MDSikor

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

Polecane posty

danielhaker    6890

@hubertuss

Rozmawialiśmy o zmianie biegów, potem wtrąciłeś

Co do rewersu w dzojstiku w jd to trzeba mieć orginalny ładowacz, który jest sporo droższy. W mf ie mojm zdaniem najlepszy rewers na rynku jest w cenie.

 

Na pytanie

Kolego ładowacz JD 583 kosztuje ok 35 tys na na MFa Stoll FZ 20 ok 36 tys więc nie wiem czemu uważasz że droższy?

odpowiedziałeś:

ponieważ jd oferuje tańsze polskie.

Rewersy polskie? Ładowacze? Na moje pytanie o co Ci chodzi- znowu potem pisałeś o rewersie w dżojstiku:

Nie wiem co tu jest takiego trudnego. Jeśli ktoś kupując 5r chce mieć rewers w dzojstiku od tura musi kupić orginalny ładowacz. Jest to wygodniejsze rozwiązanie ale sam orginalny ładowacz jest około 2 razy droższy. Pytanie czy 2 razy lepszy? Nie każdy wykonuje tyle/takie prace aby kupowac droższy zachodni. Kupując polski ładowacz pozostaje sterowanie klasycznym rewersem. Co jest według ciebie nie wygodne. Może teraz jest jaśniej jeśli nie to cóz nic na to nie poradze.

Nie mieszaj już rewersu ze zmianą biegów bo później nie wiadomo o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

@NewHollandT5050

Jestem od czerwca posiadaczem MF 5430, troszkę jest mocniejszy od tego co Ty chcesz,ale reszta to samo. Myślę, że do tura fajny by był ten MF siedzenie wysoko, ścięta maska znacznie poprawia widoczność, jak ma być do tura to weź sobie za dopłatą przeszklony dach slim to wtedy jeszcze lepiej będzie się pracowało. Nie wiem jak w JD z serii R ale w moim MF praca z rewersem to sama przyjemność, półbiegi zmieniasz dotykając rewers palcem :)

@hubertuss

z tego co słyszałem to np. MF 5435 ze ściętą podobno się grzał ( w co osobiście nie chce mi się wierzyć) ale zapewniam że ciągniki 5430 ze ściętą maską nie grzeją się!!! mam ciężkie ziemie, trochę pagórków przy całym dniu orki temp. płynu w normie :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Nie wiem co tu jest takiego trudnego. Jeśli ktoś kupując 5r chce mieć rewers w dzojstiku od tura musi kupić orginalny ładowacz. Jest to wygodniejsze rozwiązanie ale sam orginalny ładowacz jest około 2 razy droższy. Pytanie czy 2 razy lepszy? Nie każdy wykonuje tyle/takie prace aby kupowac droższy zachodni. Kupując polski ładowacz pozostaje sterowanie klasycznym rewersem. Co jest według ciebie nie wygodne. Może teraz jest jaśniej jeśli nie to cóz nic na to nie poradze.

Do mf a tez można zamówić polski. Pewnie zachodnie sa lepsze, ale pozostaje pytanie jak w przypadku jd czy o tyle lepsze o ile droższe.

Prawda jest taka, że o ile na polskich dealer zarobi 1 czy 2 tys zł o tyle na zachodnich zarobi 1 czy 2 tys ale euro. Sam słyszałem w bednarach jak przedstawiciel korbanka tłumaczył ludziom, że do mf a tylko zachodni tur. Argumentacja była tak, że polskie tury hydraulika mf a rozrywa.

A zaworu ciśnieniowego/przelewowego/bezpieczeństwa czy jak jeszcze można by go nazwać rozdzielacze ładowacza mają swoje , ciągnik może mieć i 500 (bar czy atmosfer nie ważne zazwyczaj od 180 do 210 się spotkałem że na hydraulice ciągniki nowe mają ) to w niczym nie przeszkadza i tak zawór na rozdzielaczach przy ładowaczu zadziała i puści nadmiar powrotem ( przynajmniej u mnie w hydramecie tak jest i koleś z hydrametu powiedział że jest ustawiony na 160 atmosfer . Przepustowość ??? To już bardziej pompa w ciągniku miałaby krótszy okres życia niż by coś się miało w ładowaczu "rozerwać"


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dobra który odważy się przyznać i się wypowie co do awaryjności modelu JD 5080R oraz podobnego M-F :)

 

Ja w cuda nie wierzę a szczególnie w tych "nowszych" produkcjach .Tak mam JD 5 letniego jestem z niego

bardzo zadowolony ale swoje przygody usterkowe też miał .

Ceny ciągników zbliżone ale wybór jest trudny tym bardziej że ta nowa seria M-F 5600 zapowiada się bardzo ciekawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

W temacie o MF 54** są opisane przypadki awarii w tym cały "zarys historyczny" awarii mojego sprzętu, nie było tego wiele i koszty też nie były wysokie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dobra który odważy się przyznać i się wypowie co do awaryjności modelu JD 5080R oraz podobnego M-F :)

 

Ja w cuda nie wierzę a szczególnie w tych "nowszych" produkcjach .Tak mam JD 5 letniego jestem z niego

bardzo zadowolony ale swoje przygody usterkowe też miał .

Ceny ciągników zbliżone ale wybór jest trudny tym bardziej że ta nowa seria M-F 5600 zapowiada się bardzo ciekawie .

Co prawda nie 5080R ale jego poprzednika posiadam od 7,5 roku -i naprawdę (jak do tej pory ) wykazał się znikomą ilością usterek-dokładniej rzecz biorąc w tym czasie wysiadły 4 bezpieczniki (niedużo bo 2600 mth)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

usterki występuja prawie w każdym nowym jak i też używanym ciągniku tylko kwestia jakie i jak kosztowne są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

No to będzie dylemat co wybrać -5080r czy tego nowego M-F 5609 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli mówimy o serii 56xx to plusem może być ekonomiczna prędkość ostatniego biegu. Tego w 5r nie ma. Myślę, że to najważniejsza róznica któa może przydac się w codziennej eksploatacji. Reszta to delate wedle uznania. Nie wiadomo tez jak z cenami tej nowej serii mf a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

@Vril-jakie miałeś "przeboje" ?

 

Było tego naprawdę parę tych "przebojów" -drobnych a z poważniejszych to rozwaliłem na własne życzenie pompę hydrauliczną (tłoczkową ) - 6000 pln - przez przypadek dostał się hipol do skrzyni i się olej

spienił i tego nie zauważyłem . Pompa się przez to w jakiś sposób uszkodziła i nie dawała oleju servo kierownicy. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

 

Było tego naprawdę parę tych "przebojów" -drobnych a z poważniejszych to rozwaliłem na własne życzenie pompę hydrauliczną (tłoczkową ) - 6000 pln - przez przypadek dostał się hipol do skrzyni i się olej

spienił i tego nie zauważyłem . Pompa się przez to w jakiś sposób uszkodziła i nie dawała oleju servo kierownicy. .

To tam jest inna pompa niż w 5720 ?-bo ktoś tu wymieniał pompę i twierdził że zapłacił bodajże 2600 zł (pompa była Made in India).Ja dla wygody (i na wsiakoj pożarnoj słuczaj :D ) mam zalane inne ciągniki tym samym olejem hydraulicznym co JD (silnikowym zresztą też )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Nie jaro nie o to mi chodziło .Napisałem że mam J-D ale nie podałem modelu :P

Pompę wymieniałem w 6820 stąd taki koszt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ok byłem wczoraj obejrzeć te nowe ciągniki co prawda JD 5090R oraz Case Farmall U .Jestem trochę przerażony jakością wykonania tych ciągników .

Wszystko takie tandetne i tragicznie wykończone .

To nie jest ta jakość co w ciągnikach z lat 90 czy początek 2000 !!!

 

Mam jeszcze do obadania M-F 5600 obym się nie zawiódł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

podejrzewam, że jak zobaczysz w środku MF-a , to JD wyda Ci się Mercedesem ;) no chyba, że w serii 56** nastąpił szokowy skok jakości materiałów wykończeniowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Oby to był szok bo w serii 5400 to straszną chiną leciało -wzrokowo i zapachowo :D (z całym szacunkiem bez urazy dla posiadaczy M-F -ów ) .

 

JD 5090R w ogóle mnie nie zachwycił -jakość plastików niestety to nie to co 10 lat temu .

Dosyć fajnie się siedziało w Case Farmall U -wszystko zgrabnie i pod ręką poukładane tylko jak dla mnie za niska ta kabina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Wizualnie się zgodzę, ale zapachowo jest neutralnie, może jak wsiadłeś, to ktoś z konkurencji wcześnie rozpylił chińczyka w spreju ;) W case plastyki takie same jak w MF, czyli nędzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A faktycznie jest coś na rzeczy z tą jakością-pamiętam jak parę lat temu na wystawie poszedłem sobie zwiedzić wnętrze najnowszego JD 6030 Premium-no i jestem jak widzę tak samo uczulony na jakość jak @Vril-po prostu mimo tego że w ciągniku wszystko och i ach to w detalach (to nie żart) odstawał od mojej popierdółki :D .I jestem tego pewien a nawet mam dowód w postaci zakupionego włącznika-w starym jakść plastiku jest o wiele lepsza :blink: .Aż muszę sobie 5R zwiedzić żeby sprawdzić czy jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

dość dawno tu nikt nic nie napisał więc odświeżę temat pytając z jakiego będzie się bardziej zadowolonym JD 5090r czy MF 5609 która z tych marek ma tańszy serwis i czy w tym MF 3 cylindry będzie można odczuć spadek mocy, jak tam z tą elektryką jest więcej do psucia czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj