MDSikor

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi mi raczej o to, że takie podnośniki, oprócz Degenharta, są montowane również w ciągnikach innych marek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Przecież ja wiem, że te same podnośniki są montowane na różnych ciągnikach. Ostatnio widziałem nowego Zetora z podnośnikiem Sautera.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hubertuss-ja piszę o SWOIM ciągniku a nie o czymś tam z netu wziętym-w każdym bądź razie 5720 ma moment położony na tyle nisko że można ruszyć z zagłębionym pługiem na obr. jałowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@jaro może nie uwierzysz ale MF też tak potrafi,

 

przy jakiej prędkości i na jakim biegu Twój 5720 będzie schodził z obrotów kopiąc kołami w miejscu na ściernisku czy jakimś innym podłożu???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-czy to nie Ty pisałeś parę lat temu że jednak trzeba mu dodać gazu bo inaczej zgaśnie ?-czy to kol.piootr ?

Co do pytania-nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

To troszke dyskusyjna kwestja. Swoim mf 390 z pługiem 4x30 opuszczonym na 25 cm też tak zrobie. Tylko wszystko rozbija sie o to w jakiej pług jest glebie jak jest bardzo sucho lub bardzo ciężka ziemia to podejżewam, że może zgasnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

W mojej okolicy (wschodnio-południowa wielkopolska) serwis JD jest słaby żeby nie mówić inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@pioter chodzi Ci o to czepianie się grubego drzewa? biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@bob dokładnie o to mi chodzi :P

 

@jaro piootra MF ma bardzo mocny dół, u mnie jest o wiele gorzej, ale nie oznacza to że nie mozna tak ruszyć z pługiem, choć po przekroczeniu pewnego obciążenia obroty lecą do zera

 

 


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O prostowaniu ramy w przyczepie na zasadzie upinania do drzewa słyszałem. tongue.gif Robiłeś takie testy ciągnikom? biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie ale wiem na którym biegu MF na pewno wymięknie ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ramowca można zapinać, korpus nie strzeli. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oj mylisz się Panie HUBERTUSS,JD nie są z chińskich częsci,lecz produkowane są w chinach ponieważ jest tam tania siła robocza,hehe

W niemczech robotnik składania Jd bierze 50zł to w chinach połowe z tego czyli 25,podaję taki przykład,Tania siła robocza=Tańsze ciągniki i mniej nakładów finansowych prze firmę John deere,dlatego johna mozna kupic juz od 102tys zł nowego.TAk tak taka jest prawda Panowie nie oszukujmy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

To już powszechnie wiadoma sprawa ,kilka razy poruszana w innych tematach. Seria JD 5m ma przedni i tylni most produkowany w Chinach oczywiście spełnia on wszelkie wymogi ,normy stawiane przez JD. Poza tym produkcja odbywa się dla jednej z najlepszych marek traktorów na rynku więc o fuszerce nie ma mowy. John Deere bardzo długo pracował nad swoim wizerunkiem i nie sadzę żeby tak łatwo chciał go sobie popsuć wypuszczając wadliwą serię traktorów ,a tak poza tym zna ktoś jakąś nieudaną serie traktorów JD. Jestem użytkownikiem JD 5m i jak na razie wszystko jest OK z tymi mostami. Natomiast cały traktor jest składany w Niemczech w tej samej fabryce co JD 5R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgadzam się john deere nie pozwoli sobie wyprodukować szajsu,jaki massz ten 5m ile konny i ile dałes?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Zgadzam się john deere nie pozwoli sobie wyprodukować szajsu,jaki massz ten 5m ile konny i ile dałes?????????

JD 5080M Comfort + kilka dodatków dobranych było jeszcze np.: pneumatyczny fotel ,lusterka teleskopowe ,dodatkowe oświetlenie ,mocniejszy akumulator i alternator ,80KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Za 102 tys to można kupić nic nie mającego w standardzie golasa z wyposażeniem na poziomie usrusa. Jak go zaczniesz doposażać to wyjdzie mało mniej niż 5r. Więc nie wiem gdzie ta oszczędność. Jd produkuje mosty w chinach, w ten sposób sprawdzają jak klient przyjemie te części w tanich modelach. W 6d tez pewnie coś z chin wrzucą. Co do działania mostów co tu pisać o ciągnikach rocznych z małym przebiegiem, zobaczymy jak te mosty bedą pracowały w 10 czy 15 letnich sprzętach, np czy cicho, czy ciekło nie będzie? Jakośc produktów z chin chyba wszyscy znamy. Póki co fendt czy mf chińskich części nie wkłada. Jak by na to nie patrzeć takie zabiegi w europie niekorzystnie wpływają na wizerunek marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skąd wiesz, że nie wkłada? tongue.gif Żeby coś potwierdzić, trzeba by rozłożyć cały ciągnik. wink.gif ...a nóż, widelec jakieś łożyska albo koła zębate są z ryżu. biggrin.gif Zresztą w Europie też Ci bubla zrobią, jak będą chcieli. laugh.gif Ja osobiście bym 5M raczej nie wybrał, a odżałował i dołożył do 5R.

 

Nie bronie marki, jednak chciałbym uświadomić co poniektórym, że miejsce produkcji nie świadczy o jakości, zależy natomiast od wytycznych i zlecenia. Dodatkowo cięcie kosztów to proces globalny. smile.gif Nie sądzę, że inne firmy oferując tańsze produkty dokładają do interesu. cool.gif

 

Także panowie nie pitolmy i nie spekulujmy... rolnik nie pismak. laugh.gif

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jeszcze nikt nie znalazł. Napewno głośno by o tym było. 5m tylko się na rynku pojawiło i pojawiły sie praktycznie odrazu informacje o chińskich mostach.

Bys może inne firmy zadowalają się mniejszym zarobkiem czy też sprzedadzą więcej sztuk ewentualnie podniosą cenę. Pamiętam jak mercedes po połączeni z chryslerem zaczoł ciąć koszty. I co z tego wyszło patrząc na e klase z 2002 roku z częściami z chin i tajwany.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nic dziwnego-nie wstydzą się to i tabliczki na mostach umieścili :D -skąd masz pewność że jakaś część w MF-ie czy Fendtcie nie jest z Chin ?-czy na każdej musi być tabliczka czy nalepka MbSYH :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ostatnio oglądałem landiniego nie pamiętam modelu 5H czy jakoś tak (silnik taki sam jak w MF 5425/35 patrzę na silnik na tabliczkę i na niej cała masa napisów po chińsku po angielsku był yulko napis made in UK dziwna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

A nie przyszło ci do głowy, że te znaczki mogły mówić między innymi, że silnik wyprodukowano w anglii tak aby chińczyk czy japończyk mógł się tego dowiedzieć. Zresztą nie wiem czy ktoś się na tym zna i wie czy to chińskie znaczki czy japońskie. Made in uk to co innego niz made in china.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w zasadzie, to nie tabliczka tylko naklejka :P tabliczka jest obok i na niej jest nr silnika i miejsce produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oj mylisz się Panie HUBERTUSS,JD nie są z chińskich częsci,lecz produkowane są w chinach ponieważ jest tam tania siła robocza,hehe

W niemczech robotnik składania Jd bierze 50zł to w chinach połowe z tego czyli 25,podaję taki przykład,Tania siła robocza=Tańsze ciągniki i mniej nakładów finansowych prze firmę John deere,dlatego johna mozna kupic juz od 102tys zł nowego.TAk tak taka jest prawda Panowie nie oszukujmy się.

A co z transportem, JD nie płaci za kontenery? Transport drogą morską z Chin to kilka tygodni i sporo dolarów (most to nie płytka drukowana, którą można wysłać samolotem). Chińczycy w fabryce muszą dostawać grosze, żeby to się opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj