MDSikor

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MDSikor    6

Jaki nie wybierzesz będzie to dobry wybór.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

I to mnie cieszy:) szkoda ze te mniejsze modele nie maja miękkiej osi i amortyzacji kabiny ale nie można mieć wszystkiego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Do MF 5400 możesz założyć miękka kabinę, a resorowana oś dopiero od modelu 5460


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

A tak masz racje kabina jest możliwa ale niestety na moją schedę większego mi nie przyznają wiec na razie będzie trzeba się raczej obyć bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Wszystko zależy od wielkości areału i portfela.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

Ja będę chciał go na modernizacje kupić wiec właśnie wielkość gospodarstwa będzie się liczyła i większego mi nie przyznają ale jak dla mnie będzie już wystarczający. Sprzęt w większości już jest wybrany pozostaje składać wniosek i cierpliwie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wento    0

Witam na forum.

Mam ten sam problem,otóż nie wiem co wybrać...FM 5435 lub JD 5080M?

Czy mógłbym prosić o informację dotyczącą awaryjności tych modeli? Jakie są ich najczęstsze usterki?

 

 

 

 

 

P.s.

Mam jeszcze jedno pytanko ..Czy znacie może innych dilerów FM oprócz Korbanka?

Bardzo proszę o odpowiedz.Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jeśli wybór pomiędzy JD M, a MF 5435 to tylko MF... lepsza skrzynia, bogatsze wyposażenie, dużo większy. Alternatywa dla tego MF jest seria R i tu można się już zastanawiać nad wyborem :lol: Inny diler niz Korbanek , to raczej trudne, ale jak dla mnie nie ma się czego obawiać. O awaryjności MF 54** jest w temacie o tych traktorkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

MF 5435 ma o wiele lepsze wyposażenie niż jd 5080M .Jak ma to być ciągnik z ładowaczem to mf będzie zdecydowanie lepszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeśli wybierasz między MF 5435 a JD 5080M to zdecydowanie wybierz MF. W standardzie ma o wiele lepszą skrzynię, EHR, pneumatyczny fotel, ciężarki i wiele innych rzeczy które są przydatne.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jak na razie to tak:

drzwi mogły by się trochę szerzej otwierać, siedzenie pasażera trochę ogranicza wsiadanie (wystający zamek od pasa bezpieczeństwa), denerwujący dźwięk kierunkowskazu (ale to da się wyłączyć), bardzo cicha kabina, dobra widoczność w wszystkich kierunkach, duży plus dla skrzyni biegów.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoledzio    0

Moim zdaniem jeżeli zależy ci na bezawaryjności to bierz JD a jak na komforcie pracy to bierz MF nie mam styczności z takimi ciągnikami ale sam Jeździłem JD 6920S ma 5500 mth i nie było w nim poważniejszych uszkodzeń.Znam takiego co ma MF 170 Km skrzynie już była w naprawie i siadł komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie masz takich ciągników ale dużo wiesz o awaryjności. Poczytaj sobie tematy o jd to dowiesz się, że też się psują i to nawet te nowsze. Dziwi mnie troche takie gadanie o jakichs tam wyjetych przypadkach awarii z niewiadomo jakiej przyczyny itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hubertuss-ale przyznasz chyba że bardzo mało jest o awariach serii 5020 i R ?-moim zdaniem jednak więcej w internecie jest o awaryjności 54xx niż tych JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Co do awaryjności MF 54xx to ja tylko słyszałem o pompach wtryskowych i o kalibracji skrzyni biegów.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

No tak z pompą jakieś historie były ale żeby reszta się psuła to jakos nie specjalnie. Myśle, że jedna marka od drugiej jakos specjalnie się tu nie odróżnia

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zdecydowanie John deere 5090R lub 5100R,masseye to Śmieci,i szybko spadaja na wartosci w poruwnaniu z JD,bo są gówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

jakieś merytoryczne argumenty na uzasadnienie tych wynurzeń czy tylko własne urojenia. Jak porównasz ceny mf 42xx i jd 6x10 to mf będzie deczko droższy. Seria mf 62xx tez jest minimalnie droższa. Ale generalnie przyjmimy, że ceny są na podobnym poziomie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pompa paliwowa i skrzynia to główne co sie psuje w MF,silniki głosno chodzą od john deere,jak na zajechaniu.Ale ogulnie to nie muwie ze są złe,tylko poprostu są lepsze od mf. Dlaczego wszędzie w większych kombinatach,spułdzielniach,czy bardzo duzych gospodarstwach posiadają John Deery,i fendt. No powiedz i są drozsze od Mf. Ponieważ tyle co one zrobią to Mf by musieli 2 razy kupić heheh tak jak PANIE HUBERTUSS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

po pierwsze jakie to się skrzynie teraz psują w MF?, a po drugie popracuj nad ortografią... tylko nie pisz, ze jesteś dyslektykiem, bo w obecnych czasach walenie takich byków w przeglądarce może tylko świadczyć o bardzo niskim rozwoju intelektualnym i "technologicznym"

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po co te nerwy Gościu,nie rozumiesz tekstu to przyjdz z Mamą,co bo zamiast ó otwarte jest u zamknięte i to Ci nie pasuje co czytać od razu nie umiesz!!!.Power control i sporadycznie Dynashift. hehe

U John deere też sie zdarzają felery w powerquad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

@Roland1993 skoro takie argumenty przedstawisz to podam ci przykład z mojego podwórka. Ostatnio jak byłem u przedstawiciele korbanka spotakłem faceta, który ma 250 ha i posiada JD 5820, 6610 i 7710. Kiedy go zapytałem co tutaj robi to powiedział że szuka pożądanego ciągnika. trochę się zdziwiłem i pytam co mu nie odpowiada w jego JD. powiedział ze zostawia tylko 5820 a reszty nie chce już widzieć na oczy. Ma już ich dość no i teraz kupuje MF-a z serii 74xx. Jednemu odpowiada JD drugiemu MF. W obu markach sa awarie. Co powiesz o felernej hydraulice starych JD. Moze należy już tez im przypiąć łatkę wadliwych.

 

Jak chcesz to mogę ci podawać adresy mechaników, którzy akurat maja JD na warsztacie. Jak juz powiedziałem wszystkie się psuja. Ja akurat zajmuję się starszymi MF-ami wiec coś wiem na temat ich największych bolączek i nie powiem że sa idealne i nigdy się nie psuja. O żadnej marce nie można tak powiedzieć. Nawet tak wychwalany fandt sie psuje.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie jest dziwne żeby ktos z Johna przeszedł na MF to jest nie wytłumaczalne,absurd. Troche mi się nieche wierzyc żeby nie wzioł7530 abo 7730 poruwnując do seri 7XXX. Nawet wierze że hydraulika się pasuje w JD,wierzę ale co do tego że bierze Mf zamiast Jd to Ci nieuwierze-SORY Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj