MDSikor

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
statek    140

i tak skieruja Cie do dilera lokalnego, tak czy inaczej 5% z ceny moga zejsc zawsze.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

5% upustu to na wejściu dają, tongue.gif Liczy się ostateczna cena, jak nie chcą na cenie zejść niech dołożą wyposażenia. biggrin.gif Ups... Zapomniałem, że MF i Fendt to ciągniki wszystko mające. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Ostatnio też mam podobne dylematy jaki? cenowo wychodzi podobnie ale nie porównywałbym 5R classic i MF w z takim wyposażeniem jakie zostało nam przedstawione w specyfikacji. Jeździłem próbnie JD 5100M, MF 5445, NH 5060. co do ceny JD był najtańszy(mowa o wersjach na full wypasie). Obsługa skrzyni MF to to co mi się najbardziej podobało (inna kwestia jej wytrzymałości), ale EHR w MF uważam za traf w 10. kilku moich znajomych ma używane MFy i jeszcze żaden nie narzekał na EHR, a skrzynia w tych starszych to co tu mówić początki które MFkom z przed 15 lat nie dają dobrej opinii.

 

Jeśli JD to na pewno w tej wersji classik ja bym go uklasował niżej niż MF, a na równi z NH5030.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

15 czy 20 letnie mf y są poprostu na tyle wyeksploatowane że ich własciciele pozbywali się tych maszyn jechały one do polski np i rozkraczały się polskim rolnikom nie ma nic wiecznego. Po drugie uzyytkownik c 360 po przesiadce na mfa wlewał do skrzyni np hipol czy jakis agrol i problem gotowy.

Serii 54xx nie kupisz bez ehr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Co do eksploatacji MF to myślę że JD w tym wieku raczej też dostały po garach, prędzej uznam ten motyw o złym oleju w skrzyni (choć wątpię) bo w okolicy znajomi maja też 20 letnie i starsze JD i się im nie sypią tyle że mają w pełni mechaniczne skrzynie.

 

a co do EHR potwierdzam MF54** zawsze ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Czyli takie wyposażenie jakie podał MDSikor w pierwszym poście to jest standard i nie ma mniej wyposażonych wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Ja tak myślę że dla siebie biorąc pod uwagę MF5455, JD 5100R comfort i NH T5060 to kupię NH T5050(97km) i gdy skończy się gwarancja (2lata) to w serwisie podkręcą mi turbo na 106KM (te ciągniki różnią się ciśnieniem jakie daje sprężarka a jest taka sama w obu). Pomiędzy MF i JD nie ma znaczej różnicy w cenie ale już NH jest widocznie tańszy. Aspekt ceny biorę pod uwagę gdyż pierwsza wpłata przy kredycie wynosi 20% a chcę kupić sprzętu za około 300-350 tyś netto.

 

oczywiście ciągnik jaki chcę kupić ma EHR i 4 biegi pod obciążeniem co na moich górzystych polach bardzo jest mi potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

To się dobrze zastanów bo w Tym modelu NH który podajesz nie ma 4 biegów zmienianych pod obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Te NH ma tylko 2 biegi zmieniane pod obciążeniem. NH pod względem wyposażenia (skrzynia biegów) nie dorównuje MF i JD.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Nie dorównuje MF. Ok. MF ma Dyna 4 w standardzie ale kosztuje 230 tyś brutto. JD w standardzie ma taką samą jak NH, z tymi pod obciążeniem ma wejść nowa skrzynia więc jeszcze dokładnie nie wiem (mój błąd). Ale JD 5R kosztuje podobnie do MF. NH 5060 na full zaproponowano mi za 186 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Potarguj się a zbijesz sporo z tej ceny :) Podobno bez problemu można go kupić za 43tys euro netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

To wychodzi ok 210 tyś zł brutto. A 5R w standardzie ma PowerQuad plus, pomieszało mi się już. Tyle tego ostatnio oglądałem że głupieję co do wyboru ciągnika.

 

NHT5060-106KM >

MF5455-105KM > Chyba tak bo różne normy się podaje ale mniej więcej

JD5100R-100KM >

 

I widziałem ofertę Lambo DF i same o mocy 85KM po niecałe 140, zawsze można coś zbić z ceny, ale zawsze jest ale silnik 4038cm a konkurencja ma okło 4500cm. Mam lambo i wiem że mocy mu czasem brak a pół litra swoje zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Nie dorównuje MF. Ok. MF ma Dyna 4 w standardzie ale kosztuje 230 tyś brutto. JD w standardzie ma taką samą jak NH, z tymi pod obciążeniem ma wejść nowa skrzynia więc jeszcze dokładnie nie wiem (mój błąd). Ale JD 5R kosztuje podobnie do MF. NH 5060 na full zaproponowano mi za 186 brutto.

A skąd wiesz że będzie montowana w serii T5000 skrzynia biegów z 4 biegami pod obciążeniem?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

hej za mf 230tys netto ci powiedzieli heh ja mam ofertę pod prow na 47 tys eurro netto ale o ciągnik w full wypas i trochę cena na wyrost pod prow a powiedzieli mi że za 5435 37 tys euro w podstawowym wyposażeniu pójdzie a mf jest bogaty w podstawie co najwyżej bym dołożył amortyzacje kabiny co 1 tys kosztuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

47tys Euro za jaki model? 5455? Jak tak to oni chyba wszystkim na starcie to krzyczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

za 5445 ale w full wypass tuz wom przedni luk dachowy i wszystkie dodatkowe bajery:) moim zdaniem cena nie jest aż taka zła do tego modelu i w tym wyposażeniu za 37 powiedział mi za 5435:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

U korbanka rzekomo stały klient ma taniej, ale z tego co widzę to trochę lipa: mi za MF 5425 + miękka kabina powiedzieli 36,600 tys euro netto (po dużych negocjacjach). Kilka dni temu mój kuzyn zaczął się rozglądać za tym samym modelem MF. Dealer powiedział mu tą samą cenę co mi tylko że on miał bez miękkiej kabiny. Jest to cena bez negocjacji i na dodatek będzie to jego pierwsza maszyna od korbanka. Żeby było śmieszniej ten sam przedstawiciel był u mnie i u niego.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

A mi ostatnio powiedzieli w korbanku, że ta miękka kabina (mechanicznie) jest już w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj