MDSikor

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

Polecane posty

lamboEVO100    513

Noo u mnie przy turze spala około 4,5 l może czasami nawet mniej :P tylko że ja mam norme emisji spalin II a moc to 96 km B) ale jak ma ciężko to potrafi łyknąć :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donioo    0

u nas w rejonie jeszcze nie nikt nie dostał ciągnika na testy...

nie wiem od czego to zależy

 

hubertuss- nie zgodzę sie z Twoim gadaniem..

mój sąsiad ma NH TL100 pracuje na takich samych ziemiach w identycznym sprzęcie jak ja i spala mu max 13L/h

a ja nie przekraczam 1800rpm. i wychodzi mi 21L/h (mierzyłem kilka dni temu). więc coś tu jest nie tak.

Są to dwa różne ciągniki tu nie ma wątpliwości ale robote robią taką samą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

ooo aż tyle !!! to deutz chyba tyle nie spali

A ja uważałem że MF są oszczędne i myślalem że MF będzie moim nastempnym ciągnikiem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jaki masz model mf a ? No i najważniejsze czy sąsiad prawde mówi widzisz ile wlewa? Czytałem na tym forum że nh tez potrafi spalić więc sam odnosze się do tego tematu z dystansem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jak na moje oko, to MF kolegi Donioo ma jakiś feler :blink: Mój w najbardziej ekstremalnych warunkach nie przekracza 17l/ha (krótki kawałek, klasy IVa, paskudna glina zjeżdżona sieczkarnia i przyczepami z kuku ), normalnie jest 13 do 15 l/ha. A tak ogólnie to MF 54** wg testów to do najoszczędniejszych nie należą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Budowa układu napędowego tez ma znaczenie elektrohydrauliczny rewers czy półbiegi pod obciązeniem też zabierają energie a co za tym jdzie podnoszą zużycie paliwa gdyby połaczyć ten sam silnik ze zwykła przekładnią jak np w c 330 spalanie napewno by spadło (chodzi oczywiście o konstrrukcje przekładni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pako    0

No tak pewnie marketingowcy jak przyjdą do pracy wypiją kawe debatują cały dzień jaką by tu wpisać wielkość momentu obrotowego. Oczywiście każdy pewne cechy ukrywa inne eksponuje ale podawane wartosci są prawdziwe.

A propo gdzie byłeś świadkiem tych testów na youtube?

 

Oczywiście że prawdziwe, tylko wg różnych norm. Zgadzam się, że youtube jest ciekawym źródłem informacji, ale nie dla mnie. Właśnie youtube jest znakomitym portalem do popisywania się marketingowców...

 

 

 

Test wykonywany był w Niemczech pod Norymbergą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Z tego co wiem skrzynia Dyna4 ma mniejszą sprawność niż skrzynia w chociażby Lamborghini R3, John Deere 5R, New holland T5000; a co za tym idzie aby osiągnąćte same parametry zużywa więcej ON.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donioo    0

Mój ciągnik to MF 5455 Dyna-4 z CR , 2008r.

Miałem okazje jeździć z sąsiadem i naprawdę z baku mało co ubywało więc myslę ze mówił prawdę.

Dziś był u mnie serwis do MF i mówi ze robią pokazy MF 5465 + pług ( nie pamiętam jaki) Pytałem jak się orze i ile pali.. to mówił ze tam gdzie pracują jest prze... mokro i ciązko.. spalanie wychodzi ponad 20L/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

ten model ma power boosta więc się nie dziw. Boost działa w całym zakresie obrotów na 3 i 4 zakresie. Nie wiem na jaich biegach pracujesz ale jeśłi np na 3 a daj na 2 d wtedy boosta nie będzie a prędkość prawie podobna zobacz jak wtedy będzie spalanie wyglądało.

Seria 64xx ma to lepiej rozwiązane w dyna 6 biegi 3ai 3b pokrywają się z 2e i 2f co pozwala lepiej dobrac prędkości polowe na biegu bez boosta. Jest oczywiście droższa.

Pozostaje tylko transport boosta nie da się wyłączyć.

Porównanie nh tl 100 do mf 5455 jest troche nie na miejscu przejżyj dane katalogowe obu silników ten z mf bije momentem i mocą tego z nh na głowe więc muusi też więcej spalić do tl 100 możesz porównac 5435.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donioo    0

Już kilka osób mi mówiło ze to przez power boosta ale ja jeżdżę w pługu na 2d, 2c, 2b.

Na 3 tylko w:

agregacie ścierniskowym (spalanie nie ulega zmianie).

i agregacie upr-siew. spala 10-12L. ale tam jest bardzo lekko a obroty ni przekraczają 1600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

poprostu kupiłeś trochę za duży traktor lub za małe maszyny jak kto woli skoro nh sąsiada jeździ z takimi samymi wystarczył by ci 5435. To nie mf jest drogi a błędy które się popełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no nie wiem, czy przy tym pługu i takich górach jak ma kolega wystarczył by 5435. Ja owszem biegam sobie na 3a w trakcie orki zimowej, ale mam płasko jak na patelni, a swoja drogą dziś doznałem olśnienia i podkręciłem odbojniki od obrotu i okazało się, że zapotrzebowanie pługa na moc znacząco spadło, ale tak to jest jak się noob za ustawianie pługa obrotowego bierze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donioo    0

Myslę ze na moje warunki przydało by się 110-115KM.

Ale cóż teraz to już za późno.

 

Teraz myślę nad jakimś 80KM z turem, chodził by on tylko w lekki pracach jak opryskiwacz, rozsiewacz, itp.

Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Wszystko się już rozstrzygnęło, właśnie dziś podpisałem zamówienie na John Deere 5080R Comfort + dodatki. Cena po promocji euro=3,5 wyszło 147.000zł netto.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donioo    0

MDSikor możesz mi dokładnie napisać co będziesz miał w nim wyposażenie?

I jaka jest cena ciągnika ze wyszło 147.000zł netto dostałeś jakiś upust?

Bo ja jak pytałem to za wersję Comfort powiedział 45tys euro netto czyli gdzieś 10tys więcej jak u Ciebie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ciągnik kosztuje 42 tys. euro netto liczone po 3,5.

Wyposażenie: Wersja Comfort, zrezygnowałem z 1000obr WOM, włączania WOM na błotnikach i halogenów z przodu przy kierunkowskazach, dodatkowo dołożyłem pneumatyczne siedzenie, 500kg z przodu, teleskopowe lusterka, automatyczny zaczep, ogumienie tył 420/85R34 przód 340/85R24, dojazd i robocizna na pierwszym przeglądzie za darmo.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donioo    0

a czym się dokładnie różni comfort od classica?

Myslałem ze w wersji comfort jest już wypas.. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Ciągnik kosztuje 42 tys. euro netto liczone po 3,5.

Wyposażenie: Wersja Comfort, zrezygnowałem z 1000obr WOM, włączania WOM na błotnikach i halogenów z przodu przy kierunkowskazach, dodatkowo dołożyłem pneumatyczne siedzenie, 500kg z przodu, teleskopowe lusterka, automatyczny zaczep, ogumienie tył 420/85R34 przód 340/85R24, dojazd i robocizna na pierwszym przeglądzie za darmo.

 

MF 5425 za tę kasę oferuje znacznie więcej, no ale to nie JD :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Za tą cenę w MF było by dodatkowo: WOM 1000, 1000ECO, jedna para wyjść hydrauliki więcej i resorowana kabina. To chyba wszystko.

W wersji Comfort jest klima.

Wersja Classic ma mechaniczny fotel, nie ma siedzenia pasażera, ma mniej świateł roboczych, nie ma zbiorniczków na olej z wyjść hydrauliki, ma słabszy rozdzielacz, i jeszcze różni się małymi detalami. W wersji Classic nic nie można zmieniać w specyfikacji.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj