem trzeba sprawdzać w orce czy się nie zagotuje bo remonty drogie hyba że od znajomego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przetestowanie w ciężkiej pracy to podstawa przy zakupie używanego ciągnika

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
17 godzin temu, Jacusiek napisał:

Hejka, przymierzam się do kupna ciągnika i zastanawiam się nad dwoma, Renault 133.14 i Massey Ferguson 3090 oba o podobnej mocy, czy ktoś z was użytkuje te maszyny? Jak się sprawują jaką mają opinię i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Teraz wybór ciągnika to wybór między dżuma, a cholerą. Nawet jak taki ciągnik wydaje się byż dobry, to wcześniej czy później trzeba kupkę pieniędzy wyłożyć. Jeden gościu kupił JD za 100 tys i padła mu zaraz skrzynia i musiał wydać na remont 50. Inny z kolei robił remont własnie w takim Fergusonie. Najpierw zacinał się rozdzielacz, wymienił olej bo były opiłki, później rozsypała się skrzynia... Nawet gościu co uprawia 7 ha i kupił sobie 110 KM ciągnik też ma jakieś awarie, to orbitrol to znowu pompa. To jest złom.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12252
4 godziny temu, V12 napisał:

 

Dwa dni temu , ściagałem z pola  5 letniego Claas 'a , orał orał i zdechł , 

 

W jaki sposób go ściągnąłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
53 minuty temu, sylwek23111 napisał:

 To jest złom.

Bo takich ciągników , jak wymieniles nie kupuje sie uzywanych , tą sa ciagniki z mechatroniką i elektryką 

Podatne na na zaniedbania  , plus czułe na operatora . Jak obserwuje jak ludzie traktuja rewersy i połbiegi , to nie dziwne że w skrzyni sypią sie iskry .

W takim ciągniku , jedna awaria pociąga drugą , dla przykładu spadek cisnienia na koszach sprzegłowych doprowadzi , do rychłego spalenia tarczek , nikt tego profilaktycznie nie sprawdza , a nasi "fachowcy " bez dostepu do serwisówek , czytają w google i youtube jak naprawic 

O kulturze , wymiany i doboru płynów nie wpomne , leja oleje o specyfikacji nie odpowiadającej i potem płacz że cieknie , że ciśnienia nie trzyma , że spaliły sie kosze , wszystko ma swój początek u podstaw , wybaczały to jeszcze te w pełni mechaniczne , w tych "wygodnych" nie ma zmiłuj , komfort MUSI kosztować 

O zgnitych i pogryzionych wiązkach elektrycznych , juz nie wspominam licownych na szybko garażową lutownicą 

I teraz dochodzimy znów do sciany , bo ciagniki tak zwane full mechaniczne skończyły się 10 lat temu takim przykładem jest np reno seria 14 , kto wtedy kupił ogarnoł i dba na bierząco to na jakies tak 30-50ha nic lepszego nie znajdzie . bo Massey serii 30xx to już nie jest ciagnik jak to nazywam mechaniczny , tam juz wchodzimy w mechatronikę 

Jak się zjadą to jedyna droga to kupic cięzkiego Ursusa i zrobic dla siebie , ja juz zachodniego nie kupie bo w pełni mechaniczne zaraz będa miały 40 lat i wiecej , a takiego ze skrzynia na koszach , ehr , rewersem , nie kupie bo to beczka prochu 

 

23 minuty temu, 6465 napisał:

W jaki sposób go ściągnąłeś?

Może inaczej ,  holowałem do podwórka . Nie rozumiem pytania , co niejasnego w tym że silnik przestał pracować i trzeba było  z pola drugim trakorem ?? 

Miałes na mysli czy podczas holowania nie uszkodziła sie skrzynia ??  Nie wiem tego ogólem było z 300 m bo pole koło domu , ja miałem tylko holowac a jak tam właściciel  biegi  po ustawiał to nie wiem 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12252

Byłem po prostu ciekaw jak to jest z cholowaniem takiego ciągnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ten mały axos , od ma rewers i polbieg , biegi i grupy na synchronizatorach , 

Mysle ze każdy nawet najbardziej zaawansowany mozna holować . 

W instrukcji obslugi jest na pewno , jakie czynnosci nalezy wykonac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331
20 godzin temu, Jacusiek napisał:

Hejka, przymierzam się do kupna ciągnika i zastanawiam się nad dwoma, Renault 133.14 i Massey Ferguson 3090 oba o podobnej mocy

To dwa różne ciągniki, dwie różne technologie i ja bym ich nie porównywał. Ale 3090 bym sobie odpuścił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od zawsze twierdzę że silnik może być zarżnięty ale wszystko poza nim powinno działać bez zastrzeżeń. Do silnika znajdziesz byle jakiego fachmana jak sam nie potrafisz a do skrzyni, mostów i elektroniki to trzeba już konkretnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

W swoją 133.54 przez 8 lat władowałem już na same części ponad 25 tys i końca nie widać. Np wczoraj ukręcił się wałek od pompy hydraulicznej, bo się spieszyłem przy prasowaniu i jak doszła klapa do górnego położenia, to za nim zadziałał zawór w rozdzielaczu,to ukręciło wałek i trzeba nową pompę. Dolny wałek od podnośnika coś przecieka, i trzeba będzie powymieniać uszczelnienia i chyba tulejki. Sprzęgło też już słabe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sbo    1

Panowie a co powiecie na valtre n121 lub agrotrona 130 jesli juz mają koło 7 tys mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, sylwek23111 napisał:

W swoją 133.54 przez 8 lat władowałem już na same części ponad 25 tys i końca nie widać. Np wczoraj ukręcił się wałek od pompy hydraulicznej, bo się spieszyłem przy prasowaniu i jak doszła klapa do górnego położenia, to za nim zadziałał zawór w rozdzielaczu,to ukręciło wałek i trzeba nową pompę. Dolny wałek od podnośnika coś przecieka, i trzeba będzie powymieniać uszczelnienia i chyba tulejki. Sprzęgło też już słabe. 

Seria 54 to już w jakosci nie ta liga . mam w okolicy porownanie i 14 wypada o wiele solidniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj