MDSikor

John Deere 5080R VS Massey Ferguson 5425

Polecane posty

jaro    166

Ja podejrzewałbym raczej że to przedstawiciel MF-a :D .A dlaczego tak sądzę-ano z tego powodu że rzucił tu tak niskim wynikiem że zahaczało to o śmieszność .A co sie robi z przeciwnikiem którego nie można uczciwie pokonać ?-próbuje się go ośmieszyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

@jaro, ty wiesz że o czymś podobnym pomyślałem? Bo normalny użytkownik jakiejkolwiek marki nie zaniżyłby aż tak spalania. I to jest w tym przypadku bardziej ośmieszające (tym bardziej że w zestawie był pług 5*50) niż te skrzynie w mf ;)

Żaden serwisant mf a nie powie, że się skrzynie psują w nowych modelach, bo one się nie psują

Do drugiego przecinka się zgodzę, bo żaden serwisant ani diler nie będzie odradzał swojego ciągnika (to także dotyczy każdej marki- żeby nie było tu zaraz kłótni) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

co by nie było, że wybielam MF, ale mogę też oczernić :D serwisanci mówią, że skrzynie się wcale nie psują, za to psują się czujniki, pompki paliwa, cewki,ciekną złącza hydrauliki, turbiny, pampy wrażliwe na paliwo itd...

Mam znajomego serwisanta od MF i szczerze mi relacje zdaje, mówi że wkurzają go MF-y, bo często do d*pereli muszą jeździć w przeciwieństwie do Fendta.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Znaczy Fendt psuje się raz a dobrze ? :D .

A żeby było na temat to poprzednik 5080R (czyli taki 5720 jak mój :D ) ma opinię baaardzo...nieawaryjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

ja nie wiem czy mi ktoś nie nalał czego do baku co miałem takie cyrki z tą pompą w 5720 <_< bo te wszystkie XX20 były wytrzymałe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Oj żebyś wiedział nie są awaryjne sąsiad ma 5820 i nic sie nie sypie ma go ponad 4lata i 2000tys mth i tylko co urwał ręczny bo na mocno zaciagali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie swoje opinie o skrzyniach mf a opierają na zasłyszanych opowieściach o serii 3xxx. Nikt nie bierze pod uwagę, że były to modele weksploatowane, dobijane przez polskich rolników niedbałym uzytkowaniem. Od początku lat 2000 mało się słyszy o problemach ze skrzynią dyna4 czy dyna 6 w różnych jej wariantach. Psują się d*perele jak pisze b0gdan. A przeważnie w serii 54xx pompka paliwa i czujnik połozenia sprzęgła.

Jeśli ktoś traktuje wypowiedź @Arek6630 ganiącą mf a i chwalącą jd jako wypowiedź na korzyść mf a to gratuluje wyobraźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Mówisz cena podobna i wyposarzenie też mówisz że w tej cenie mf bogadszy to bierz go ja bym brał Jd przekonany jestem do tej marki mniej elektryki to dla mnie lepiej wybór nalezy tylko do Cb ;) ja jestem za Jd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

też jestem za JD 2 miejsce sprzedaży w Polsce o czymś świadczy a i wypowiedzi rolników agrofoto w większości powiewają optymizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mniej elektryki. Ludzie dajcie spokój z takimi sloganami. Bo to tylko o piszącym źle świadczy. Jeśli już tak dokładnie ważyć tą elektronike a nie elktrykę. To w tytułowych modelach więcej jej jest w jd. 5r ma common rail. Jd może i ma wyższą pozycje w rankingach sprzedaży ale to dzięki seriom m i d. Mf w zasadzie nie oferuje podobnych modeli na rynku europejskim. Jeśli ktoś chce jd niech kupi jd, ale po co tak usilnie do tego innych namawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Guzik prawda-seria M (nie mówiąc o D) jest oferowana od stosunkowo krótkiego czasu.

A do MF-a nic nie mam-całkiem dobre ciągniki tyle że jak ktoś już wspomniał z "pierdółkowatą" awaryjnością (kuzyn ma z serii 6 coś tam coś tam więc co nieco wiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

@Hubertuss to jest Forum i kazdy moze sie wypowiedzieć jak chce o danej maszynie i co napisałem ze JD ma mniej elektyki w sobie to o mnie źle swiadczy ha ha dobre sobie coman rail to wszystko argumenty sie skończyły ?? ,a Mka i Seria D jest krótki czas na tym rynku moze dorzuć jeszcze tu serie E co he he kolega wyzej napisał że w MF jest takie cos jak pierdółkowatość awarii zdarzają się wadliwe modele jak i w MF i JD ale ja zdania nie zmieniam i jestem za JD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Rankingi sprzedaży robi się corocznie. Oba wyżej wymienione modele były oferowane w 2011 roku napewno i chyba w 2010 też. Więc jakiś czas na rynku juz są. CR podałem jako przykład tego, że co niektórzy porównując oba modele nie bardzo wiedzą o czym piszą. Nie wspominam już o myleniu pojęć elektroniki z elektryką. No chyba, że ktoś np oświetlenie uważa za wadę. No ale tego komentował juz nie będe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Sory z elektryka mój błąd jedno na mysli a drugie sie piszę chodziło mi o elektronike o poł biegi i biegi w rewersie w Mf ooooo takie co a nie o swiatła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

tak JD jest na 2 miejscu dzięki D haha tym szmelcem miałby się podnosić ? jakoś nie widzę tych 6D głównie serie 6030 i 5M/R nawet na forum niema tych 6D myślisz, że ludzie nie mają rozumu i będą zakupywać ten model tylko dlatego bo pisze JohnDeere ? ludzie już się poznali na rzeczy.

 

ale JD i tak ma mało elektroniki w porównaniu do innych .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

bardziej jestem przy jd tylko spalania sie boja mf wszystko oki ale te usterki i serwis korbanka który mam daleko i bedzię się cenił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Nie ma co sie bać spalania Kazdy gada ze takie wielkie są w JD a wcale tak nie jest jak ma sie odpowiednie maszyny do niego to sie tego nie odczuje znam to z doświadczenia w pracy Jako traktorzysta nie jednego traktora i maszyn współpracujacych z tymi ciagnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

maszyny z jakimi bedzie pracował to pług ibis 4 i agregat upr siew 3 m no i jakiś transport np kukurydza mokra do gorzelni z 2 przyczepami

Edytowano przez JAKUBB1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:ph34r: zastanów się JD wg. niektórych opinii pijie jak smok, ale wszyscy go kupują. Zastanów się jescze nad inną marką bardziej oszczędną a małą znaną np. Foton :lol:

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

@zenas, coś w tym jest bo w okolicy pozornie oszczędnych nh jest może 3-4, mf jest tylko jeden, 2 df-y a smoków typu Zetor czy JD jest dużo więcej.

P.S. Jeszcze nie spotkałem właściciela JD 6D i szczerze mówiąc to nie kupiłbym go. Wolałbym za tę cenę coś sprawdzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

6D to może nie sprawdzony ciągnik, ale sprawdzone podzespoły, które są stosowane bez większych zmian w ciągnikach JD od 30 albo i więcej lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak tu z człowiekiem rozmawiać jeśli co dzień inne zdanie ma. Zastanów się co piszesz.

 

fajne ciągniczki mało palą komfortowe, tylko drogie ja bym teraz nie kupił Fendta, lepiej zaoszczędził bym na twoim miejscu na jakąś maszynkę.Lepiej kup JD 6230 (chyba jeszcze można do końca roku) i byś miał na coś innego :rolleyes: .

Ja też polecam Fendty ze względu na mojego 412 vario który wciąż zaskakuje. ale są bardzo i to bardzo drogie .

 

Po pierwsze nie piszcie czego więcej ludzie kupuja bo takich danych nie macie. Po drugie mf o podobnej mocy jest niestety o około 20 tys netto droższy. Korbanek nie stosuje żadnych promocji kursowych. Jak ktoś chce to niech kupuje a jak nie to nie. Logika wskazuje, że więcej chętnych znajdzie się na maszyne tańszą jak na droższą. Ta zasada działa pomiędzy 5m a 5r. Oraz ma jakiś wpływ na wybór pomiędzy 54xx a 5r.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Odświeżę nieco temat

Zmieniam zdanie ? ,,, a co mówię w 1 poście Fendt jest zły a w 2 że dobry ? nie ... ja mówię tak Fendt jest dobrym ciągnikiem ale bardzo drogim.

 

dla przykładu MF 7480 160 km full wypas (wszystko lusterka podgrzewane i wysuwane elektronicznie :D itp.) kosztuje 360 tyś netto Fendt nowy 716 vario będzie kosztować grubo ponad 100 tyś więcej od MF-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj