MDSikor

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

Polecane posty

MichalR    34

Może ma wyższe ciśnienie w oponach?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Mój kuzyn miesiąc temu właśnie kupił MF 5425, a ja mam JD 5080R od dwóch miesięcy. Muszę powiedzieć, że w MF zaczyna trochę podskakiwać przód przy prędkości około 35km/h (równiutka droga). Mój 5R nie ma tendencji do "podskakiwania" w całym zakresie prędkości. Dodam że MF ma z przodu standardowe ciężarki (chyba coś około 650kg), JD ma 400kg.

Te 400kg to już max?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Tak jak napisał kolega wyżej maks da się założyć 700kg.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ale ktoś wyskoczył z tym komfortem. teoretycznie w mf jeśli się dokupi amortyzację kabiny powinno byc lepiej. A praktycznie no cóż. Podskakiwanie może zależeć od ciśnienia w oponach. Wbrew pozorom podskakiwanie może wystepować także przy niskim ciśnieniu zaobserwowałem to w swojm ciągniku. W instrucji o ile mnie pamięc nie myli podają ciśnienia do danej prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Oczywiście można też zamówić ASPK (aktywny system pompowania kół w czasie jazdy)-wtedy komfort wzrasta jeszcze bardziej-w zależności od prędkości komputer dobiera optymalne ciśnienie w oponach.Tak,tak-MF to juz nie ten prosty ciagnik sprzed lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ale ten aktywny system pompowania kół jest zakładany w fabryce MF, czy samemu trzeba szukać firm które te rzeczy zakładają?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Komfort jazdy jest naprawdę istotny . Często widzę jak Agrofarm 420 z ładowaczem czy Agroplus zamiast jechać to skaczą. Skoro to tak się rzuca w oczy to jakie ma odczucia kierowca. Dołożyć do tego beczkowóz na dolnym haku i jest bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Skaczą bo pewnie ładowacz jest bez amortyzacji a to juz inna bajka. Z ciągnikiem ma niewiele wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ładowacz z amortyzacją sprawia że ciągnik mniej skacze, niż taki bez ładowacza.

Ja swoim ciągnikiem często jeżdżę na maks prędkości nawet po dość średnich drogach i da się wytrzymać, aczkolwiek porównania do JD małej serii nie mam :)

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Mój kuzyn miesiąc temu właśnie kupił MF 5425, a ja mam JD 5080R od dwóch miesięcy. Muszę powiedzieć, że w MF zaczyna trochę podskakiwać przód przy prędkości około 35km/h (równiutka droga). Mój 5R nie ma tendencji do "podskakiwania" w całym zakresie prędkości. Dodam że MF ma z przodu standardowe ciężarki (chyba coś około 650kg), JD ma 400kg.

Mała pomyłka, jednak mam z przodu 500 kg :D .


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak poparcie porządnymi argumentami :D zabawni są tacy ludzie...

 

Nawet bardzo zabawni.Ale po pierwsze głupoty każdy umie wypisywać:D

 

Ja polecam John Deere .Sam miałem JD i w rodzinie mam ich 3 na teraz i dobrze się sprawują.Chce teraz kupić też JD ale 5090R.Naprawdę polecam John Deere :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Dziś u mnie w 5080R (przebieg 126 mth) wystąpiła pierwsza usterka. Dźwignia od hydrauliki drugiej pary gniazd przestała się blokować w pozycji pływającej,


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

na moje oko ;) poluzowała się kontra na lince i ta się wydłużyła, przez co nie zaskakuje pozycja pływająca :) Ja miałem coś podobnego w ładowaczu, też nie wchodziła pozycja pływająca, ale to było przez to, że źle ją wyregulowałem ( za długa linka sie zrobiła) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ale podnoszenie i opuszczanie chodzi bez problemów tylko zatrzask na pływaniu nie łapie, wydaje mi się że gdyby się linka po dłużyła to byłby też problem z opuszczaniem lub podnoszeniem. Jutro trzeba się zgłosić do serwisu.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przy dłuższej lince będzie podnosił i opuszczał, zabraknie mu po prostu tylko paru milimetrów, aby się zatrzasnąć na pozycji pływającej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W takim razie jutro to sprawdzę.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darik    0

Witam.Mam taki problem, chce kupić ciągnik(tak pod koniec tego roku) o mocy około 100konni.

Fundusze jakie chce na to przeznaczyć to 120 tys na ciągnik i jakiś nowy ładowacz czołowy(zachodni lub polski)około 35 tys.

Ciągnik będzie pracował na około 50ha>Będzie on współpracował z belarką , pługami , agregatem zwykłym i ładowaczem (konkretnie przy sianokiszonce i ładowaniu oborniku). Rozglądałem się po necie i tak upatrzyłem sobie nowego ursusa 110konnego.Co o nim myślicie? Ten ciągnik wart jest zainteresowania?

Proszę o szczere wypowiedzi z góry dziękuje. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Odświeżam temat.

Pozycja pływająca już się blokuje, wina była po stronie rozdzielacza a mianowicie zaciął się mechanizm który blokuje wajchę w pozycji pływającej. Wystarczyło tylko rozebrać i poruszać kilka razy i nagle zaczęło działać. Teraz jak się znowu to zdarzy po gwarancji to będę już wiedział jak to naprawić.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Ja bym radził MF bo ogólnie Fergus

ponieważ...

 

Bardzo inteligentny post... +10%

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jakie cenniki?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Od przedstawiciela Korbanka.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj