MDSikor

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

Polecane posty

MDSikor    6

Z WOM 1000obr zrezygnowałem bo w ogóle nie mam takich maszyn, a jak znajdzie się u mnie taka maszyna to mam drugi ciągnik który ma 4 prędkości WOM. MF nie ma resorowanej kabiny w standardzie, kosztuje ona 1200euro netto. Skrzynia w JD AQ+ zmienia tylko biegi pod obciążeniem a główne biegi (ABCD) trzeba zmieniać samemu. Dopłata do tej skrzyni wynosi 1900 euro netto, więc wydaje mi się że nie warto w moim przypadku dopłacać za to.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Tak jak kolega Jaro napisał, wykończenie w JD jest zdecydowanie lepsze, zwrotność jest lepsza, za to widoczność w MF+ścięta maska, skrzynia pod względem obsługi, jako ciągnik główny lepszy MF, jako pomocniczy JD. O JD się nie słyszy o jakichś typowych problemach w MF było parę przypadków z pompami, ale z racji tego że jest to najpopularniejszy ciągnik sprzedawany przez korbanka, to coś się słyszy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Miałem podobny dylemat z tym, że w przypadku 5090R i MF 5435- ze względu na opinie innych uzytkowników, aktualnie niski przelicznik euro (3.50) nie miałem wątpliwości- biorę JD. W przyszłym tygodniu ma przyjechać handlowiec dealera po zaliczkęo raz dokumenty na prow.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Gdyby nie ta promocji w JD to ja już byłem zdecydowany na MF 5425, a tak to postawiłem na zielone.

Termin realizacji zamówienia JD5080R do końca lutego najpóźniej.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

MDSikor Tak przejrzałem na spokojnie cały wątek i doszedłem do wniosku, że ta promocja kursowa jest po prostu do kitu. Niby 3.5, a pisałeś, że 40tys euro netto kosztuje po 3,7zł a 38tys. po NBP.

A kupując teraz niby po 3.5zł zaoszczędziłeś w porównaniu z "promocją 3.7zł" 1000zł. MF po dzisiejszym kursie i cenie tej ofertowej wychodzi za nieco ponad 140tys.

Ale to taki offtop dotyczący marketingu JD <_<

 

Powiedz mi, czy ta oferta na MF to była już po negocjacjach? Czy od ręki taką dostałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

40 tys. euro jest bez promocji, a 42 tys. było z promocja na początku - 3,7 zł/euro, a teraz jest 3,5 zł/euro. Według starej promocji (3,7)JD kosztowałby 155,4 tys zł netto, a według obecnej promocji (3,5) kosztować będzie 147 tys zł netto. Cena tego Mf jest juz po negocjacjach. Według kursu piątkowego Mf kosztuje około 144,6 tys zł netto.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

tak przeglądając temat to dochodzę do wniosku ze tylko kolor sobie można wybrać, bo pod wieloma względami ciągniki podobne ;) i ma może ktoś porównanie tych ciągników w typowo ciężkich pracach polowych który z nich się lepiej sprawuje jak z uciągiem ...np w pługu 3X40 , czy agregacie uprawowym bo też mam podobny problem tylko między trzema markami tj. jd 5080, mf 5425 i class cx 320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

na pole najlepszy MF z racji największego rozstawu osi, największego udźwigu podnośnika. Ja modelem 5435 bez problemu targam IBISA L3+1 z chwytakiem od balotów z przodu jako obciążnikiem, agregat ECO350, a szwagier ECO410, nawroty bez składania z pełnym obciążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jako główny według mnie MF - Większy, cięższy, lepsza widoczność(wyższy), Claas ma gorszą skrzynie(2 półbiegi) od MF i JD.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Większośc tych ciągników tj 5r i 54xx kupowana jest jako ciągnik główny.

Co do promocji jd można by bylo podać niższą cenę w euro bez tych przelicznikó.

Albo jest to tani chwyt marketingowy że niby tyle z ceny schodzą.

Albo producent nakłada ceny sugerowane aby dealerzy w różnych krajach nie konkurowali ze soba ale zostawia swobode w kwestji promocji itd. Polski dealer aby byc konkurencyjny na rynku stosuje taki przelicznik rezygnując z części marży z drugiek strony taki zakup jest nie atrakcyjny dla rolnika z zagranicy nie ma więc konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

MF ma bardzo dobrze rozlozona mase, o wiele lepiej sie zachowywal z agregatem niz moja forterra 112koni

 

co do amortyzacji kabiny, moim zdaniem powinna byc w standardzie. W top agrar 3/2010 byla wzmianka ze MF wprowadzil mechaniczna amortyzacje kabiny w standard i nie trzeba do niej doplacac


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Czyli że jak się dobrze zachowywał w agregacie (czyt. "ciężki" przód) to w ładowaczu będzie niezbyt ciekawy-(czyt.przeciwwaga zawsze i wszędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak wypada porównanie ducha w tych dwóch ciągnikach? biggrin.gif @pioter często pisze, że Fergaj spada z obrotów itp... sad.gif Z drugiej strony słychać głosy, że "Jan się nie cofa, on walczy do końca, ma serce ze złota i j*** z żelaza". biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

jd sie nie cofa i walczy do końca co to za slogany własciciel c 330 czy t25 tez może tak powiedzieć, bo wszystko ma swój koniec jak to mówią. Co do spadku z obrotów czy to ciężarówka czy komarek jak zamocno obciążysz na danym biegu to obtory spadną normalka. 379 nm w mfie 5425 kontra 334 nm w jd 5080r wskazuje raczej na to że ten drugi może mieć mniejsze możliwości utrzymywania zadanej mocy pod obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja zawsze uzywam balastu na tyle 640kg wiec nie odczuwam braku komfortu podcxzas pracy z ladowaczem, jednak gdy balastu brakuje (jest zajety do pracy z fendtem) to odczuwam ze przy 1 tonie na sobie z przodu (kiszonka z qq) trzeba delikatnie operowac. ladowacz to stoll 15, wiec lepiej bedzie sie zachowywal niz 30 z racji dalej wysunietego przodu


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@hubertuss czy wszystko należy brać na poważnie? smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

\379 nm w mfie 5425 kontra 334 nm w jd 5080r wskazuje raczej na to że ten drugi może mieć mniejsze możliwości utrzymywania zadanej mocy pod obciążeniem.

 

No właśnie może bo często maksymalny moment obrotowy ma się nijak do możliwości silnika pod obciążeniem.

Dla porównania ciągniki JD i NH o mocy 100 KM mają maksymalny moment obrotowy w granicach 400 Nm, mówię o wersji NH 5050 i JD 6230 Classic. A teraz porównaj oba pod obciążeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Robert ale weź pod uwagę, że NH 5050 jest dużo mniejszym ciągnikiem, więc i uciąg jest sporo mniejszy. Z tego co wiem ze słyszenia, to PowerTech JD ma może i mniejszy moment (w przypadku porównania JD i MF) ale nie dostaje zadyszki przy niskich obrotach. Wiem to tylko ze słyszenia, ale widząc charakterystyki obu motorów, jest to bardzo możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A sorry chodzi mi o 5100 R i NH 5050. No tak moment obrotowy to tylko mały pikuś, liczy się cała charakterystyka i spadek momentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

I sprawność skrzyni biegów.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Myślę, że się da, albo zabraknie do 5 tys zł.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj