MDSikor

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

Polecane posty

katator    473

mf ma chyba szersze opony w standardzie. No i skrzynia dyna 4.

Z tego co czytałem w prospekcie to standardowe ogumienie dla 80 konnego modelu ma akurat takie same rozmiary jak w JD. W JD masz za to skrzynie Power Quad Plus. Tak samo jak w MF 4 mechaniczne zakresy z 4 biegami załączanymi pod obciążeniem i elektro-hydraulicznym rewersem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

W MF Dyna4 wszystkie 16 biegi można zmienić przy kierownicy. A czy w JD zmiana przełożeń głównych to jest wajchowanie, czy też klik przód-tył? W MF nie ma mechanicznie zmienianych zakresów głównych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W JD zmiana głównych biegów jest mechaniczna- wajchowanie.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Zmiana zakresów w Jd odbywa się za pomocą dźwigni a zmiana biegów przy pomocy przycisków na tej dźwigni. Sposób sterowania inny niż w mf. Przy zmianie zakresów w MF również trzeba wysprzęglać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście to kwestja gustu ale jakoś nigdy mi się nie podobała "niezliczona" ilość wajch na pulpicie z prawej strony w jd. W mf nawet starszych modelach jest to jakoś sensowniej upożądkowane nie mówiąc juz o tych najnowszych. Tak tylko w mf wysprzęglasz tym małym guziczkiem na tej małej dźwigience. Tak czy tak wajch ciągac nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

W mf masz na pulpicie z prawej strony jedną wajche w kształcie litery T do zmiany biegów. W jd masz jedną wajche do zmiany biegów w innym kształcie. Do hydrauliki i w jd i w mf w zaleznosci od ilosci wyjsc 2,lub 3 wajchy do zmiany predkosci wom w jd 1 wajcha w mf nie wiem. To według mnie wajch tyle samo jest.+/- jedna wajacha :blink:. W jD wysprzęglasz guzikiem na dźwigni zmiany biegów a pociągnąc lub odepchnąć wajche to chyba nie jest duży problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W MF są dwie wajchy od zmiany prędkości WOM, a w JD tylko jedna. W JD też jest na wajsze zmiany biegów guzik sprzęgła.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

czyli na jednej wajsze jest 540-540E-1000-1000E ? Dla mnie główną zaletą DYNA4 jest zmiana półbiegów w rewersie ;[ Lewa ręka cały czas na kierownicy, a prawa zupełnie wolna :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Tak W JD zmieniasz wszystkie prędkości WOM na jednej wajsze.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Skrzynie z JD i MF różnią się sterowaniem, ale ogólnie to są bardzo porównywalne konstrukcje pod względem użytkowania. I w jd i w mF jest ta sama liczba przełożeń podobnie po grupowanych. I w jednym i w drugim między zakresami jest dopasowanie prędkości miękka zmiana biegów. Plus dla MF za pokrętełko czułości sprzęgła bo tego trochę w jd brakuje. Biegi w rewersie też dobra rzecz. Według własnego odczucia Jd ma lepiej rozmieszczone elementy sterownicze. W jd jest tempomat a w mf? No i przy fabrycznym ładowaczu zmiana biegów jest na dźwigni ładowacza czyli też dosyć ciekawe rozwiązanie. Według mnie obie przekładnie są bardzo porównywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

No nie można mieć wszystkiego, oba mają plusu i minusy.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No tak tempomat najważniejszy bo tym po autostradach jeździsz. Lepiej mieć w2ięcej prędkości womu i resorowana kabine a tempomat to można sobie zrobić z gazu ręcznego hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pako    0

No tak tempomat najważniejszy bo tym po autostradach jeździsz. Lepiej mieć w2ięcej prędkości womu i resorowana kabine a tempomat to można sobie zrobić z gazu ręcznego hehe.

 

Czytając wcześniejsze ostatnie opinie byłem przekonany, że szczególne znaczenie miał dla Ciebie komfort- mniejsza ilość dźwigni, ale jak się okazało że ta ilość jest bardzo zbliżona w jednym i drugim modelu oraz że JD posiada tempomat wówczas komfort jest już dla Ciebie nie ważny. Hmm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Tempomat w JD nie służy raczej do utrzymywanie stałej prędkości jazdy, ale aby nie przekroczyć określonej prędkości WOM. Nie musisz za każdym razem ustawiać gaz ręczny tylko wciskasz gaz w podłogę i masz ustalone obroty :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No tak tempomat najważniejszy bo tym po autostradach jeździsz. Lepiej mieć w2ięcej prędkości womu i resorowana kabine a tempomat to można sobie zrobić z gazu ręcznego hehe.

A po co w takich ciągnikach WOM 1000 i 1000E ?Rozumiem że masz mnóstwo maszyn na WOM 1000 ?-w takich mocach to 540 +540 E to aż nadto :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

W MF 5425 najczęściej używam 540E, a teraz w rozrzutniku obornika chodzi na 1000obr, 1000E jest raczej zbędne w ciągniku tej mocy, na tą prędkość trzeba ze 200KM <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście że mając do wyboru resorowaną kabine czy tempomat wybrał bym kabine. Stałą prędkos womu można ustawić gazem ręcznym co za problem i tak dobiera się prędkoścwom do maszyny więc jakieś spadki obrotów pod obciążeniem nie grożą. Co do prędkości 1000e fakt wielu takich maszyn nie ma ale wszystko się zmienia maszyny też więc kto wie co będzie za 5 lat. Popatrzcie na maszyny rolnicze 10 lat temu a teraz.

To samo tyczy się hydrauliki zewnętrznej jeszcze niedawno nie wiele maszyn tego potrzebowało dzisiaj praktycznie 2 pary to minimum a 3 to przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja na 1000E napełniam beczkę <_< jest też opcja w kosiarkach napędu na 1000, więc może się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Jak widać dla każdej prędkości wom można znaleźć zastosowanie <_< .

Amortyzacja kabiny w MF jest w standardowym wyposażeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie napełnianie beczki na 540 E trwa raptem 90 s więc owszem można tego 1000 E używać ale przełączanie na niższe przy wylewaniu więcej czasu zajmie <_<-czyli że jednak amortyzacja nie jest w standardzie tylko za dopłatą-ale (może teraz wystąpię jako advocatus diaboli) nawet za dopłatą nie uzyskasz w MF-ie jakości wykonania z JD-tylko proszę bez argumentów typu "bo cię nie lubię albo się nie znasz" :blink:-znam się a lubić mnie nie trzeba.Reasumując-JD to taki bardziej "allrounder" a MF taki "bardziej w pole"-z racji gabarytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

się dopłaca ale jd wogóle tego nie ma taki był kontekst.

Akurat wiem że jd nie oferuje amortyzowanej kabiny, nie wiedziałem tylko czy w mf jest ona w standardzie.

No to w jd jak dopłacisz masz skrzynkę Auto Quad Plus w której biegi zmienia za Ciebie przekładnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj