MDSikor

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

Polecane posty

yarecki12    2

Ja tak myślę że dla siebie biorąc pod uwagę MF5455, JD 5100R comfort i NH T5060 to kupię NH T5050(97km) i gdy skończy się gwarancja (2lata) to w serwisie podkręcą mi turbo na 106KM (te ciągniki różnią się ciśnieniem jakie daje sprężarka a jest taka sama w obu). Pomiędzy MF i JD nie ma znaczej różnicy w cenie ale już NH jest widocznie tańszy. Aspekt ceny biorę pod uwagę gdyż pierwsza wpłata przy kredycie wynosi 20% a chcę kupić sprzętu za około 300-350 tyś netto.

 

oczywiście ciągnik jaki chcę kupić ma EHR i 4 biegi pod obciążeniem co na moich górzystych polach bardzo jest mi potrzebne

Może byś się zastanowił nad NH T6010 lub T6020. Niewiele drożej wyjdzie, nieraz można dostać w podobnej cenie co T5060. A w tych ciągnikach możesz już mieć skrzynię electrocommand z 4 biegami pod obciążeniem 16x16, poza tym T6010 jest nieco cięższy ale i pare koników słabszy od t5060 ale 5 koni tędy czy tędy co za różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@MDSikor już 3,5 miecha temat idzie i nadal nie wiecie co brać? smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

I oczywiście po tych kilku dniach na podwórku może sie zjawić ciągnik dowolnej marki byleby miał tylko niebieską maskę i napis NH ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

@MDSikor już 3,5 miecha temat idzie i nadal nie wiecie co brać? smile.gif

Już wybrał JD 5080R-post nr 92.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

I oczywiście po tych kilku dniach na podwórku może sie zjawić ciągnik dowolnej marki byleby miał tylko niebieską maskę i napis NH ?:)

Niekoniecznie nh, był nowy ursus, potem nh, potem zetor, potem znowu 2 nh a ostatnio pod uwagę był brany nh zetor jd case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Epps czyli dokonał właściwego wyboru. laugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

To się okaże na wiosnę czy to dobry wybór.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Grunt to mieć świadomość tego co się wybrało. wink.gif Ilekroć zdarza się rozmawiać z ludźmi którzy nie wiedzą co kupili. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Bobek_Farmer tez mam tak jak Ty, ludzie mowia ze najwazniejsza jest marka:))) a nie potrafia wyposazenia wymienic


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla wielu liczy się tylko cena. :P Potem się dziwią, że jakoś słabo ciągnik pracuje, bo na szersze opony pożałował. Tudzież zaskakująca jest sytuacja, kiedy taki nowy ciągnik nie chce podnieść maszyny, która poprzedni używany trup z zachodu dźwigał. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

tylko ze najgorsze jest ze potem taki jeden przypadek psuje opinie reszcie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś uczestniczyłem w seminarium, podczas którego przestawiono pomysł na prace naukowo na temat doboru ciągnika. Bardzo interesującym zagadnieniem był wpływ zaawansowania budowy ciągnika na gotowość do pracy, jak również wpływ doboru samego ciągnika na ewentualne straty wynikające z niedotrzymania terminu. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To dopiero pomysł, ale dobrze, że zmierza się w tym kierunku. Trochę mało precyzyjnie napisałem post. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

Co wy na taka CENĘ NETTO ZESTAWU 49.900 euro za MF 5435 + ŁADOWACZ STOLL ROBUST FZ??? Dodam ze to wersja standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Według mnie to trochę za drogo. Z tego co wiem to ciągnik kosztuje około 38,000 netto. A tur 12,000 netto?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

I właśnie dlatego chciałem to tutaj skonsultować niestety dostałem mailem ofertę i cena jest ogółem, odezwę się jeszcze do tego przedstawiciela bo jakiś czas temu był chyba jego kolega i cenę podawał właśnie niższa. Może zbliżający się nabór na MGR spowodował wzrost cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Na początku zawsze podają wyższe ceny. W czasie negocjacji ceny topnieją.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ciagnik 38 a ladowacz okolo 8 tys euro


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

No tak ceny topnieją ale zobaczymy będziemy negocjować:( a puki co to jednak bardziej przekonuje mnie Claas Arion 410:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Skrzynia ta sama, tylko silnik od JD.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj