NABUCH

Ciągnik : 85-100 KM jak zwykle

Polecane posty

NABUCH    9

Witajcie jak w temacie szukam ciągnika na moje nieduże gospodarstwo-12ha.   Niestety po pracy mam mało czasu , z reguły pracuje w sobotę lub niedzielę  dodatkowo z nadgodzinami na tygodniu....więc przyszłościowo będzie praca po godzinach  lub w nocy . Obecnie mam MF255 którym tata obrabia wszystko  ale marnie to widzę żebym się takim ciągniczkiem wyrobił z pracami . Mamy głównie zboża /grykę  trochę wiśni. Pytanie do Was co warto wybrać. Myślałem o ciągniku ok 90 KM które pozwoliłyby spokojnie pracować z pługiem 3 x45 w obrocie  jakiś agregat uprawowo siewny  taki żeby spiąć go jeszcze na razie z poznaniakiem , brona talerzowa.

Ziemie mamy 2-3 klasa trochę gliniaste i niestety bywa dosyć sucho  .

Przeglądałem ogłoszenia i to co widziałem na rynku :

Zetor proxima  90cl / 100HS

New Holland TD5.85

Kubota M 5091

Deutz Fahr 5100G

Obecnie jestem na ryczałcie ale chyba ze względu na zakup przejdę na vat żeby  wrzucić zakup ciągnika w koszty. Budzet ok 160-170k netto

Nie zależy mi na wodotryskach , hydrauliczny rewers, klima , a bardziej na niezawodności ciągnika. Wiadomo że zwrot takiego ciągnika z pola będzie marny więc dobrze żeby ceny napraw jeszcze nie zabijały. Wcześniej szukałem używki ale ceny zrobiły sie takie że różnica pomiędzy używanym a nowym mocno zbliża.

Po głowie chodził mi wcześniej zetor ze względu na  trochę większą masę ,stabilność i tańsze części . Niepokoją mnie informacje o marnym stanie samej fabryki która co roku jest na minusie po kilkdziesiąt mililonów PLN. Nigdzie jeszcze nie jeździłem , nie oglądałem naocznie jak wyglądają nowe modele.  Ktoś ma to już za sobą podpowie dlaczego wybrał to a nie tamto  ?

Pozdrawiam W.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian001    1

Pług 3x45 do takiej klasy ziemi na traktor 90 km to za duży. Ja kupiłem nowego belarus  820 i już 5 lat tylko serwis olej itp żadnej awarii traktor pracuje na 40 ha. I dałem wtedy 85 tys za nowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Dziękuję za odpowiedź. 

Rozważałem Belarusa952.4 ale ostatnio chodzą pogłoski o braku homologacji . Wcześniej czy później ktoś się za to weźmie, zwłaszcza że z Białorusią cały czas coś się dzieje.  ARTYKUŁ

Zostać z ciągnikiem bez rejestracji trochę głupio. Ty kupiłeś ileś lat wstecz większe szanse że będzi ok ,przy nowym może być różnie .

Kurcze myślałem że 3x 45 spokojnie ogarnę takim sprzętem . Mf ciąga 3x 30 czy 35 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

chyba najtaniej z tych co piszesz to wyjdzie nh i raczej cena do jakości najlepiej wypada. kubota/deutz może i nie są złe ale w razie w słaby serwis, unikaj rewersu mechanicznego 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
3 godziny temu, Adrian001 napisał:

Pług 3x45 do takiej klasy ziemi na traktor 90 km to za duży. Ja kupiłem nowego belarus  820 i już 5 lat tylko serwis olej itp żadnej awarii traktor pracuje na 40 ha. I dałem wtedy 85 tys za nowy. 

10 lat temu kupowałem DF to znajomy się śmiał że za to kupi 2 belarusy, po 3 latach sprzedał to coś i nie chciał tego na oczy widzieć.

Na serwis DF nie mogę narzekać może dlatego że nie korzystam bo się nie psuje. Korzystałem tylko na początku przy wymianie olejów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Witajcie . Trochę podzwoniłem po dilerach i tak

Zetor proxima  90cl / 100HS silnik 4.1L

CL  - praktycznie podstawowa wersja że wszystko trzeba dokupić 153 k  gwarancja 18mc - przegądy w tym czasie 6 tys łącznie

HS   czyli 2 półbiegi ,  i rewers elektrohydruliczny   reszta jak  w CL 2020 r 167k

Ostatnie ciągniki tylko na DPF-ie

 Do dokupienia  do tego co oferują inni : klima , siedzenie pneumatyczne , obciążniki przód

Gwarancja: 18 mscy

New Holland TD5.85    silnik 3.4 L 86 KM cena 160k

W wycenie  : klima , obciążniki przód , pneumatyka przyczepy , fotel pneumatyczny,  rewers hydrauliczny  dodatkowo to co by mnie interesowało to  obciążniki kół 3k za obciążniki kół  4x50kg

Brak jest półbiegów do kupienia .Gdyby komuś zależało na półbiegach to już wersja  T   ale z półbiegami 200k bez półbiegów podstawowa wersja cos ok 185k

Kubota M 5092    silnik 3,8L   

Wyposażenie : klima , obciążniki przód  chyba w cenie, fotel pneumatyczny,  rewers hydrauliczny    2 półbiegi , dodatkowo to co by mnie interesowało to  obciążniki kół 4k za obciążniki kół  3000kg,  pneumatyka przyczepy ok 9k

Przeglądy 50  1300 PLN  , 500MTG 1600 PLN , 1000MTG   3000PLN---

Filtr DPF + AD BLUE

Gwarancja 24 msce

 

Deutz Fahr 5090.4 G GS    pojemność 3,9 L  waga 4,5T

Wyposażenie : klima , fotel pneumatyczny,  rewers hydrauliczny  ,  2 półbiegi ,EHR

Hydraulika 90 L/min gdzie wszyscy maja 50 L/min

Dodatkowo obciążniki dodatkowo 320 kg / 2400PLN

Serwis ok 2000 PLN  ale prawdopodobnie tylko jeden raz

Gwarancja 12 mscy wiec mało

 

cena 184 k PLN netto

Edytowano przez NABUCH
klikniecie wyslania przed napisaniem postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj