MDSikor

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

Polecane posty

mbpiotr    0

Szkoda ,że JD umieścił te tabliczki na mostach. Jakby ich nie było nikt by o tym nie pisał tak jak to ma miejsce w przypadku innych marek ,a tak to konkurencja ma haka na serie 5M. JD przynajmniej nie oszukuje swoich klientów i śmiało pisze co gdzie produkowane nie obawiając się odejścia od marki. Jak na razie seria ta cieszy się sporym popytem i uznaniem wśród rolników ,użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Tania siła robocza to jedno, a koszty energii i brak jakichkolwiek norm ochrony środowiska w chinach to drugie. To też ogromnie wpływa na koszty produkcji.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nikt tego nie wozi w obie strony to głupota by była. Odlewy są robione tam obróbka itd. Gotowe produkty ładują na statki i do europy. Nie wierzcie w te bajki co ludzie piszą sami siebie pocieszając. Zę w niemczech robią części wysłyłają luzem do chin a oni tylko składają i spowrotem do europy gdzie tu logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

w zasadzie, to nie tabliczka tylko naklejka :P tabliczka jest obok i na niej jest nr silnika i miejsce produkcji

 

No fakt naklejka, tylko ciekawi mnie jak to jest z tymi silnikami jedni się chwalą np POL-mot orginalny silnik PERKINS no a co jest jakiś nie orginalny a przecież karzdy wie co się robi z podróbkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Ja zdaję sobie sprawę ,że JD 5R czy MF 5425 to super traktorki wygodne i ułatwiające prace polowe. Półbiegi i inne bajerki super sprawa - tylko do czasu. JD 5M jak by nie patrzeć to o wiele prostszy traktor od wyżej wymienionych. W przypadku jakiejkolwiek awarii np.: skrzyni (które nie ukrywajmy zdarzają się) ,koszty napraw JD 5R i MF 5425 są o wiele większe niż w przypadku JD 5M. Wtedy chyba wolałbym być użytkownikiem JD 5M. Pozostaje pytanie czy warto mieć traktor z tymi wszystkimi bajerami ,jak by nie było traktor bardziej narażony na ewentualne awarie. Oczywiście koszt naprawy np.: skrzyni w Jd 5M to też spory wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Akurat skrzynia PowerQuad to wytrzymała przekładani... smile.gif Prostsza w budowie, niż Dyna-4. wink.gif

 

Tak pół żartem, pół serio...jak mają nas rąbać to chociaż świadomie. laugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Szkoda ,że JD umieścił te tabliczki na mostach. Jakby ich nie było nikt by o tym nie pisał tak jak to ma miejsce w przypadku innych marek ,a tak to konkurencja ma haka na serie 5M. JD przynajmniej nie oszukuje swoich klientów i śmiało pisze co gdzie produkowane nie obawiając się odejścia od marki. Jak na razie seria ta cieszy się sporym popytem i uznaniem wśród rolników ,użytkowników.

 

Co do tych tabliczek na mostach to JD jako firma nie robi łaski umieszczajac je na tym podzespole, lecz jest to jego prawny obowiazek i nic wiecej swiadczy to o produkcji tego podzespolu w chinach a jesli nie nałożonoby na firmy takiego obowiazku to napewno przezornie nikt rozsadny takiej tabliczki by nie umiescil i PR by w ten sposob nie ucierpial.

Co do umieszczania oznaczeń na towarach to jest jakis tam procent ktory tyczy sie przetworzenia lub wytworzenia danego dobra konsumpcyjnego, ktory juz sam w sobie obliguje firme sprzedającą do zaznaczenia takiego kraju jako głownego wytworcy, lub jako tzw. uczestnika wytworzenia albo przetwórcy.

Co do jakosci produktu to sie okaze jaki jest i juz inne marki tez tna koszty i skladaja ciagniki poza granicami UE albo produkuja czesci z dala od buntowniczych zwiazkow zawodowych hehehe

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dyna 4 jest na rynku 20 lat tak więc producent zdążył ją udoskonalić na tyle by była niezawodna. Pozatym przekładnie w których biegi przełacza automatyka zapewniają o wiele dłuższą pracę niż te zwykłe. Poprostu przełożenia zmieniają się plynniej. Bez szarpnięć pomyłek itd. Dajmy spokój juz z tymi prostymi ciagnikami jakoś kazdy chce choć tropche dodatków typu ehr półbiegi itd. Na af w galeri większości nie stanowią belarusy, pronary, farmtraki, zetory i inne.

Nie wiem co to za karkołomne wywody, że jak nie ma tabliczek to chińskie jest. Na prawie handlowym się nie znam ale być może produkty wjeżdżające do ue z zewnątrz muszą mieć info gdzie powstały, te które krążą wewnątrz byc może nie muszą tego posiadać. Części nie posiadające info gdzie powstały najprawdopodobniej zrobiono w kraju producenta i informacją o ich miejscu wytworzenia jest tabliczka na całym ciągniku?produkcie.

Jeśli części powstały w innym kraju np jak te mosty mają tabliczki z info o tym gdzie powstały. Perkins np produkuje silniki do różnych pojazdów dlatego z miejsca umieszcza tabliczki o tym gdzie silnik powstał ponieważ trafić on może do pojazdu wyprodukowanego w polsce, angli czy niemczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlatego się opłaca,a czy oni po jednym moscie do kontenerów wkładają tyle kładą i portem wysyłają zeby się opłacało i opłaca,haha!!!A skąd taka pewnosc czy w Mf niema chinszczyzny,napewno Chińskie są w MF uchwyty na napoje:_) A korbanek napewno atest wydał hehe;)

Edytowano przez Roland1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie : NIE ZNAJDZIEMY CIĄGNIKA W KTÓRYM NIE MA CZEGOŚ Z CHIN!!! i uwierzcie mi czy to fendt czy jd czy nh zawsze znajdziemy coś z chin pytanie tylko jak ważną role to "coś" odgrywa w naszym ciągniku bo jeżeli to uchwyt na napoje nie robi nam różnicy ale jeżeli będzie to już jakieś ważne łożysko które gdy się rozleci rozwali nam pół ciągnika to inna sprawa:P

 

 

Taką anegdotkę dodam ze mój kolega pracuje w Polsce w zakładzie i robi części do bmw mercedesa vw i na tych częściach nie widnieje MADE IN POLAND tylko MADE IN GERMANY. Wniosek z tego taki że tak wielkie koncerny nas konsumentów i tak wy***ają!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeszcze raz napisze w jd takie coś znaleziono, niech ktoś znajdzie w innym i wtedy napisze w jakim i co znalazł. Po co zaklinać rzeczywistość, że w innych też. Jdąc dalej ta drogą dlaczego jd nie napisał na tych mostach made in japan skoro mozna pisac co się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Akurat skrzynia PowerQuad to wytrzymała przekładani... smile.gif Prostsza w budowie, niż Dyna-4. wink.gif

 

Tak pół żartem, pół serio...jak mają nas rąbać to chociaż świadomie. laugh.gif

A jakbyś porównał PQ do AQ chodzi mi o wytrzymałość , niezawodność i o ile AQ jest bardziej skomplikowana w budowie? Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam :)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

AQ i PQ różnią się sterowaniem, mechanicznie są takie same. smile.gif Wersje Plus i AutoQuad maja bardziej rozbudowaną elektronikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Moje zdanie jest takie : NIE ZNAJDZIEMY CIĄGNIKA W KTÓRYM NIE MA CZEGOŚ Z CHIN!!! i uwierzcie mi czy to fendt czy jd czy nh zawsze znajdziemy coś z chin pytanie tylko jak ważną role to "coś" odgrywa w naszym ciągniku bo jeżeli to uchwyt na napoje nie robi nam różnicy ale jeżeli będzie to już jakieś ważne łożysko które gdy się rozleci rozwali nam pół ciągnika to inna sprawa:P

 

 

Taką anegdotkę dodam ze mój kolega pracuje w Polsce w zakładzie i robi części do bmw mercedesa vw i na tych częściach nie widnieje MADE IN POLAND tylko MADE IN GERMANY. Wniosek z tego taki że tak wielkie koncerny nas konsumentów i tak wy***ają!!

Sorka za OT no ale.. :P Coraz bardziej martwi mnie jedna sprawa otóż wszyscy uważają że made in china to złom .... tak tak tylko że nie stety nie wszystko co jest made in china to złom np teraz pisze na klawie logitech-a made in china oczywiście myszka a4tech made in china kurde co się bede cały komputer to made in china chociaż sam nie wiem czy monitor LG nie jest Polski , ale do rzeczy czytałem o gościu który kupił używanego paska .. pojeździł troche i sypneły się łożyska na tyle hmm postanowił kupić orginał z niemcowni .. kupił kasy sporo wydał i po 20 tyś km znowu się rozleciały :blink: kurde co jest sobie myśli postanowił kupić włoskie jakiejś tam bardzo dobrej firmy .. pojeździł chyba 30 tyś czy może i 20 i też się sypneły .. myśli sobie kurde piasty wadliwe czy co .. coś jest nie tak no ale co tam kupił made in chine zapłacił sporo mniej i jeździ do tej pory. Mam nadzieje że made in china nadal będzie się kojarzyła z bardzo niską jakością ale niestety wydaje mi się że nie wszędzie gdzie pisze made in china oznacza to że jest to produkt bardzo niskiej jakości (nie stety) Ja uważam osobiście że fakt nabicia plakietki made in china na moście JD nic nie oznacza , uważam że inne marki wcale nie są lepsze a JD przynajmniej nas rolników w balona nie robi


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po pierwsze jeśli mówisz o passacie powyżej 2005 r to jest poprostu złom własnie z oszczędnościami. Jakośc tych aut nie odbiega od peugeota czy forda. Prawdziwe passaty skończyły się w 2004 r. Tam łożyska się nie psują podobnie jak i pozostałe rzeczy.

Co do wyrobów z chin klawiatura czy nawet komp to troche tańsze rzeczy niż ciągnik. Pozatym produkcja róznego rodzaju układów scalonych odbywa się za pomocą urządzeń, człowiek praktycznie tego nie dotyka. To tak na marginesie.

Jd umieszcza te plakietki nie dlatego, że jest tak uczicwy tylko poprostu musi. Inni nie wkładają części z chin i nie muszą. Co do jakości towarów tam robionych każdy z nas się napewno stykał z takimi i niech sobie sam odpowie jaka jest ich jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak-te przed 2004 to cacy były-akurat :D .Co do Chin-mam np. obiektyw do Nikona (50 1.8-poczytaj testy i opinie)Made in ChRL i jest to super obiektyw-więc tu byłbym ostrożniejszy z sądami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najnowszy test profi mf 5445 ;)

 

Gdzie podział się ten chodzący na powietrze Perkins. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jak już kiedyś raz pisałem: iphone 4... niech ktoś znajdzie coś o podobnej jakości wykonania :) Środek nie jest chiński, ale montaż owszem :) ale z drugiej strony jestem bardzo ciekaw jak są wykonane robione w Chinach Hondy i Toyoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Gdzie podział się ten chodzący na powietrze Perkins. biggrin.gif

 

Ty się kurna po prostu nie znasz :D -jak porozmawiasz z jakimś wiejskim praktykiem to i tak Cię uświadomi (jak trzeba to i z pomocą wideł )-że Perkins potęgą jezd i basta...a te testy panie to można sobie...wsadzić.

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Sorka za OT no ale.. :P Coraz bardziej martwi mnie jedna sprawa otóż wszyscy uważają że made in china to złom .... tak tak tylko że nie stety nie wszystko co jest made in china to złom np teraz pisze na klawie logitech-a made in china oczywiście myszka a4tech made in china kurde co się bede cały komputer to made in china chociaż sam nie wiem czy monitor LG nie jest Polski , ale do rzeczy czytałem o gościu który kupił używanego paska .. pojeździł troche i sypneły się łożyska na tyle hmm postanowił kupić orginał z niemcowni .. kupił kasy sporo wydał i po 20 tyś km znowu się rozleciały :blink: kurde co jest sobie myśli postanowił kupić włoskie jakiejś tam bardzo dobrej firmy .. pojeździł chyba 30 tyś czy może i 20 i też się sypneły .. myśli sobie kurde piasty wadliwe czy co .. coś jest nie tak no ale co tam kupił made in chine zapłacił sporo mniej i jeździ do tej pory. Mam nadzieje że made in china nadal będzie się kojarzyła z bardzo niską jakością ale niestety wydaje mi się że nie wszędzie gdzie pisze made in china oznacza to że jest to produkt bardzo niskiej jakości (nie stety) Ja uważam osobiście że fakt nabicia plakietki made in china na moście JD nic nie oznacza , uważam że inne marki wcale nie są lepsze a JD przynajmniej nas rolników w balona nie robi

Zgadzam się z ostatnimi wypowiedziami Andrzej24871 i jaro. Myślę ,że główną myślą jaką chciał nam przekazać Andrzej24871 było to ,że zamontowane łożysko niemieckie ,włoskie nie długo posłużyło użytkownikowi Passata natomiast łożysko chińskie sprawdziło się a to ,że Passat powyżej 2005 roku jest awaryjny to inna historia. Panie hubertuss troszkę żeśmy się zagalopowali. Więc teoria ,że wszystko co chińskie jest złe w tym przypadku akurat się nie sprawdza. Odnośnie klawiatury czy komputerów to nie są to tylko układy scalone i nie wszystko zrobią urządzenia (komputery) ,ingerencja ludzkich rąk też ma tam na pewno miejsce. Wspomniany przez jaro obiektyw ,świetna sprawa (produkcja Made in ChRL). Także Chińskie może być całkiem całkiem. Więc w przypadku tych mostów JD 5m koncern John Deere postawił konkretne parametry wytrzymałościowe i normatywy jakie ma on spełniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Gdzie podział się ten chodzący na powietrze Perkins. biggrin.gif

 

 

Perkins nie chodzi na powietrze, tylko wącha paliwo ;) A modele z zasilaniem CR są już paliwożerne, bardziej jak JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

aczkolwiek model 5425 (bez CR) wg Nebraski nie odbiega od innych :) Swoją drogą niby oszczędny Agrofarm pali minimalnie mniej na WOM, ale więcej w uprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Właśnie wychodzi odnowiony 54xx. Odpowiednik 5425 to teraz 5430 ma 90 km. Wprowadzono elektrohydrauliczną selekcje prędkości wom, i włączanie biegów pełzających. Nowa przednia oś umozliwiła zmniejszenie średnicy zawracania do 3,95m, tylna tez jest nowa, mam nadzieje, że nie chińska. Jeśli dołoży sie do tego opcjonalne co prawda resorowanie kabiny i łączony wydatek hydrauliki do 100l dobry pod tura np. To jd zostaje w tyle. Do tego dochodzi jeszcze nowy design ale to kwestja gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj