MDSikor

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

Polecane posty

adamnow31    0

Za JD 5090R comfort 205,448 brutto a MF 198000 brutto ale to kumplowi tak powiedzieli na targach to może coś jeszcze dojść ale w tych granicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Te ceny co podają na targach i te ceny za które można kupić dany ciągnik mocno się różnią.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

aaa to wiadomo ale cena JD jest pewna i inna nie będzie a Masseya to tak coś koło tego ale tu nie w tym tkwi problem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

To mi za JD 10KM mniej powiedzieli 25 tys zł mniej, coś chyba tobie pokręcili z cenami.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

hmmm no trochę to dziwne ale rozmawiałem z panią w Radomsku i takie mi podała ceny ale to już będziemy rozstrzygać przy złożeniu oferty ja jednak chyba wybiorę MF bo coraz bardziej zaczyna on za mną przemawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Podepnę się do tematu :D

Co byście wybrali - JD 5100R Comfort

- MF 5455

 

MF wydaje się być gabarytowo większy. Docelowo ciągnik będzie wyposażony w ładowacz, ciągnąć prasę zmiennokomorową z nożami i rotorem, pług 4 obracaną, agregat upr-siewn, zestaw przyczep 2x8t ogólnie być ciągnikiem do wszystkiego.

 

W MF dobrym wydaje się boost (idealny do prasy), no i nieco większe gabaryty. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

No niby tak ale znowu za JD przemawia rama idealne rozwiązanie pod ładowacz czołowy i to że mniejsze wymiary (zalerzy co chcesz robić tym ładowaczem jak pomykać w ciasnych pomieszczeniach to plusik dla JD).


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jako główny wybrałbym MF 5455 (większy gabarytowo).


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Zauważyłem też, że ścięta maska sprawia mniejszy rozstaw osi, więc może być mniej stabilny w agregacie lub pługu. Może wypowie się ktoś kto posiada takową maskę? Raczej będę brać ciągnik z obniżoną kabiną, mam 1,8m wysokości, nie powinienem mieć przy tej obniżonej jakiś problemów z wsiadaniem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

moja jest obniżona i jest OK, oczywiście mówiąc obniżona, nie mam na myśli slim. W instrukcji obsługi występuje tylko jeden rozstaw osi dla modeli 4 cylindrowych z silnikiem Perkinsa i jest to 2465mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W prospekcie jest napisane: Rozstaw między osiami

- Maska obniżona 2.46m

- Maska standardowa 2.55m


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zmierzyłem swój ciągnik i rzeczywiście jest 2.55 :) Czyli te ich całę instrukcje o kant zadka można potłuc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

To wołaj serwis, niech ci wymienią instrukcję obsługi. :D


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

chyba jest taka opcja, że będzie troszkę niższy przy oponach 380-70R24 i 480-70R34, ale to trzeba by policzyć i różnica będzie paru centymetrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ten wymiar jest podany przy oponach z tyłu 16,9 R34 i 480/70R34. Więc chyba niższy już nie będzie ten ciągnik


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donioo    0

Witam

Ja również myślę nad kupnem jakiegoś ciągnika pomocniczego tylko ze interesowałem się nie MF ( bo jednego już mam :blink: ) tylko DF agrofarm 410 GS i JD 5080R.

Wczoraj byłem u dealera JD i za 5080R w wersji Classic powiedział 37.500euro netto. A za wersję Comfort 45tys euro tylko ze kurs liczony po 3.50. To są ceny katalogowe, mówił ze jak napiszemy ofertę to cena powędruje grubo w dół.Classic z oryginalnym turem ma kosztować gdzieś w granicach 160tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

To Ci powiem że johny podobno też dużo palą a ten deutz to nie wiem czy się nie mylę ale to chyba jest taki jak lamborgihini r3 100 a ja taki posiadam i powiem że też potrafi łyknąć :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donioo    0

to mnie pocieszyłeś...

każdy mówi inaczej, dealer DF mówił ze pali max 12L w orce na godzinę a w turze 5L. Bo on ma takiego tylko 100KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to nich da Ci takiego na testy, to się okaże, czy u Ciebie też tak mało spali :P Jak zechce sprzedać to się nie powinien zastanawiać nad udostępnieniem ciągnika :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

2.54 to ma w wersji slim jest to kabina z płaskim dachem w której niedostepna jest klima całe ogrzewanie jest po lewej stronie fotela kierowcy, nie wiem czy taką wersje w pl sprzedali komuś.

Broszure trzeba dokładnie czytać jest to zakręcone ale przy gwiazdkach jest opis.

2.54 slimline czyli to o czym pisałem

275 ma najwyższa kabina ze zwykłym dachem do visio roof trzeba dodać 2 cm czyli wychodzi 277

jeśli do slimline doda się 11 cm wychodzi wysokość z niska kabina z visio roof czyli 265

niska kabina ze zwykłym dahem 263 zwykły dach jest niższy od visio o 2 cm.

Do tego dochodzi rozmiar opon więc jakies wachania po kilka cm moga być.

 

Co do spalania jak ktos ma cięzka noge i nie umie oszczędnie jeździć wszytko dużo spali. Nie wiem po co pisac takie rzeczy ile w orce spali itd ma na to wpływ tak wiele czynników że jest to bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj