MDSikor

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

Polecane posty

Chce zeby byl do tura ale i kosil i przerabial laki ciagnął przyczepy z zbozem prasował i oczywiście niezaduzo palil :) ogolnie to ma byc ciagnik podwórkowy do wszytskiego :) prace ciezkie nie wchodza w gre bo jest do tego juz inny ciagnik. czeakm na odpowiedzi ;)

Tematy połączone. Chodzi o ciągniki John Deere 5080R i mf 5410

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

jeżeli ma być po równo to porównój MF 5420 (80 km).

 

Oba są moim zdaniem idealne do ładowacza.

Największy plus MFa to zajefajny rewers z przełączaniem półbiegów, lewa ręka kierownica i rewers, prawa dżojstik i robota idzie płynnie. Dodatkowy plus dla MFa to ścięta maska poprawiająca widoczność.

W jaśku najlepsze to konstrukcja ramowa- krzywdy dla ciągnika nie zrobisz. Pracuje się też fajnie bo jak weźmiesz oryginalny ładowacz to w dżojstiku masz przełączanie półbiegów.

Ja wybrałem JD głownie ze względu na ramę, niedaleko nas jeden kupił MFa i niestety na żwirowni miał pełną szuflę ziemi i na tyle 610 kg obciążnika i niestety na uskoku pękła obudowa skrzyni biegów (koszt 14 tysi). Po za tym nie przepadam za korbankimi temu wolałem JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Mirek, oryginalny ładowacz wziąłeś?

Może to kwestia gustu ale mi wygodniej by się pracowało mając biegi w dżojstiku niż w rewersie bo rękę na dżojstiku cały czas trzymasz i tylko kciuk sobie swobodnie leży na guzikach.

Mając w rewersie trzeba zmieniać mając wyprostowane koła bo wtedy jest najwygodniej sięgać ręką do rewersu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

musiał bys spróbować rewersy w MF 54** aby przekonać się że jest to rozwiązanie rewelacyjne :) Tam aby przełączyć półbieg wystarczy trącić palcami,robi się to intuicyjnie nie odrywając rąk od kierownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Dlatego powiedziałem że to kwestia gustu. :P Nie pracowałem MF-em ale tak tylko wyobrażam sobie jazdę mając biegi w rewersie i jakby to wyglądało. ;) Mi się wydaje że jeśli np. nakładam obornik i lewą ręką kieruję to ze skręconymi kołami muszę wracać ręką na rewers ale jak mówiłem- nie pracowałem nic więc nie wiem jak to w realu wygląda. Takie moje przypuszczenia ;) Jadąc prosto to nie ma problemu

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

w teorii tak ale w praktyce jak się przyzwyczaisz to sam nie wiesz kiedy tę dźwigienkę trącisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

tak więc do ładowacza i lekkich prac ten MF moim zdaniem jest optymalnym wyborem :) A nowa seria 56** to już całkiem wymiata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ale wiadomo już kiedy pojawi się nowa seria 56** w Polsce?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

i. Modele ze ściętą maską faktycznie z powodu mniejszej chłodnicy maja problem z chłodzeniem w trudnych warunkach ale o tym mówią sami przedstawiciele korbanka, przynajmniej mówili.

Ale to tyczyło się maski z poprzedniego modelu, w tym podobno już jest większa chłodnica.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

plus dla jelonka za to że jest na Common Railu i w razie by kiedyś było za mało kucyków to łatwo go zchipować, w sumie dealer sam to zaleca. MF 5410 i 5420 jest na pompie i tam nie wiem czy to jest tam możliwe.

Sprawdzałeś jaki jest stosunek ceny jednego do drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Kolega @jaro ma JD 5*20 który tez jest na zwykłej pompie i właśnie zwiększał moc, oczywiście w wersji CR jest to zdecydowanie łatwiejsza operacja, która wymaga tylko laptopa, a w przypadku zwykłej pompy trzeba ją wymontować i co nie co poprzestawiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Błąd-kolego @b0gdan-kol. @jaro nie zwiększał mocy tylko pompa trafiła do serwisu Stanadyne celem regulacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ok błąd, a po regulacji ciągnik zachowywał się: lepiej, mniej palił, miał większą moc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Po pierwszej regulacji (bo były dwie) z ciągnika zrobiła się rakieta :D a zużycie paliwa weszło w rejony zarezerwowane tylko dla MF-ów :P -niestety pompa zaczęła się pocić więc pompa wróciła do serwisu skąd przybyła wyregulowana poprawnie acz bez rewelacji-ciągnik zaczął palić mniej ale i nie był tak oszczędny i żwawy jak po pierwszej regulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Silnik sterowany mechanicznie oczywiście da się przestrojc aby zwiększyć moc. Co do zmian oprogramnowania elektroniki czasami lepiej się potargować i poprostu kupić fabrycznie mocniejszą wersje. To czasami różnica kilku tys szczególnie przy małych ciągnikach. Zmiana oprogramowania to czasami tez kilka tys.

Co do rewersu w dzojstiku w jd to trzeba mieć orginalny ładowacz, który jest sporo droższy. W mf ie mojm zdaniem najlepszy rewers na rynku jest w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

Kolego ładowacz JD 583 kosztuje ok 35 tys na na MFa Stoll FZ 20 ok 36 tys więc nie wiem czemu uważasz że droższy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dlatego tak uważam, ponieważ jd oferuje tańsze polskie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem co tu jest takiego trudnego. Jeśli ktoś kupując 5r chce mieć rewers w dzojstiku od tura musi kupić orginalny ładowacz. Jest to wygodniejsze rozwiązanie ale sam orginalny ładowacz jest około 2 razy droższy. Pytanie czy 2 razy lepszy? Nie każdy wykonuje tyle/takie prace aby kupowac droższy zachodni. Kupując polski ładowacz pozostaje sterowanie klasycznym rewersem. Co jest według ciebie nie wygodne. Może teraz jest jaśniej jeśli nie to cóz nic na to nie poradze.

Do mf a tez można zamówić polski. Pewnie zachodnie sa lepsze, ale pozostaje pytanie jak w przypadku jd czy o tyle lepsze o ile droższe.

Prawda jest taka, że o ile na polskich dealer zarobi 1 czy 2 tys zł o tyle na zachodnich zarobi 1 czy 2 tys ale euro. Sam słyszałem w bednarach jak przedstawiciel korbanka tłumaczył ludziom, że do mf a tylko zachodni tur. Argumentacja była tak, że polskie tury hydraulika mf a rozrywa.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

A jaka jest roznica w cenie miedzy tymi ciagnikami? Pozatym co bys nie wybrał to moim zdaniem i tak bedziesz bardzo zadowolony a spalanie to w jd mysle ze zalezy tylko i wylacznie od operatora "czy ma ciezkie buty" bo kiedys myslalem ze jd pali jak smok i nie ma na to rady ale gdy w tym roku jezdzilem w 160km jd z kompem i widzialem w akcji 2 operatorow z tym samym sprzetem to ten ciagniek potrafi byc oszczedny bo tam nie potrzeba wciskac gazu w podloge aby ruszyc jak w np zetorze :) Mf ma perkinsa i to chyba wystarczy aby spalanie bylo dobre pozatym juz za miesiac mam nadzieje ze sam sie przekonam jakie spalanie ma perkins w MF xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj