MDSikor

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

Polecane posty

MDSikor    6

A no rzeczywiście według prospektu MF 5400 zalecają wymianę oleju w silniku co 400 godzin. A wie ktoś może ile kosztuje resorowana kabina w MF.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

częstotliwość wymiany oleju zależy od zawartości siarki w paliwie. w/g instrukcji MF Perkins 1100-44 AT co 400 MTH,a jeżeli w paliwie jest więcej siarki jak 0,02% to co 200mth.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Dla silników 1104D-44T i TA jest to 500 godzin wg. broszur Perkinsa. W zasadzie wszystkie paliwa produkowane w Lotosie i Orlenie maja duuużo mniej siarki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jeszcze jedna zaleta MF jest to ze czułośc sprzegła ustawia sie przez potencjomentr w kabinie, przydatna sprawa:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Za to JD ma tempomat, ale to i tak nie zastąpi regulacji czułości rewersu (+ dla MF).


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

@statek MF spalił ci 1l mniej niż JD ? one będą paliły porównywalnie

regulacja czułości rewersu przydatna jeśli miałbyś ładowacz czołowy - jeśli nie to raz ustawisz i nie będziesz zmieniał czułości

JD będzie na pewno zwrotniejszy co jest bardziej przydatne do prac w których będziesz go używał

jestem użytkownikiem JD5080R i średnie spalanie u mnie wynosi 5,5 l /mtg

olej i filtry wymieniamy raz w roku - co ok 400mtg

koszty serwisu, pierwszego przeglądu w tych markach są porównywalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pako    0

jeszcze jedna zaleta MF jest to ze czułośc sprzegła ustawia sie przez potencjomentr w kabinie, przydatna sprawa:)

 

Czy w MF ma suche sprzęgło? Bo w JD 5R jest mokre pracujące w kąpieli olejowe co w porównaniu do suchego sprzęgła przedłuża zdecydowanie wytrzymałość. A w przypadku pracy z ładowaczem duże znaczenie.

Jeśli chodzi o Common Rail to powoduje trzymanie stałego momentu w szerszym zakresie mocy niż w konstrukcjach z pompą. Wybrałbym JD5R!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

MF też ma mokre sprzęgło.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ciekawa koncepcja z tym momentem w jakim prospekcie reklamowym to wyczytałeś. Największym czynnikiem kształtującym moment obrotowy jest ciśnienie doładowania, jego temperatura oraz pojemność w silnikach nie doładowanych.

Mf 5425 379 Nm jd 5080r 334 Nm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ostatnio dealer powiedział mi za resorowaną kabinę do MF 5425 1200 euro netto.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pako    0

Ciekawa koncepcja z tym momentem w jakim prospekcie reklamowym to wyczytałeś. Największym czynnikiem kształtującym moment obrotowy jest ciśnienie doładowania, jego temperatura oraz pojemność w silnikach nie doładowanych.

Mf 5425 379 Nm jd 5080r 334 Nm.

 

Prospekty to nie jest jedyne źródło informacji, byłem świadkiem testów na hamowni.

Prospekty są kreowane przez marketingowców nie inżynierów. Sugeruję zwrócić uwagę jak manipulowane są wartości mocy w zależności do normy. W ciągnikach jest to totalny bałagan. Zaczęto wprowadzać porządek w kombajnach i sieczkarniach i obecnie jedyna podawana moc jest wg normy ECE R120.

W ciągnikach każdy sobie rzepkę skrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Kolego w testach DLG i NTTL moce i momenty podawane przez MF są najbliższe tym podawanym w prospektach. W przeciwieństwie np do DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No tak pewnie marketingowcy jak przyjdą do pracy wypiją kawe debatują cały dzień jaką by tu wpisać wielkość momentu obrotowego. Oczywiście każdy pewne cechy ukrywa inne eksponuje ale podawane wartosci są prawdziwe.

A propo gdzie byłeś świadkiem tych testów na youtube?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Dzisiaj był u mnie dealer JD i podał ostateczne ceny: 5080R Classic: 36.000 euro netto, 5080R Comfort 40.000 euro netto. Wszystkie ceny bez promocji dopłaty do kursu.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Dziś dostałem ostateczną ofertę z obu przedstawicieli, ceny prezentują się następująco:

- John Deere 5080R Comfort + 500kg obciążników: 147.000 zł netto.

- Massey Ferguson 5425 + resorowana kabina: 36.600 euro netto.

 

Taniej już niby nigdzie się nie da, ale ostatnio też tak mówili.

Co ostatecznie wybrać???


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Massey jest tańszy i ma resorowaną kabinę,trudny wybór stawiałbym na fergussona :) przez amortyzacje ale to dla wygody jd wydaje mi się pewniejszy ostatecznie postawiłbym na jd :)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jaka jest skrzynia w tej wersji JD jakie opony, siedzenie, lub w skrócie co ma MF a czego nie ma JD? Opony w MF 380/460?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W JD skrzynia to PowerQuad plus, opony oba mają takie same tył 420/85R34 przód 340/85R24, oba mają siedzenia pneumatyczne, reszta wyposażenia jest w plikach na pierwszej stronie.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

Witam Witam też mam podobny dylemat co wybrać tylko ja zastanawiam się miedzy JD 5090R comfort i on jest za 205,448 brutto bo się kolego widziałem pytałeś a MF 5435 dynam4 i też nie wiem który będzie lepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A do czego ty będziesz używał tego ciągnika? Na ilu ha będzie pracował? Z jakimi maszynami będzie chodził?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

Ja będę go używał do typowej uprawy roślinnej czyli zborze i ziemniaki wszystkiego 20h ale z roku na rok myślę o zwiększeniu areału. Chce kupić plug myślę ze 3obrotowa i agregat uprawowy gdzieś 3,60 z agro-maszu a tak to będzie też chodził w głęboszu, siewniku 4m, rotacyjna, obsypnik, talerzówka no i ciąganie przyczep wiadomo jak w każdym gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A jaką podali tobie cenę za oba ciągniki?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj